Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
WS
|
aktualizacja

Rząd ma nowy pomysł na sprzedaż węgla. Są pierwsze szczegóły

82
Podziel się:

Samorządowy pakiet węglowy - bo tak o nim się mówi - ma być przedstawiony w ciągu najbliższych dni w formie ustawy. Lokalni włodarze będą mogli nieobowiązkowo uczestniczyć w programie zakupu węgla. Na czym on będzie polegał? Gminy najpierw zbiorą dane od mieszkańców na temat zapotrzebowania na wspomniany surowiec, a następnie kupią go od importera wskazanego przez rząd.

Rząd ma nowy pomysł na sprzedaż węgla. Są pierwsze szczegóły
Samorządy będą mogły same sprzedawać węgiel. Podano pierwsze szczegóły (Agencja Wyborcza.pl)

Jak dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna", są już pierwsze szczegóły programu zakupu węgla przez samorządy. Według informacji, do których dotarła gazeta, udział w nim będzie nieobowiązkowy - zostanie to określone jako fakultatywne zadanie zlecone z zakresu administracji rządowej.

Gminy będą musiały najpierw zebrać dane o zapotrzebowaniu na węgiel wśród mieszkańców, następnie kupić surowiec przez wskazanego importera i dostarczyć go zainteresowanym. Wyłączone ma być także stosowanie trybu zamówień publicznych przy zakupie i transporcie węgla.

Niska cena węgla dla samorządów

Jak podaje dziennik, kolejnym założeniem ustawy jest to, że gminy mają kupować węgiel po niskiej cenie, a na jego dystrybucję wydać kwotę rzędu "kilkuset złotych".

"Cena ta ma być odgórnie regulowana, a jeśli koszty dystrybucji okażą się niższe, to cena sprzedaży też będzie odpowiednio niższa. Sprzedaż węgla mogłyby prowadzić wszystkie jednostki organizacyjne gminy, bez względu na ich status formalnoprawny. Gminy miałyby wydłużony okres zapłaty za węgiel do 1-2 miesięcy od daty kupna", czytamy w "DGP".

Węgiel od samorządów mogłyby kupić osoby, którym przyznano dodatek węglowy. Będzie obowiązywał również górny limit na mieszkańca w wysokości do 2 ton.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(82)
1954 b. ...
4 tyg. temu
Mialo byc wegla nieprzebrana ilosc a tu wyszlo oszustwo na jaw Mozna bedzie kupic tylko dwie tony
???
2 miesiące temu
A nie lepiej dhlem pod samą chatę z wniesieniem do środka ????
Pomysłowy
2 miesiące temu
Tak jak rząd wpadłem też na pomysł i proponuję aby węgiel sprzedawać w kioskach, żabkach i autobusach w których są kasy automatyczne. Za kioskiem i żabką jest zawsze trochę miejsca gdzie chodzą sikać menele i tam można składować węgiel w workach. Autobusy pociągną przyczepki z węglem w workach i będzie to sprzedaż wraz z dowozem na najbliższy przystanek. Szczegóły rozwiązania może podać TVInfro w specjalnym paskowym komunikacie. Będzie cudnie, wystarczy tylko zawierzyć przedsięwzięcie .....
Logik
2 miesiące temu
W wypowiedziach polityków PIS oraz propagandy tvp ciągle słychać, że dostawa węgla jest obowiązkiem samorządów. Nie! Samorząd ma dostarczyć ciepło, energię elektryczną i paliwo gazowe. Węgiel jest PALIWEM STAŁYM to znaczy nie jest ciepłem, energią elektryczną i paliwem gazowym.
Wacek
2 miesiące temu
Jak widzę są tacy którym nie podoba się wszystko a szczególnie wtedy kiedy rządzi PIS. Może by tak jakiś psycholog czy socjolog ocenił to zjawisko? Rozumiem że pisu można nie lubić ale niech to nie lubienie nie przekłada się w nienawiść do całego świata.
...
Następna strona