Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sekretarz Skarbu USA: bezrobocie może sięgnąć 20 proc.

Sekretarz Skarbu USA Steven Mnuchin powiedział w Senacie, że jeśli Republikanie nie przegłosują pakietu pomocowego dla gospodarki, to na skutek pandemii koronawirusa bezrobocie w kraju może sięgnąć 20 proc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Steven Mnuchin przekonywał Republikanów do przyjęcia pakietu pomocowego (Fot: DREW ANGERER)

Mnuchin spotkał się z senatorami we wtorek wieczorem, aby przekonać ich do przyjęcia ustawy, na mocy której rząd uruchomi pakiet pomocowy dla gospodarki wart 1 bilion dol. lub więcej. Na oparcie swoich słów przedstawił wyliczenia, z których wynika, że brak natychmiastowej i zdecydowanej reakcji może zakończyć się 20-procentowym bezrobociem - podaje PAP powołując się na informacje agencji Bloomberg.

Mnuchin zwrócił się też do kongresmenów o przeznaczenie 250 mld dol. na czeki, które pod koniec kwietnia byłyby wysyłane do Amerykanów, oraz tyle samo na podobną kampanię przeprowadzoną cztery tygodnie później, jeśli nadal będzie obowiązywać stan zagrożenia - podaje Bloomberg, powołując się na osobę znającą te plany.

Koronawirus dotarł do Polski. Pytanie, jak mocno ucierpi na tym polska gospodarka
Koronawirus uderzy w polską gospodarkę. Oto najnowsze prognozy

Perspektywa interwencji rządu poprawiła nastroje inwestorów tylko na jeden dzień; indeksy giełdowe wzrosły we wtorek na Wall Street, ale w środę na światowych rynkach notowania akcji spadały ponownie – donosi PAP.

Obejrzyj: Koronawiurs i jego wpływ na gospodarkę Polski

Jak informowaliśmy w niedzielę, FED, czyli amerykańska Rezerwa Federalna w trybie pilnym zdecydowała o obniżeniu stóp procentowych (w skrócie to koszt kapitału lub po prosta cena za pożyczanie pieniędzy na rynku). To kolejna obniżka w ciągu zaledwie kilku dni. Tym razem FED ściął stopy procentowe o 1 punkt procentowy (do wartości 0-0,25 proc.), czyli niemal do zera. Na samej obniżce stóp procentowych decyzje banku centralnego się nie skończyły. Zmieniają się również wymogi bezpieczeństwa dla banków. Jednocześnie FED ogłosił plan skupowania obligacji o wartości blisko 700 mld dolarów.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Tagi: koronawirus, usa, fed, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-03-2020

I kto temu ROZUMNIE zaprzeczy?Koroniak li tylko ujawnia arcyszkodliwą fikcję ściśle korporacyjnego pojmowania gospodarki na modłę ekonomiczno neoliberalną w duchu rzekomo … Czytaj całość

18-03-2020

ArturAmerykański baran | Dziennik Polski gugl / amerykańskie społeczeństwo się starzeje sieć / amerykańska infrastruktura net ||| Kraj, który co rusz … Czytaj całość

18-03-2020

loperkulawy da wytyczne

Rozwiń komentarze (5)