Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|

Protest rolników. Zablokowana trasa S8. Kołodziejczak: Tusk robi kabaret

107
Podziel się

- Tusk robi kabaret, a Kosiniakowi-Kamyszowi nie przechodzi przez gardło słowo "rolnictwo" - powiedział lider AgroUnii Michał Kołodziejczak, który zorganizował protest rolników i blokadę trasy S8. Choć oberwało się liderom opozycji, protestujący rolnicy przede wszystkim nie zgadzają się z polityką rolną rządu.

Protest rolników. Zablokowana trasa S8. Kołodziejczak: Tusk robi kabaret
Protest rolników z Agrounii na S8. Kołodziejczak ostro o Tusku i Kosiniaku-Kamyszu (PAP, Grzegorz Michałowski)
bEqqILyt

- My, rolnicy, chcemy o sobie decydować. Nie o taką Polskę walczyli nasi przodkowie. Rząd nie radzi sobie z rolnikami, z naszymi problemami i z ASF. Mówimy temu rządowi: "wara od rolników". Tu nie o pieniądze nawet chodzi, ale o godność rolników - stwierdził lider AgroUnii Michał Kołodziejczak. Skrytykował jednak nie tylko rząd.

- Widzimy Donalda Tuska, który rozpoczyna kabaret robiony w całym kraju. Czy ktoś słyszał, aby lider PO mówił o prowincji, o rolnictwie? Rano w komercyjnej telewizji był Kosiniak-Kamysz. Ani razu nie przeszło mu przez gardło słowo "rolnictwo" - powiedział Kołodziejczak, czym skrytykował liderów PO oraz PSL.

bEqqILyv

Jak podają służby, w okolicach miejscowości Srock w powiecie piotrkowskim w województwie łódzkim około 150 maszyn rolniczych spowalnia ruch na drogach krajowych: 12 oraz 91, a także na trasie ekspresowej S8. Trwa tam protest AgroUnii przeciwko polityce rolnej rządu. Kołodziejczak podkreśla, że maszyn jest 300, a nie 150.

Zobacz także: Fakty i mity o odkładaniu pieniędzy. Webinar mBank i money.pl. Odcinek 1

Przepychanki z policją?

Po 11:00 Kołodziejczak poinformował media, że poturbowała go policja. - Nagle na legalnych manifestantów najechała policja. Tworzyły się korki, a ja, chcąc uniknąć konfliktu między policją a rolnikami, próbowałem interweniować. Nagle policjant z gazem psiknął mi prosto w oczy - zapewniał lider protestu.

bEqqILyB

Jednak obecni na miejscu policjanci nie potwierdzili zarówno samego przebiegu incydentu, jak i tego, że doszło do poturbowania rolnika. Jeden z funkcjonariuszy powiedział tylko, że policja jest na proteście, aby pilnować bezpieczeństwa zarówno kierowców, którzy utknęli w blokadzie, jak i demonstrantów - takie informacje przekazuje PAP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqqILyW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(107)
Pancio
7 dni temu
Oddajcie ziemie otrzymaną w PRLu. Należałoby się w końcu rozliczyć z zawłaszczonej prywatnej własności tak jak zrobiły to wszystkie kraje po rozpadzie ZSSR z wyjątkiem Polski.
BeKa1956
7 dni temu
P.Kołodziejczak ,to pan robisz kabaret . Następny ,który postanowił "wypłynąć" Zaraz zostanie posłem,radnym-bezradnym i się uspokoi.
Ronin
7 dni temu
Młodzian będzie rozrabiał dotąd dopuki nie znajdzie się na miejscu tych, których tak zwalcza i krytykuje.
bEqqILyX
Rychu
7 dni temu
Protest potrzeba przenieść pod pikniki, konferencje kogoś zacnego mającego wpływy, układy a i kasę obecnie jedynym kandydatem jest Donald Tusk a on aby pozbyć się protestujących z konferencji czy spotkań załatwi dodatkowe środki z Unii Europejskiej. Krytykowanie rządu jest nie opłacalne gdyż daje obecnie więcej niż my rolnicy płacimy podatków. Upadek rządu PIS to również utrata 500+ gdyż zemszczą się z PO za nasze głosowania w wyborach a tak i od jednych i od drugich kasa będzie płynąć czyli grać z nimi kto więcej da na tego zagłosujemy :)
Pamietliwy
7 dni temu
Wszystkobco robi Tusk zatwierdza Merkel. Ktko tego nie rozumie??? Tusk na smietnik histoorii. Mial swoja szanse za PO. Pis tez to czeka jak sie nie ogarna. Proste
...
Następna strona