Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Dagmara Sudoł
|
aktualizacja

Ranking kart kredytowych - czerwiec 2019

2
Podziel się:

Karta kredytowa przydaje się podczas codziennych zakupów, w trakcie wakacji, ale także, gdy pojawiają się nieprzewidziane wydatki. To po prostu dodatkowa gotówka, którą pożyczasz od banku za darmo. Musisz jedynie pamiętać o terminowej spłacie wykorzystanego limitu, żeby uniknąć odsetek. Która „kredytówka” jest więc najlepsza? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tym rankingu.

Ranking kart kredytowych
Ranking kart kredytowych (Fotolia)
bEENcNyZ

Jeśli będziesz korzystać z karty kredytowej rozsądnie, to może być naprawdę przydatny „plastik” w twoim portfelu. Pozwoli zaoszczędzić podczas bieżących wydatków. Wystarczy, że będziesz płacić nią w wybranych sklepach, a w zamian otrzymasz zniżki oraz punkty, które później możesz wymienić na nagrody.

Bez niej już coraz częściej nie zarezerwujesz pobytu w hotelu na wakacje dla swojej rodziny. Jeśli ją masz, jesteś po prostu postrzegany jako wypłacalny. Dodatkowo zagwarantuje ci ona finansowe bezpieczeństwo na co dzień. Gdy pojawi się nagła płatność związana np. z naprawą samochodu, wtedy bez stresu skorzystasz z pieniędzy na swojej karcie.

Warto również wiedzieć, że używanie karty kredytowej i regularne spłata wykorzystanego limitu poprawi twoją wiarygodność finansową. Jeśli zamierzasz starać się np. o kredyt na kupno mieszkania, to powinieneś zastanowić się nad jej wyrobieniem. Pomoże ci zbudować pozytywną historię kredytową.

bEENcNzb

W którym banku warto zawnioskować o kartę kredytową? Porównałam oferty 15 banków. Wśród najlepszych nie mogło zbraknąć karty kredytowej Simplicity (Bank Citi Handlowy), a także Karty kredytowej Standard (Getin Bank) oraz karty kredytowej Impresja (Bank Millennium). Przeczytaj, dlaczego właśnie te karty znalazły się w czołówce rankingu.

I miejsce – Bank Citi Handlowy (Karta kredytowa Simplicity)

Pierwsze miejsce w czerwcowym zestawieniu zajęła karta kredytowa Simplicity, o którą możesz zawnioskować w Citibanku. To produkt, który każdemu polecam w ciemno. Dlaczego? Jako jedyna na rynku jest bezwarunkowo darmowa. Oznacza to, że jeśli w danym miesiącu z niej nie skorzystasz, to bank nie pobierze za to żadnej prowizji. Na spłatę zadłużenia w ramach okres bezodsetkowego możesz mieć nawet 56 dni.

A dzięki darmowej usłudze CitiAlerts płacąc swoją Simplicity, będziesz mieć pod stałą kontrolą swoje transakcje. Za każdym razem, gdy jej użyjesz, otrzymasz powiadomienie SMS. Gdy będziesz to robić aktywnie, to koniecznie musisz wiedzieć o programie Citi Specials. Dzięki niemu na swoje zakupy otrzymasz rabaty nawet do 50 proc. u ponad 300 partnerów tego programu.

bEENcNzh

Z kartą kredytową Simplicity zgarniesz też fajne nagrody, jeżeli dołączysz do MasterCard Priceless Specials. Zebrane punkty za płatności kartą, wymienisz na bilety do kina, vouchery lub nagrody rzeczowe dostępne w katalogu.

O kartę kredytową w Citibanku zawnioskujesz wygodnie przez internet. To duża oszczędność czasu, gdy nie musisz czekać w kolejce w banku. Aktualnie możesz także skorzystać z promocji i odebrać bon w kwocie 400 zł na zakupy na Allegro.pl.

