Trwa ładowanie...
bEKdPgUl
Notowania
Przejdź na

Spirala zadłużenia. "Spłacanie jednych długów drugimi to droga donikąd"

- Zanim kupimy cokolwiek na raty, sprawdźmy, czy nas na to stać. Natomiast jeśli zaciągnęliśmy zobowiązanie, a sytuacja życiowa sprawia, że nie możemy regulować naszych zobowiązań, podejmijmy dialog z wierzycielem, czyli z firmą, której jesteśmy winni pieniądze - zachęca Adam Łącki, prezes Krajowego Rejestru Długów. Jak dodaje, może nam zostać przedłużony okres spłaty albo doradzona konsolidacja kredytu, dzięki czemu będziemy mieć niższą ratę. - Zaciąganie kolejnych zobowiązań, żeby spłacić pierwsze, to jest droga donikąd - podkreśla Łącki. I dodaje: - Przestrzegam przed kredytami, pożyczkami, jak to jest napisane w ogłoszeniach: bez sprawdzenia w KRD czy w Biurze Informacji Kredytowej. To jest naprawdę bardzo zły wybór - mówi.

0
0
3
Podziel się
Komentarze (3)
zobacz więcej komentarzy (3)
bEKdPgUx
KOMENTARZE
(3)
Nelz
7 miesięcy temu
Najlepiej jest po prostu nie brać kolejnych pożyczek, aby nie wpaść w spiralę zadłużenia. Ja wpadłem niestety, ale dobrze, że trafiłem do kruka i mogę spłącać powoli wszystkie zaległości jedną ratą w swoim tempie
Aja
8 miesięcy temu
Tylko że banki same polecają pożyczkę na spłatę długu. Proponują pożyczkę na spłatę raty dla innego członka rodziny aby załagodzić sprawę na 30 dni.
Emeryt
8 miesięcy temu
Ale PiS tak działa. To i durni ludzie biorą przykład.Pozdrawiam
bEKdPgUP