Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Recesja w Polsce. Międzynarodowy Fundusz Walutowy podał liczby

110
Podziel się

Polska gospodarka w 2020 roku skurczy się o 4,6 proc. PKB - twierdzi Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Z kolei stopa bezrobocia na koniec roku ma wzrosnąć do 9,9 proc.

Polskie PKB w 2020 roku zmniejszy się o 4,6 proc. To najnowsza prognoza MFW
Polskie PKB w 2020 roku zmniejszy się o 4,6 proc. To najnowsza prognoza MFW (east news, Tomasz Kawka, East News)
bEpzPTiZ

Międzynarodowy Fundusz Walutowy opublikował kwietniowy "World Economic Outlook". W opracowaniu znajdziemy prognozy ekspertów MFW, dotyczące gospodarek wielu krajów z całego świata.

Co ciekawe, Polska w opracowaniu Funduszu znalazła się w grupie państw "rozwijających się" - razem z Albanią, Bułgarią, Rumunią czy Turcją. Z kolei Czechy, Słowacja czy Litwa - w grupie państw rozwiniętych.

Jeśli chodzi o prognozy MFW, to polskie PKB powinno się w 2020 roku zmniejszyć o 4,6 proc. To jeden z lepszych wyników wśród krajów europejskich. Niemcy, Francja, Holandia czy Austria stracą około 7 proc., Włochy - 9 proc., Grecja - 10 proc., a żyjące przede wszystkim z turystyki San Marino - ponad 12 proc.

bEpzPTjb
Zobacz także: Obejrzyj: Był nauczycielem, dzięki jednej rozmowie został miliarderem

Mniejsza recesja niż w Polsce pojawi się w tym roku na Malcie, w Bułgarii czy Serbii.

bEpzPTjh

Optymizmem może jednak napawać fakt, że na 2021 rok MFW prognozuje w Polsce 4,2 proc. wzrostu gospodarczego. Zresztą odbicie ma być widoczne we wszystkich krajach.

MFW opublikowało również prognozy dotyczące inflacji i bezrobocia. Ceny w Polsce powinny w 2020 roku wzrosnąć o 2,3 proc., podczas gdy bezrobocie powinno wzrosnąć do 9,9 proc.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

bEpzPTji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

bEpzPTjC
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(110)
Karp
rok temu
Podniesienie najniższej krajowej teraz zaowocuje wyższym bezrobociem. Niestety.
Polak
rok temu
Niestety błędy gospodarcze ostatnich lat mogą się srogo zemścić. Ogromne transfery socjalne to potężne obciążenie budżetu, braki rezerw, przegrzanie gospodarki. Gdyby rok temu podniesiono stopy procentowe, teraz byłoby z czego obniżać. A tak jesteśmy na dnie, choć beneficjenci 500+ tego nie rozumieją...
Aga
rok temu
I teraz widać jak długi nos ma Pinokio i w jakiej ruinie po rządach tych ludzi jest ten kraj
bEpzPTjD
Xenomorf
rok temu
"Polska...znalazła się w grupie państw "rozwijających się" - razem z Albanią, Bułgarią, Rumunią czy Turcją". Uważam, że Polandia znalazła się tam przez czyjeś niedopatrzenie. Powinna znaleźć się w grupie państw niedorozwiniętych. Przemysłowo, prawnie i oczywiście umysłowo.
andrzej
rok temu
lewackie dziadostwo trolli wyje na blogach i co jeszcze powiecie
...
Następna strona