Karta kredytowa Citi Simplicity:
• miesięczna opłata za kartę: 0 zł (bezwarunkowo)
• okres bezodsetkowy: do 56 dni
• maksymalny limit kredytowy: 100 tys. zł
• oprocentowanie transakcji bezgotówkowych: 10%
• prowizja za wypłatę z bankomatów w Polsce: 8% min. 10 zł

bEENcNzi

Reprezentatywny przykład dla Karty Kredytowej Citibank Simplicity:
Rzeczywista roczna stopa oprocentowania 10,47% (RRSO) przy założeniu: całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 14000 zł, całkowita kwota do zapłaty 14769,87 zł., zmienne oprocentowanie nominalne 10% w skali roku, całkowity koszt kredytu 769,87 zł. (w tym opłata roczna za wydanie karty płatniczej będącej Kartą główną i za obsługę karty kredytowej będącej Kartą główną 0 zł, odsetki 769,87 zł.), 12 miesięcznych rat równych w wysokości po 1230,82 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31/03/2019 na reprezentatywnym przykładzie.

II miejsce – Getin Bank (Karta Kredytowa Standard)

Drugie miejsce przypadło Karcie Kredytowej Standard dostępnej w Getin Banku. Warunek braku miesięcznej opłaty za kartę nie jest trudny do spełnienia. Wystarczy wykonać nią 5 dowolnych płatności w każdym miesiącu, żeby była to karta darmowa. Jeśli użyjesz jej np. tylko 4 razy, to musisz liczyć się z tym, że bank pobierze od ciebie prowizję w wysokości 5 zł miesięcznie.

Okres bezodsetkowy w Getin Banku wynosi maksymalnie 52 dni, a spłatę zadłużenia możesz rozłożyć na wygodne raty.

bEENcNzj

Na „dzień dobry” z tą kartą kredytową możesz zyskać aż 6 800 punktów w programie Priceless Specials. Wymienisz je np. na bon o wartości 100 zł do wykorzystania na stacjach paliw Circle K. W zależności os wybranej organizacji płatniczej Visa lub Mastercard możesz dołączyć do programu rabatowego i także płacić mniej za swoje zakupy.

Karta kredytowa Standard:
• miesięczna opłata za kartę: 0 zł (pod warunkiem wykonania 5 dowolnych płatności w miesiącu).
• okres bezodsetkowy: do 52 dni
• maksymalny limit kredytowy: 50 tys. zł
• oprocentowanie transakcji bezgotówkowych: 10%
• prowizja za wypłatę z bankomatów w Polsce: 3,5% min. 7 zł

Przykład reprezentatywny dla karty kredytowej Standard w Getin Banku:
RRSO oznacza Rzeczywistą Roczną Stopę Procentową i dla karty kredytowej wynosi 12,7%. Bank każdorazowo ocenia zdolność i wiarygodność kredytową Wnioskodawcy przed przyznaniem karty kredytowej; w uzasadnionych przypadkach może odmówić jej przyznania.
Promocja Punkty Powitalne Getin Noble Bank S.A. trwa od 01.06.2019 r. do 30.09.2019 r. lub do wyczerpania puli Nagród, która wynosi 4000 Nagród. Przyznane punkty ważne są 3 miesiące od dnia przystąpienia do Programu Mastercard Priceless Specials.
Szczegóły Promocji Punkty Powitalne określone są w Regulaminie Promocji Punkty Powitalne Getin Noble Bank S.A.
Opłaty i prowizje związane z kartą kredytową określa. Tabela Opłat, Prowizji i Oprocentowania Kart Kredytowych Getin Noble Bank S.A. dla Klientów Indywidualnych obowiązująca od 15.03.2019 r.

