Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rynek pracy. Kogo brakuje, a kto pracy nie znajdzie?

Rynek pracy zmienia się dynamicznie, poziom bezrobocia jest rekordowo niski, jednak przedstawiciele pewnych zawodów mają powody do obaw. Nadal jednak wielu ludzi do pracy brakuje, czy pomogą Ukraińcy? - Barometr zawodów przygotowany przez resort rodziny, pracy i polityki społecznej pokazuje jakie są niedobory, a jakie nadwyżki na rynku pracy. W Polsce jest zbyt wielu ekonomistów - powiedział w programie "Money. To się liczy" Andrzej Kubisiak z Polskiego Instytutu Ekonomicznego. - Są też zawody deficytowe, to głównie budownictwo, opieka, w tym sektor medyczny, gastronomia, a także księgowi czy finansiści prowadzący rozliczenia. Lukę wypełniają Ukraińcy, ale pojawiają się tu tylko na jakiś czas, coraz częściej wracają do ojczyzny - dodał.

0
0
3
Podziel się
Komentarze (3)
zobacz więcej komentarzy (3)
KOMENTARZE
(3)
DODAM
3 lata temu
Porozmawiajcze z tym krulem BIALORUSI. lub podpiszcze kilka kontractow z nim. I PO ZWOLI SWOIM OBYATELOM JECHACZ DO POLSKI ZAROBIC.. troche wyobrazni potrzebujecze i nic wiecej.
Lms
3 lata temu
Mój syn jest inżynierem elektrotechnikiem ,ale potrafi wszystko i ostatnio 11 lat pracował przy projektach stacji przesyłowych w małej firmie . Razem z szefem 3 inżynierów i 2 elektryków , poszedł na emeryturę i syn znalazł w dużej firmie pracę kierowniczą już tam pracuje 3 lata , ale jak się przyjmował zapytano go ile chce zarobić , powiedział o 500zł.brutto więcej niż w poprzedniej ,a teraz okazuje się że brygadziści dostają o 2000zł. więcej niż syn i taka to polityka .
Polak uk
3 lata temu
W Polsce pracowników traktuje się jak niewolników. Jeszcze nigdy nie widziałem ogłoszenia ze stawką