Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Rządowe pieniądze dla fundacji Lux Veritatis ojca Tadeusza Rydzyka. Prawie 175 tys. zł od resortu rolnictwa

489
Podziel się

Strumienie pieniędzy płyną z rządu do instytucji powiązanych z ojcem Tadeuszem Rydzykiem. Z odpowiedzi na interpelację poselską resort rolnictwa ujawnia kwoty, jakie przekazał m.in Telewizji Trwam.

Ojciec Tadeusz Rydzyk nie od dziś może liczyć na pomoc rządu.
Ojciec Tadeusz Rydzyk nie od dziś może liczyć na pomoc rządu. (East News, Jozef Ostrowka/REPORTER)
bDzEUjNh

Ministerstwo Rolnictwa przekonuje, że nie przekazywało żadnych dotacji dla instytucji podległych fundacji Lux Veritatis: Uzdrowiska Termy Toruńskie, Geotermii Toruń, Fundacji Nasza Przyszłość czy Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, o które w interpelacji poselskiej pytał Krzysztof Brejza wskazuje poratl "NaTemat".

Na jaw wyszło jednak, że pieniądze do Torunia płynęły na podstawie trzech umów dotyczących usług, jakie instytucje powiązane z redemptorystą świadczyły ministerstwu rolnictwa. W sumie resort zapłacił blisko 175 tys. zł.

bDzEUjNj

Jak informuje resort ministra Jana Ardanowskiego, dwie umowy na kwotę 50 tys. zł i 54,5 tys. zł dotyczyły reklam jakie wykupiło ministerstwo w Telewizji Trwam. Chodzi o emisję spotu reklamowego promującego znak Poznaj Dobrą Żywność.

Oprócz tego 70 tys. zł zapłacił rząd za "Działania informacyjne i promocyjne dotyczące rolnictwa i gospodarki żywnościowej" w telewizji należącej do ojca dyrektora.

Również Geotermia Toruń, spółka powołana przez fundację Lux Veritatis ojca Tadeusza Rydzyka otrzymała spore pieniądze od podległej ministerstwu rolnictwa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

bDzEUjNp

Za rządów byłego szefa spółki Srebrna Kazimierza Kujdy inwestycja powiązana z o. Rydzykiem otrzymała łącznie ponad 27,5 mln zł dofinansowania – wynika z dokumentów, które pokazał resort środowiska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDzEUjNK
KOMENTARZE
(489)
Polka
2 lata temu
A dla nauczycieli, dla niepełnosprawnych, na służbę zdrowia!!!!!!!
ano
2 lata temu
To jest dopiero malwersacja publicznych pieniędzy za to powinni przywrócić karę śmierci
j23
2 lata temu
Ja cierpie dole...........pis kaput
bDzEUjNL
SSS
2 lata temu
SKANDAL PISOWSKI I TYLE
Tymon
2 lata temu
Jezu, kiedy ten złodziej odpowie za to wszystko i ten złodziejski rząd zresztą też
...
Następna strona