III miejsce – Bank Millennium (Mastercard / Visa Impresja)

Czołówkę rankingu zamyka karta kredytowa Impresja od Banku Millennium. Podobnie jak w przypadku karty Getin Banku wystarczy użyć jej 5 razy w miesiącu, żeby uniknąć opłaty. Gdy ci się to nie uda, miesięczna prowizja za korzystanie wyniesie 7,99 zł.

bEENcNzk

Wraz z kartą Impresja w banku Millennium zyskujesz nieoprocentowany kredyt do 51 dni. Tyle właśnie wynosi okres bezodsetkowy. Jest wprawdzie najniższy w porównaniu do konkurencji, ale powiedzmy sobie szczerze, czy te kilka dni mniej będzie stanowiło dla ciebie problem. Wydaje mi się, że nie.

Szczególnie że tę kartę możesz teraz otworzyć w promocji i otrzymać 200 zł premii. Dodatkowo przy spełnieniu promocyjnych warunków, zyskasz nawet rok bez opłaty za jej obsługę. Jeśli zainteresował cię właśnie ten produkt i związane z nim korzyści to spiesz się, bo promocja trwa jedynie do 30 czerwca 2019 roku.

Z kartą Impresja możesz liczyć na zwrot do 760 zł rocznie za swoje zakupy u wybranych partnerów (np. Empik, Carrefour, Deichmann, Apart, Sephora, Smyk czy Zara).

Karta Kredytowa Impresja:
• miesięczna opłata za kartę: 0 zł (pod warunkiem wykonania 5 płatności w miesiącu)
• okres bezodsetkowy: do 51 dni
• maksymalny limit kredytowy: 100 tys. zł
• oprocentowanie transakcji bezgotówkowych: 10%
• prowizja za wypłatę z bankomatów w Polsce: 3,99% min. 9,99 zł

Przykład reprezentatywny dla kart kredytowych Millennium Visa/MasterCard Impresja:
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 14,19%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 5000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty: 5408,49 zł, oprocentowanie zmienne 10%, całkowity koszt kredytu: 408,49 zł (w tym: suma opłat miesięcznych za obsługę karty kredytowej 87,89 zł, odsetki 320,60 zł), przy założeniu, że przyznany limit kredytowy zostaje wypłacony od razu w pełnej wysokości w trybie transakcji bezgotówkowej i jest spłacany w 12

Najlepsze karty kredytowe – czerwiec 2019

Sprawdź, jak w rankingu wypadły karty kredytowe pozostałych banków. W tabeli znajdziesz najlepszych dziesięć ofert na rynku.

Miejsce i punkty Bank Opłata za kartę Okres bezodsetkowy
1. (39,75) Citi Handlowy 0 zł (1) 56 dni [sprawdź]
2. (36,91) Getin Bank 0 zł (2) 52 dni [sprawdź]
3. (34,32) Millennium 0 zł (3) 51 dni [sprawdź]
4. (32,08) Santander BP 0 zł (4) 54 dni [sprawdź]
5. (31,25) BNP Paribas 0 zł (5) 56 dni [sprawdź]
6. (30,38) T-Mobile Usługi Bankowe 0 zł (6) 59 dni [sprawdź]
7. (30,08) Santander Consumer Bank 0 zł (7) 54 dni [sprawdź]
7. (30,08) Credit Agricole 0 zł (8) 54 dni [sprawdź]
8. (29,00) Alior Bank 0 zł (9) 59 dni [sprawdź]
9. (25,66) PKO BP 0 zł (10) 55 dni [sprawdź]

