Notowania

Rządowe pieniądze dla fundacji Lux Veritatis ojca Tadeusza Rydzyka. Prawie 175 tys. zł od resortu rolnictwa

Strumienie pieniędzy płyną z rządu do instytucji powiązanych z ojcem Tadeuszem Rydzykiem. Z odpowiedzi na interpelację poselską resort rolnictwa ujawnia kwoty, jakie przekazał m.in Telewizji Trwam.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Ojciec Tadeusz Rydzyk nie od dziś może liczyć na pomoc rządu. (Fot: Jozef Ostrowka/REPORTER)

Ministerstwo Rolnictwa przekonuje, że nie przekazywało żadnych dotacji dla instytucji podległych fundacji Lux Veritatis: Uzdrowiska Termy Toruńskie, Geotermii Toruń, Fundacji Nasza Przyszłość czy Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, o które w interpelacji poselskiej pytał Krzysztof Brejza wskazuje poratl "NaTemat".

Na jaw wyszło jednak, że pieniądze do Torunia płynęły na podstawie trzech umów dotyczących usług, jakie instytucje powiązane z redemptorystą świadczyły ministerstwu rolnictwa. W sumie resort zapłacił blisko 175 tys. zł.

Jak informuje resort ministra Jana Ardanowskiego, dwie umowy na kwotę 50 tys. zł i 54,5 tys. zł dotyczyły reklam jakie wykupiło ministerstwo w Telewizji Trwam. Chodzi o emisję spotu reklamowego promującego znak Poznaj Dobrą Żywność.

Oprócz tego 70 tys. zł zapłacił rząd za "Działania informacyjne i promocyjne dotyczące rolnictwa i gospodarki żywnościowej" w telewizji należącej do ojca dyrektora.

(Twitter/@KrzysztofBrejza)
(Fot: Twitter/@KrzysztofBrejza)

Również Geotermia Toruń, spółka powołana przez fundację Lux Veritatis ojca Tadeusza Rydzyka otrzymała spore pieniądze od podległej ministerstwu rolnictwa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Za rządów byłego szefa spółki Srebrna Kazimierza Kujdy inwestycja powiązana z o. Rydzykiem otrzymała łącznie ponad 27,5 mln zł dofinansowania – wynika z dokumentów, które pokazał resort środowiska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-05-2019

PolkaA dla nauczycieli, dla niepełnosprawnych, na służbę zdrowia!!!!!!!

21-05-2019

anoTo jest dopiero malwersacja publicznych pieniędzy za to powinni przywrócić karę śmierci

21-05-2019

j23Ja cierpie dole...........pis kaput

Rozwiń komentarze (488)