Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

Robert Tomanek wiceministrem rozwoju. Właśnie odebrał nominację

9
Podziel się:

W poniedziałek Robert Tomanek odebrał nominację na wiceministra rozwoju, pracy i technologii. Ma być w resorcie jednym z zastępców wicepremiera Jarosława Gowina.

Robert Tomanek wiceministrem rozwoju. Właśnie odebrał nominację
Robert Tomanek (z lewej) odebrał nominację na nowego wiceministra rozwoju

Choć samo powołanie odbyło się w miniony piątek, to dopiero w poniedziałek nowy wiceminister rozwoju odebrał nominację od Jarosława Gowina. Resort poinformował o tym na stronie internetowej.

Robert Tomanek był do tej pory przedstawicielem prezydenta Andrzeja Dudy w Komisji Nadzoru Finansowego. Na tym stanowisku pojawił się w styczniu 2020 roku, zastępując Cezarego Kochalskiego. Informowaliśmy o tym w money.pl.

W poprzednich latach Tomanek zasiadał w radach nadzorczych m.in. Węglokoksu, Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz Polskiego Radia Katowice.

Zobacz także: Wiceminister rozwoju z propozycją dla hotelarzy. Mogą tworzyć izolatoria

Robert Tomanek to również dotychczasowy rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, którego jednocześnie jest absolwentem. Studia ukończył w 1987 roku.

Specjalizuje się w tematyce transportowej. Właśnie tą branżą zajmował się m.in. w katowickim oddziale Polskiej Akademii Nauk.

"Od 1998 roku zrealizował samodzielnie, bądź we współautorstwie, ponad 30 zamawianych prac badawczo-wdrożeniowych dotyczących m.in. restrukturyzacji przedsiębiorstw transportowych, polityki i strategii rozwoju transportu w regionach i miastach, a także optymalizacji gospodarki transportowej w sektorze publicznym" - czytamy w komunikacie resortu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
gospodarka
polityka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(9)
STOP bolszewi...
2 lata temu
STRAJK.
Kompetencje
2 lata temu
Człowiek zna się na transporcie - wsadzili go w węgiel, co od biedy da się uzasadnić, bo trzeba go też transportować , wsadzili go nadzór finansowy - tu już gorzej, ale też można optymistycznie założyć, że będzie w tym nadzorze zajmował się sprawami tylko związanymi z transportem, wsadzili go radia - ale tu już się nie doszukam u niego stosownych kompetencji - może za piękny radiowy głos? Tak nieśmiało zapytam - może w końcu czas zacząć obsadzać stanowiska na podstawie posiadanej wiedzy?
bogdan
2 lata temu
To jest dobry fachowiec takich jak najwięcej.
xxxl
2 lata temu
oni zamiast się pakować to się jeszcze nominują już jesteście w odstawce politycznej
RODO
2 lata temu
nominację - gwarancją chapnięcia odprawy wysokiej to się chlupie załapałeś na końcowe !!!