Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Rządowe pieniądze dla fundacji Lux Veritatis ojca Tadeusza Rydzyka. Prawie 175 tys. zł od resortu rolnictwa

489
Podziel się:

Strumienie pieniędzy płyną z rządu do instytucji powiązanych z ojcem Tadeuszem Rydzykiem. Z odpowiedzi na interpelację poselską resort rolnictwa ujawnia kwoty, jakie przekazał m.in Telewizji Trwam.

Ojciec Tadeusz Rydzyk nie od dziś może liczyć na pomoc rządu.
Ojciec Tadeusz Rydzyk nie od dziś może liczyć na pomoc rządu. (East News, Jozef Ostrowka/REPORTER)

Ministerstwo Rolnictwa przekonuje, że nie przekazywało żadnych dotacji dla instytucji podległych fundacji Lux Veritatis: Uzdrowiska Termy Toruńskie, Geotermii Toruń, Fundacji Nasza Przyszłość czy Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, o które w interpelacji poselskiej pytał Krzysztof Brejza wskazuje poratl "NaTemat".

Na jaw wyszło jednak, że pieniądze do Torunia płynęły na podstawie trzech umów dotyczących usług, jakie instytucje powiązane z redemptorystą świadczyły ministerstwu rolnictwa. W sumie resort zapłacił blisko 175 tys. zł.

Jak informuje resort ministra Jana Ardanowskiego, dwie umowy na kwotę 50 tys. zł i 54,5 tys. zł dotyczyły reklam jakie wykupiło ministerstwo w Telewizji Trwam. Chodzi o emisję spotu reklamowego promującego znak Poznaj Dobrą Żywność.

Oprócz tego 70 tys. zł zapłacił rząd za "Działania informacyjne i promocyjne dotyczące rolnictwa i gospodarki żywnościowej" w telewizji należącej do ojca dyrektora.

Również Geotermia Toruń, spółka powołana przez fundację Lux Veritatis ojca Tadeusza Rydzyka otrzymała spore pieniądze od podległej ministerstwu rolnictwa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Za rządów byłego szefa spółki Srebrna Kazimierza Kujdy inwestycja powiązana z o. Rydzykiem otrzymała łącznie ponad 27,5 mln zł dofinansowania – wynika z dokumentów, które pokazał resort środowiska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(489)
wojtek
5 lata temu
jaki to ojciec i kogo jeżeli on jest księdzem ,to niech poda datę święceń kapłańskich ,bo coś ich znaleźć nie można !!
gg
5 lata temu
Zrozumcie, Maybachy są drogie
Mieszkaniec
5 lata temu
No i co w tym złego i dziwnego, że w Telewizji Trwam Ministerstwo Rolnictwa wykupiło m.in. emisję spotu reklamowego promującego znak Poznaj Dobrą Żywność ? Niech pan poseł z PO jak już chce być taki dokładny napisze wpierw dlaczego jego rząd za swoich czasów wykupywał reklamy w Gazecie Wyborczej i TVN-ie. Bo dopóki takich zestawień nie pokaże to, to co teraz robi jest zwykłą mentalnością Kalego !!!
SLONZOK
5 lata temu
Brak slow co bezczelność
Poi
5 lata temu
Jaki tam z niego ojciec to zwykły pracownik szatana diabła
...
Następna strona