Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

SGH to kuźnia prezesów. Uczelnia kształci najwięcej szefów dużych firm

29
Podziel się:

Co 13 szef dużej firmy jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej. Dwie trzecie ma dyplom uczelni technicznej lub ekonomicznej.

SGH to kuźnia prezesów. Uczelnia kształci najwięcej szefów dużych firm
(Materiały prasowe)

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Politechnika Warszawska i Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie - te trzy uczelnie są najczęściej kończone przez prezesów dużych firm - wynika z analizy "Rzeczpospolitej".

Spośród tej trójki, najwięcej prezesów kształci SGH. Co 13 szef dużej firmy ma dyplom tej uczelni. Dyplom SGH mają m.in. Czesław Warsewicz, prezes PKP Cargo, Marcin Rosati, prezes Media Saturn Holding Polska, Marek Dietl, prezes GPW, czy Piotr Wójcik, prezes Wójcik Meble.

SGH z roku na rok ma wśród swoich absolwentów coraz więcej prezesów. W rankingu uczelni ekonomicznych "Rzeczpospolitej" wygrała czwarty raz z rzędu.

Zobacz także: Oglądaj też: Publiczne pieniądze na startupy. 280 mln zł na rozwój innowacyjnej gospodarki

Jak mówią władze uczelni i jej absolwenci, studentom od początku wpaja się ideę networkingu i zachęca do budowy sieci kontaktów, przydających się w późniejszej karierze.

– Wtedy nie zdawałem sobie do końca sprawy, że wypracowany na studiach networking może zaowocować w mojej przyszłości zawodowej. Okazuje się jednak, że kontakty z czasów studenckich często pozwalają mi na czerpanie wiedzy i doświadczeń z innych branż. Bardzo to sobie cenię – mówi "Rzeczpospolitej" Piotr Wójcik, prezes Wójcik Meble

Mając świadomość odpowiedzialności za młode pokolenie, uczelnie coraz częściej wdrażają różnego rodzaju programy mentoringu, w ramach których absolwenci, którzy mogą się pochwalić osiągnięciami na polu zawodowym, przekazują wiedzę aktualnym studentom. Taki program uruchomiła m.in. Politechnika Warszawska. Uczelnie już dawno zrozumiały, że muszą "wyjść" poza obręb murów i współpracować z biznesem.

- Dziś jeszcze większy nacisk kładziemy na transfer wiedzy z obszarami cyfrowej gospodarki. Duże nadzieje pokładamy w doktoratach
wdrożeniowych. Bardzo nas cieszą pierwsze symptomy prawdziwego zainteresowania ze strony biznesu współpracą z uczelniami w zakresie badań i rozwoju – powiedział w rozmowie z "Rz" prof. Marek Rocki, rektor SGH.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

edukacja
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(29)
PiSowiec bez ...
4 lata temu
Jestem prezesem średniej firmy, moja rodzina też sobie dobrze radzi bo wymieniamy tych patałachów z poprzedniej ekipy. Jednym słowej nie trzeba kończyć tych prereklamowych szkółek żeby odnosić sukcesy w Polsce.
J.
4 lata temu
To raczej nie jest powód do dumy i chwały! Zawód prezes...
Kreon
4 lata temu
Czytając niektóre wpisy można dojść do przekonania, że piszą je flustraci, albo pisowskie trolle bo teraz najlepszą szkołą uczącą przyszłych szefów jest uczelnia podobno ojca niejakiego rydza w Toruniu to jest teraz kuźnia ideowych kadr nowej narodowo socjalistycznej wladzy PiS.
Fgg
4 lata temu
Kuźnia kadr jest obecnie szkoła rydza w Toruniu. To akcja nastawiona na wprowadzenie nowych ideowych kadr do polskiego obiegu. Ruguje się stare kadry, np.: urzędników państwowych, służby, sędziów. Robi się odpowiedni przekaz w TVP PiS potem zmienia prawo często niezgodnie z konstytucją i następuje efekt jak w latach 40 i 50 ubiegłego wieku. PiS nie po to zdobył władzę aby wzmacniać Polskę i Polaków tylko po to aby ludzie PiS objęli władzę na długie lata reszta jest przy okazji. Możemy to zmienić bo to podła zagrywka a w Polsce powina być równowaga.
Tooto
4 lata temu
Zawod meza : prezes A pani zawod : zona prezesa
...
Następna strona