Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

SMS-y o awarii w elektrowni jądrowej. Mieszkańcom Ontario zrobiło się gorąco

To nie był łatwy poranek dla mieszkańców kanadyjskiego Ontario. Dostali wiadomość o tym, że w pobliskiej elektrowni jądrowej doszło do "incydentu". Na szczęście okazało się, że sms był pomyłką.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay.com)
To pomyłka - szybko wyjaśniły władze elektrowni

Około 7.25 rano czasu lokalnego w niedzielę mieszkańcy Ontario otrzymali na swoje telefony komórkowe powiadomienie przekazane przez rząd prowincji, że w elektrowni w Pickering doszło do "incydentu" – informuje PAP.

"Nie zanotowano anormalnego poziomu promieniowania, a ekipy ratunkowe zajmują się sytuacją (…), nie ma potrzeby podejmowania żadnych działań w obecnej chwili" - informował komunikat, precyzując, że dotyczy on osób mieszkających w promieniu 10 km od elektrowni.

Elektrownia atomowa w Paks na Wegrzech
Incydent w elektrowni atomowej na Węgrzech

Komunikat był adresowany do mieszkańców południowego Ontario, przede wszystkim do aglomeracji Toronto, ale według informacji przekazywanych przez media, powiadomienie otrzymali także mieszkańcy stolicy kraju Ottawy, znajdującej się ponad 400 km od Pickering.
Mieszkańcy Ontario potraktowali jednak fałszywy alarm poważnie.

Elektrownia w Pickering, położona 40 km na wschód od Toronto, działa od 1971 roku i ma zakończyć działalność w 2024. Media od lat alarmują, że Pickering nie jest bezpieczne, w 2011 roku z elektrowni do jeziora Ontario wyciekły 73 tys. litrów wody. Canadian Nuclear Safety Commission, kanadyjski urząd ds. bezpieczeństwa nuklearnego, podawał wówczas, że zagrożenie radiologiczne dla środowiska i zdrowia ludzkiego jest pomijalne.

Prawie dokładnie dwa lata temu, 13 stycznia 2018 roku, mieszkańcy Hawajów otrzymali ostrzeżenie w związku ze zbliżającym się zagrożeniem. Zalecono im, by udali się do schronu. "To nie są ćwiczenia" - ostrzegał komunikat, który jednak został szybko zdementowany jako ludzka omyłka.

Obejrzyj: Pracownicze Plany Kapitałowe. Rozmowa z ekspertem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: elektrownia jądrowa, gospodarka, wiadomości, kanada
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-01-2020

ZobaczymyZa dwa lata się okaże, ze coś jednak się stało...

12-01-2020

Deresja socjalistyczna hueh...Raspad [1990] (eng subtitles) YT 39 215 wyświetleń•18 maj 2014

Rozwiń komentarze (2)