Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
PGO
|
aktualizacja

Premier wytoczył działa, skupił się na inflacji. "Kto pana tak skrzywdził?"

43
Podziel się:

Premier Mateusz Morawiecki, po zakończeniu sejmowej debaty po wygłoszonym przez siebie expose, odpowiedział na pytania posłów. Jedną poruszonych kwestii była inflacja. Szef rządu skontrował zarzuty m.in. Ryszarda Petru i Krzysztofa Gawkowskiego.

Premier wytoczył działa, skupił się na inflacji. "Kto pana tak skrzywdził?"
Mateusz Morawiecki (PAP, Paweł Supernak)

Po expose premiera Morawieckiego zaplanowano wystąpienia w imieniu klubów, a następnie rozpoczęła się część z pytaniami. W kolejce ustawiło się ponad stu posłów, jednak nie wszyscy pojawili się na mównicy.

Posłowie pytają o inflację. Premier odpowiada

- Jest pan poseł Ryszard Petru. Mówił pan o prognozach inflacyjnych. To chyba pan rok temu czy trochę więcej prognozował inflację na poziomie 25 proc. Nie było takiej inflacji - mówił Morawiecki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Koniec rządów PiS. Polacy mocno podzieleni ws. rządu Tuska
To pan wielokrotnie przestrzegał przed drugą Grecją, przed rozpadem budżetu. Panie pośle, pan na pewno się orientuje. Budżet i finanse można określić tak: w proporcji do PKB, w czasach ośmiu lat rządów częściowo pana, a przede wszystkim PO, przyrost o 7,5 pkt proc. i pan wtedy protestował przeciw zagarnięciu OFE, więc chyba jesteśmy teraz tego samego zdania - kontynułował premier.

Jak dodał, według Petru "mieliśmy największy przyrost długu w III RP". - Naprawdę pan w to wierzy? Przecież doskonale wiemy, że w czasach PO przyrost długu do PKB był dalece wyższy niż w naszych czasach. Może się pan pomylił, no to prostuję - podkreślił.

Morawiecki odniósł się również do wypowiedzi posła Lewicy Krzysztofa Gawkowskiego. - Panu się coś takiego wymsknęło, że w czasach naszych rządów była najwyższa inflacja od 30 lat. Naprawdę pan w to wierzy, kto pana tak skrzywdził? Proszę zobaczyć, jaka była inflacja w czasach premiera Oleksego, premiera Cimoszewicza, premiera Millera. Naprawdę, proszę nie opowiadać takich rzeczy - stwierdził premier Mateusz Morawiecki w Sejmie. Po jego słowach posłowie Prawa i Sprawiedliwości wybuchnęli śmiechem.

PiS w wyborach do Sejmu zdobył 7 mln 640 tys. 854 głosów (35,38 proc.), Koalicja Obywatelska 6 mln 629 tys. 402 głosów (30,7 proc.), Trzecia Droga 3 mln 110 tys. 670 głosów (14,4 proc.). Do Sejmu wejdą też Nowa Lewica - 1 mln 859 tys. 018 głosów (8,61 proc.) i Konfederacja, która zdobyła 1 mln 547 tys. 364 głosów (7,16 proc.). Bezpartyjni Samorządowcy uzyskali 401 tys. 054 głosy (1,86 proc.) i nie zdobędą ani jednego mandatu w Sejmie, podobnie komitet Polska Jest Jedna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(43)
Dziadek.
3 miesiące temu
2007 chleb po 1,8 zł, benzyna 2,8 zł/l, cukier 1,5 zł/kg itd. w 2015 jak POlegli chleb 2,8 zł. benzyna 5,9 zł/l cukier 3 zł/kg itd. wszystko wzrosło od 80% d0 100% ale nikt tego nie nazywał inflacją tylko stagnacją. Średnia płaca rzez te 8 lat za to niezmiennie 5 zł/h.
Karol
3 miesiące temu
Petru zapytał sie Premiera kiedy jest święto 6 króli a ten wiedział, skandal....
sceptyk
3 miesiące temu
Żadne zaklinanie rzeczywistości nie zmieni faktu, że zadłużenie za rządów PIS wzrosło KWOTOWO NAJWIĘCEJ w historii III RP. Na koniec 2015 roku zadłużenie wynosiło 923 miliardy. Na koniec 2023 wyniesie ok. 1698 miliardów a więc o 775 miliardów więcej (dokładnie tyle wynosiło całkowite zadłużenie w 2010 roku). Można to z łatwością zweryfikować.
7777
3 miesiące temu
Petru czy ty kiedys zmadrzejesz chyba w 6 kroli
120 milionów
3 miesiące temu
Morawiecki...cela już czeka !
...
Następna strona