Opracowanie własne na podstawie informacji na stronach oraz w tabelach opłat i prowizji banków. Dane aktualne na dzień 17.06.2019 r.
1) Karta Simplicity
2) Karta kredytowa Standard, Opłata nie jest pobierana pod warunkiem dokonania przez klienta w każdym miesiącu min. 5 transakcji na dowolną kwotę; 5 zł miesięcznie jeżeli warunek nie zostanie spełniony.
3) Visa/Mastercard Impresja, Opłata nie jest pobierana pod warunkiem dokonania przez klienta w każdym miesiącu min. 5 transakcji na dowolną kwotę; 7,99 zł miesięcznie jeżeli warunek nie zostanie spełniony.
4) Karta kredytowa 1|2|3, Opłata nie jest pobierana pod warunkiem dokonania (i nieodwołania) minimum 10 transakcji (z wyjątkiem przelewów z rachunku karty kredytowej) w ciągu 3 miesięcy od dnia podjęcia pozytywnej decyzji o wydaniu karty; 10 zł miesięcznie jeżeli warunek nie zostanie spełniony.
5) Mastercard Standard , Karta w promocji do 31 grudnia 2019 r. za 0 zł, standardowo 6 zł miesięcznie.
6) Mastercard Travel, Opłata nie jest pobierana pod warunkiem rozliczenia transakcji na łączną kwotę 15 tys. zł w ciągu 12 miesięcy; 35 zł pod warunkiem rozliczenia transakcji na łączną kwotę 7,5 tys. zł w ciągu 12 miesięcy; 70 zł jeżeli żaden z powyższych warunków nie zostanie spełniony.
7) TurboKARTA,Opłata nie jest pobierana pod warunkiem rozliczenia transakcji o łącznej wartości min. 1 tys. zł miesięcznie; 4,90 zł miesięcznie jeżeli warunek nie zostanie spełniony.
8) Visa Standard, Opłata nie jest pobierana pod warunkiem rozliczenia w danym cyklu rozliczeniowym transakcji o łącznej wartości min. 400 zł; 4,90 zł miesięcznie jeżeli warunek nie zostanie spełniony.
9) Mastercard OK! Opłata nie jest pobierana pod warunkiem rozliczenia w danym cyklu rozliczeniowym transakcji o łącznej wartości min. 600 zł; 10 zł miesięcznie jeżeli warunek nie zostanie spełniony.
10) Przejrzysta karta kredytowa, Oplata nie jest pobierana jeżeli średniomiesięczna wartość transakcji wyniesie 600 zł (7200 zł rocznie), 60 zł rocznie jeżeli warunek nie zostanie spełniony.

Jak powstał ranking?

Aby porównać karty kredytowe dostępne w ofertach banków koniecznie było przyznanie punktów. Każdy bank mógł otrzymać maksymalnie 40 punktów, które przyznawałam następująco:
• 5 punktów za brak rocznej opłaty za korzystanie z karty kredytowej dla klienta, który miesięcznie dokonuje transakcji kartą o wartości min. 1000 zł lub proporcjonalnie mniej, w przypadku gdy opłata jest pobierana,
• 5 punktów za brak opłaty za wydanie karty,
• 5 punktów za jak najwyższy maksymalny limit kredytowy lub proporcjonalnie mniej,
• 5 punktów za jak najdłuższy okres bezodsetkowy lub proporcjonalnie mniej,
• 5 punktów za możliwość otrzymania karty bez potrzeby wizyty w oddziale,
• 5 punktów za możliwość rozłożenia zadłużenia na raty
• 5 punktów za dostępną ofertę powitalną
• 5 punktów za bonusy dla posiadacza karty (m.in. atrakcyjny moneyback, program rabatowy, dodatkowe korzyści)

Karta kredytowa nie oznacza od razu życia na kredyt. Pozwala po prostu zachować płynność finansową i jednocześnie korzystać ze zniżek oraz atrakcyjnych premii od banku. Dlatego swoje oszczędności wpłać na lokatę, a za wydatki zarówno te bieżące, jak i nieplanowane płać kartą kredytową. Pamiętaj tylko o dostępnym limicie i terminowej spłacie zadłużenia.

bEENcNzC
KOMENTARZE
(2)
jarek
2 lata temu
getin na 2 miejscu pewnie niedługo bedzie 1
pola
2 lata temu
Ja to w getinie trzymam swoje złotówki, dobry bank