Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Robert Kędzierski
Robert Kędzierski
|
aktualizacja

Producent samochodów kończy działalność. Kolejne zwolnienia w Niemczech

115
Podziel się:

Niemiecki producent samochodów elektrycznych Next E-Go Mobile z Akwizgranu ostatecznie kończy działalność. Syndyk masy upadłościowej cytowany przez niemieckie media poinformowało, że nie udało się znaleźć inwestora. Oznacza to, że pracę straci 200 osób.

Producent samochodów kończy działalność. Kolejne zwolnienia w Niemczech
Niemiecki producent samochodów elektrycznych kończy działalność (Licencjodawca, e-go-mobile.com)

Syndyk masy upadłościowej niemieckiej spółki Next E-Go Mobile, Claus-Peter Kruth, poinformował o definitywnym zamknięciu firmy. Powodem jest brak inwestora gotowego przejąć przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji samochodów elektrycznych.

Twórcom firmy nie udało się przekonać konsumentów do elektryków, szczególną porażkę poniósł model E-Wave X, który nie wszedł nawet do produkcji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polak "odkrył" ogromne złoża metali szlachetnych - Paweł Jarski - Elemental Holding w Biznes Klasie

Niemcy. 200 osób straci pracę

W konsekwencji upadku firmy ok. 200 pracowników otrzyma w najbliższym czasie wypowiedzenia. Aktywa firmy zostaną następnie spieniężone w celu pokrycia zobowiązań.

Next E-Go Mobile zdołała zwrócić na siebie uwagę na rozwijającym się rynku elektromobilności. Jednak mimo zaangażowania znanych osobistości wspierających markę oraz imponujących działań marketingowych, w tym zatrudnienia piłkarza Neymara jako ambasadora, nie udało się osiągnąć sukcesu.

Niemcy zwalniają na potęgę

Przez Niemcy przetacza się fala zwolnień. To właśnie branża motoryzacyjna należy do sektorów najbardziej dotkniętych redukcjami etatów. Zwolnienia przeprowadziło wiele czołowych firm z sektora. Continental, producent opon z Hanoweru, zapowiedział zwolnienie ponad 7 tys. pracowników do 2025 r. w ramach programu oszczędnościowego. Celem jest obniżenie rocznych kosztów o około 400 mln euro, czyli 1,7 mld złotych.

Koncern ZF, dostawca podzespołów motoryzacyjnych z siedzibą w Friedrichshafen, ogłosił plany zamknięcia dwóch fabryk i likwidacji aż 12 tys. miejsc pracy, co stanowi około 25 proc. całego zatrudnienia firmy w Niemczech. Powodem są dążenia do cięcia kosztów. Jak donoszą media, ZF zamierza przenieść część działalności badawczo-rozwojowej i produkcyjnej do krajów o niższych kosztach pracy, takich jak państwa Europy Wschodniej, Indie czy Chiny.

Problemem dotknięte są inne gałęzie przemysłu. Bosch, największy na świecie dostawca części samochodowych z siedzibą w Gerlingen, zredukuje 4 tys. etatów. Transformacja w kierunku elektromobilności wymusza na firmie głęboką restrukturyzację, a rozmowy ze związkami zawodowymi już się rozpoczęły.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(115)
Misiu
3 dni temu
Moloch "religii klimatyzmu " domaga się ofiar z ludzi!! Tak jak w Meksyku Azteków wyrywano na tamtejszych piramidach żywcem serca ludziom, bo "jutro Słońce nie wzejdzie"!!! Tak samo dziś w bałwochwalczej UE!! UE chce Cię wyrzucić z Twojego własnego domu /czytaj : Ue dyrektywa budynkowo -wywłaszczeniowa/, jeżeli nie oddasz ofiary z siebie Molochowi UE-Klimatyzmu!!
kopia
3 dni temu
ostrzegaliśmy że to ślepa uliczka, jak i większość "zielonej transformacji". Wieszano na nas psy, nazywano płatnymi trolami rosji, było wycie że planeta płonie... no i co teraz? Okazuje się że mieliśmy rację a zieloni oszołomi są totalnie zatraceni w swojej zielonej religii.
kopia
3 dni temu
O ! Zielony ład się odbija czkawką? Serio? No kto by się spodziewał?! Przenoszą działalność nie do krajów o niższych koszt zatrudnienia, tylko do takich gdzie można normalnie prowadzić biznes, bez tych szaleństw eko terrorystów
Misiu
3 dni temu
Straty Polski w wyniku niemieckiej agresji i okupacji 1939-4-5 to ponad 6 bln 220 mld zł!! Szacowane straty Polaków w wyniku UE-Zielonego ZŁA-du to ponad 5 BLN zł!!
NLS
3 dni temu
Jakieś 7 mies. temu widywałem osobę przyjeżdżającą do kościoła Teslą. Obecnie już go nie widuję w Tesli a Porshe Cajenne. Tak się sprawy mają z elektrykami. Dobrze że nie wybudowaliśmy fabryki Izery!
...
Następna strona