Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Paweł Orlikowski
Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Protest taksówkarzy. Blokada lotnisk, jeśli dojdzie do fiaska negocjacji

40
Podziel się

Taksówkarze zawiesili protest, ale nie oznacza to, że strajk się zakończył. Jeśli wtorkowe negocjacje z rządem nie przyniosą spodziewanego rezultatu, kierowcy zablokują warszawskie ulice, w tym drogi dojazdowe na lotnisko Chopina i port w Modlinie.

Taksówkarze zablokują warszawskie ulice i drogi dojazdowe do lotnisk, jeśli nie dojdzie do porozumienia z rządem
Taksówkarze zablokują warszawskie ulice i drogi dojazdowe do lotnisk, jeśli nie dojdzie do porozumienia z rządem (East News)
bDUJjoeZ

Taksówkarze domagają się delegalizacji aplikacji łączących kierowców z pasażerami, takich jak Uber czy Bolt. Uważają ich kierowców za "złodziei" i "bandytów" - takie hasła padały podczas poniedziałkowego protestu taksówkarzy w Warszawie.

Taksówkarscy związkowcy w poniedziałek wieczorem podpisali w ministerstwie przedsiębiorczości wstępne porozumienie z rządem. Zawiesili protest do wtorku, do godz. 14. Jednak już o godz. 13 ponownie przyjadą swoimi samochodami w okolice warszawskiego Torwaru, gdzie będą podejmowali decyzje co do dalszego protestu.

bDUJjofb

- Czekamy na efekt negocjacji, zobaczymy, co będzie po godz. 14. O godz. 13 spotykamy się przed Torwarem, rozważamy kilka opcji. Część kolegów nie wróciła do swoich miast, nadal są w stolicy. Jeśli rozmowy z rządem skończą się fiaskiem, będziemy blokować ulice Warszawy, w tym również trasy dojazdowe na lotnisko Chopina i port w Modlinie - mówi w rozmowie z money.pl Łukasz Tkaczyk, jeden z protestujących taksówkarzy.

W mediach społecznościowych taksówkarze zagrzewają się do dalszego protestu i "walki o swoje". Domagają się od rządu zmian w ustawie o transporcie drogowym oraz zmiany w podejściu do egzekwowania obecnie obowiązujących przepisów.

- Mamy kolejny dzień i dotarło do mnie, że nadal nasze sprawy nie są załatwione. Mamy być dzisiaj wszyscy w pełnej gotowości bojowej do dalszego strajkowania. Czas żartów i pobłażania się skończył - czytamy w poście udostępnionym na Facebooku przez "Komitet Obrony Taksówkarzy".

bDUJjofh

Z kolei Związek Zawodowy "Warszawski Taksówkarz" zachęca taksówkarzy do dołączenia się do protestu. - Musi nas być jeszcze więcej. Upewnijmy rząd, że nie ustąpimy - czytamy we wpisie udostępnionym w mediach społecznościowych.

Zobacz także: Obejrzyj: 10 sekund ma znaczenie - podróż z dzieckiem

Jeszcze w tym tygodniu taksówkarze spotkają się ze stroną rządową w Centrum Dialogu Społecznego, by rozmawiać o egzekwowaniu prawa przez przewoźników. To jedno z ustaleń po spotkaniu strajkujących z przedstawicielami rządu.

bDUJjofi

- To jest najwłaściwsze miejsce, aby uzyskać najbardziej istotne dla państwa elementy. Pewność i bezpieczeństwo świadczonych przez Państwa usług, jednakowe wymagania dla wszystkich podmiotów, które są na rynku oraz egzekucja prawa, które nie jest egzekwowane – powiedziała Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii.

Strona rządowa zobowiązała się, że do godz. 14 we wtorek, czyli do momentu końca zawieszenia protestu taksówkarzy, poinformuje strajkujących, kiedy konkretnie dojdzie do posiedzenia Rady Dialogu Społecznego.

W spotkaniu z taksówkarskimi związkowcami wezmą udział przedstawiciele resortów: Infrastruktury, Przedsiębiorczości i Technologii, Spraw Wewnętrznych i Administracji, Finansów, Sprawiedliwości oraz przedstawiciele Inspekcji Transportu Drogowego i Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

bDUJjofj

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDUJjofC
KOMENTARZE
(40)
Pasażer
2 lata temu
Stop mafii taksówkarskiej.
KrotexGT
2 lata temu
Nie zamwiam taksówek, nie jeżdżę nimi, sa drogie, smierdzi w nich papierosami, , wolę innych prewożników.
mndndjddj
2 lata temu
policja nie moze dopuscic do blokady lotniska....... protest protestem ale to przesad
bDUJjofD
Kierowcy pryw...
2 lata temu
Czy taksówkarze wiedzą co to jest WOLNY RYNEK ? Ulice nie są waszą własnością zatem nie utrudniajcie nam dojazdu do pracy bo odwet z naszej strony będzie ognisty ...
Nico
2 lata temu
Nich na początek sami się oczyszczają, z powszechnej pośród nich nieutrzciwosci, a potem niech się protystuuja o Hubert i banery. Precz od Warszawy.
...
Następna strona