Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Protest policji. Policjanci z dużymi podwyżkami. Związek przystał na warunki MSWiA

48
Podziel się:

NSZZ Policjantów przystało na propozycje MSWiA. Policjanci mają dostać 677 zł brutto podwyżki. Wcześniej resort proponował 500 zł brutto podwyżki.

Protest policji. Policjanci z dużymi podwyżkami. Związek przystał na warunki MSWiA
NSZZ Policjantów przystał na propozycje MSWiA (Adobe Stock, ©FOTOWAWA - stock.adobe.com)

NSZZ Policjantów zgodził się na propozycje MSWiA. Resort zaproponował policjantom m.in. podwyżkę o 677 zł, awanse w ramach podwyższenia grup zaszeregowania dla funkcjonariuszy na najniższych etatach oraz odmrożenie funduszu nagród na poziomie 5,4 proc. w tym i 2,7 proc. w kolejnym roku.

NSZZ Policjantów: Takich propozycji się nie odrzuca

Związkowcy większością głosów przychylili się do propozycji przedstawionych przez MSWiA. - Te propozycje oczywiście mogłyby być lepsze. Ja, Rafał Jankowski chciałbym, żeby były lepsze, ale takich propozycji, jakie zostały złożone się nie odrzuca — powiedział PAP szef NSZZ Policjantów Rafał Jankowski.

Jankowski dodał, że w trakcie prac zespołu składającego się z przedstawicieli resortu i związków zawodowych, związkowcy będą się starali wypracować jeszcze "lepsze rozwiązania, które — mam nadzieję — wejdą w życie ciągu najbliższych dwóch lat".

Zobacz także: Minister finansów o Polexicie: jeszcze będą nas więcej słuchać

Waloryzacja uposażenia do 2023 roku

Resort poinformował również, że wiceszef MSWiA Maciej Wąsik zapewnił w imieniu strony rządowej, że od 2023 roku waloryzacje uposażeń funkcjonariuszy służb podległych MSWiA będą obejmowane wskaźnikiem przewidzianym dla całej sfery budżetowej. MSWiA przypomniało, że w przyszłym roku w ramach podwyżki w wysokości 677 zł brutto ujęta jest kwota waloryzacji o 4,4 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(48)
Bezkarni
2 lata temu
Co ten PiS i jego minister odstawia? Najpierw nie kontroluje fałszywych zwolnień policjantów, a później wbrew woli społeczeństwa daje potężne podwyżki najmniej lubianej grupie zawodowej obok polityków. Poszli won. Idę na wybory!
mark
2 lata temu
PORZĄDNY CZŁOWIEK NIE BĘDZIE NA POLICJĘ NARZEKAŁ.
mark
2 lata temu
LUDZIE KTÓRZY SĄ BAKIER Z PRAWEM NIENAWIDZĄ POLICJI. WIELKI SZACUNEK DLA POLICJI ZA ODWAGĘ!
abd
2 lata temu
Mundurowi nie mają tak źle, bez przesady. JA mam prawo do zmartwienia na temat moich obowiązków i pensji. Jestem już zmęczona być nauczycielem, uczę plastyki i patrzę 18 godzin, tak naprawdę przez 45 minut, jak dzieci malują, mam 6100zł na rękę, bo bez problemu mam 1,5 etatu, jestem wykończona,czekam albo na wakacje, święta i ferie albo na naukę zdalną w końcu, z domu nie muszę wychodzić, cieplutko, na dojazdy nie tracę czasu, ani pieniędzy, no i w domu to zawsze w domciu, a przywilej przejścia na emeryturę też chcemy po 15 latach oczywiście,w końcu nie po to się kształciłam, żeby tyrać jak inni pracownicy fizyczni, a poza tym dziwię się ludziom, że w nocy pracują, w nocy to się śpi, a nie pracuje, tak samo praca w święta, ja tych problemów nie mam i dziwne jest to, że inni sami szukają sobie takich problemów, jak praca w weekendy czy święta, u mnie byłoby to niewyobrażalne, a i tak czuję się źle z moim czasem pracy i zarobkami.
SPRAWIEDLIWOŚ...
2 lata temu
Za to emerytom 20 zł !!
...
Następna strona