Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rekompensaty za prąd. "Kreatywna księgowość rządu"

Ustawa o rekompensatach za prąd jest gotowa, ile to będzie kosztować? - Rząd zakłada, że odbiorcy dostaną 2,5 mld zł, ale co ciekawe, wpisał, że nie będzie to kosztować budżetu ani złotówki. Rząd uprawia tutaj kreatywną księgowość, bo tłumaczy, że będą to pieniądze ze sprzedaży uprawnień emisji CO2. Więc wpływ na budżet będzie, ale na przyszłoroczny budżet, pieniądze nie wiadomo skąd - powiedział w programie "Money. To się liczy" Bartłomiej Derski, ekspert wysokienapiecie.pl. - Koszt obsługi przez rząd też jest określany na 0 zł, ale sprawdziliśmy to. Same spółki energetyczne za zmiany systemów informatycznych zapłacą miliony, a do tego obsługa wniosków to kolejne 300 mln zł - wylicza ekspert.

0
0
12
Podziel się
Komentarze (12)
zobacz więcej komentarzy (12)
KOMENTARZE
(12)
Oszukany
3 lata temu
Zwykłe łajdackie oszustwo. Kolejna pusta obietnica PIS.
KRJTIUHB
3 lata temu
NIESTETY I TAK SAMO JEST W SPOLKACH MIEJSKICH SA ZADLUZANE A W TEORII MIASTO JAKO JEDNOSTKA NIEE PRACUJE W ENERDZE I NIE WIEM DLAZCEGO JEST TAKA CUCSZA O TYMMM ZE RYDZYK PRZYJECHAL DO GDANSKA DO SIEDZIBY BEZ UMAWIANIA TUPNAL NOGA I MU W TORUNIU WSZYSTKIE SLUPY WYSOKIEGO NAPIECIA PRZESTAWILI W LITERE L W INNE MIEJSCA MOZNA SPRAWIDZIC KOSZT 5,5 MILIONA KOT ZAPLACIL ENERGA PRZESUWAJAC PLANY NA CALY ROK I PRTZYSZLY A KTO ZA TO NA KONIEC ZAPLACI SPOLECZENSTWO W PODNIESIONYCH CENACHH LUDZIE TO SA KPINY Z WAS CZY WY NIE MYSLICIE SAMI CZY JUZ ZA WAS PARTIA MYSLIU
Luba
3 lata temu
Sasin klamie mi prad podrozal o 20 proc
Ja.
3 lata temu
Polacy tych pieniędzy nie zobaczą. Firmy energetyczne nadpłaty zaliczą na poczet przyszłych rachunków w rozłożeniu na dwanaście miesięcy. Od pierwszego stycznia 21 będzie podwyżka cen która pożre część nadpłaty. Już kiedyś tak robiono przy półrocznym rozliczeniu prognozowym. Może niektórzy pamiętają to złodziejstwo. Nie rozumiem tylko dlaczego w wolnorynkowym handlu na rynku nie pojawia się żadna zagraniczna firma. Na rynku energetycznym mamy czterech monopolistów. Są firmy handlujące paliwami, obce pociągi, markety, producenci rolni a na energię elektryczną mamy monopolistów. Może dobrze by było wpuścić choć jednego obcego. Śmierdzi tu układem za który klient ma zapłacić.
Jaka rekopens...
3 lata temu
to przecież obiecali złodzieje!