Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

S17 coraz dłuższa. Kierowcy pojadą odcinkiem między Garwolinem a Kołbielą

Ministerstwo infrastruktury i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad mają prezent dla kierowców. Od 23 grudnia pojadą oni 13-km odcinkiem drogi ekspresowej S17 od końca obwodnicy Kołbieli do początku obwodnicy Garwolina.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Choć na stronie GDDKiA odcinek S17 jest "w budowie", to jednak resort infrastruktury potwierdził już jego otwarcie. (Fot: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad [GDDKiA])

Resort infrastruktury w oficjalnym komunikacie prasowym przekonuje, że otwarcie nowego odcinka S17 "pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego i skrócenie czasu przejazdu na tej trasie".

- S17 to jedna z najważniejszych arterii komunikacyjnych, łączących stolicę Polski z Lublinem, która z pewnością przyczyni się do przyspieszenia rozwoju gospodarczego Polski Wschodniej. Kontynuacją tej trasy będzie międzynarodowy szlak Via Carpatia, dzięki czemu powstanie szybkie i bezpieczne połączenie z Rzeszowem i dalej z państwami południowej Europy - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, cytowany w komunikacie.

Nowy odcinek drogi ekspresowej powstał w śladzie dawnej DK17 i traktu lubelskiego zbudowanego w pierwszej połowie XIX w.

Obejrzyj: Grygier-Siddons: Polskie firmy nie szukają możliwości za granicą

Powstanie nowej trasy S17 ma nie być uciążliwe dla kierowców w ruchu lokalnym. Specjalnie dla nich uruchomiono drogę równoległą, która prowadzi do węzłów na S17. Ponadto na dotychczasowych skrzyżowaniach DK17 z drogami lokalnymi powstały wiadukty umożliwiające przejazd nad S17.

Kolejna droga bez wykonawcy. GDDKiA zerwała kontrakt
Budowa dróg. Kolejny kontrakt zerwany, GDDKiA: "wina wykonawcy"

Wykonawcą odcinka drogi ekspresowej S17 od obwodnicy Kołbieli do początku obw. Garwolina jest firma Budimex. Koszt realizacji robót budowlanych wyniósł ok. 290 mln złotych. Natomiast całość prac, czyli prace projektowe, badania archeologiczne, odszkodowania za przejęte nieruchomości oraz nadzór to niemal 430 mln zł.

To piąty odcinek S17 oddany do ruchu w 2019 roku. Ekspresowa droga, która ma połączyć Warszawę z Lublinem, od tego roku posiada odcinki pomiędzy węzłami Skrudki i Kurów Zachód, od końca obwodnicy Garwolina do Gończyc i dalej do granicy województw mazowieckiego i lubelskiego, a także o kolejny odcinek do węzła Ryki Północ oraz Ryki Północ - Skrudki.

Od dziś do przetargu mogą stawach wykonawcy.
GDDKiA rusza z nowym przetargiem. Do wzięcia ponad 4-km odcinek

Powstanie odcinka od obwodnicy Kołbieli do początku obw. Garwolina S17 umożliwiły dotacje z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Unia Europejska dofinansowała powstanie trzech odcinków S17 kwotą ponad 618 mln złotych (wartość całkowita kontraktów to ponad 1,2 mld zł).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: ministerstwo infrastrukruktury, andrzej adamczyk, gddkia, s17, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-12-2019

as17 km po 5 latach !!! Normalnie komedia

23-12-2019

GgOczywiście lamusy kwiiiczą, taka natura

23-12-2019

lwa ja się cieszę, nareszcie! do tej pory były obiecanki cacanki...

Rozwiń komentarze (11)