Trwa ładowanie...
bETwNqhx
Notowania
Przejdź na

Spowiedź polskiego miliardera. "Każdy biznes ma ciemne strony"

Rafał Brzoska w dniu 22-lecia swojej biznesowej działalności dziękował tym, którzy przy nim są i pomogli mu rozwinąć firmę, ale także przepraszał tych, których oczekiwania zawiódł i prosił o wybaczenie. Wspomniał też o jasnych i ciemnych stronach prowadzenia biznesu. O to pytany był w programie "Money. To się liczy". - Myślę, że każdy, kto prowadzi biznes, nie ważne, czy jest to jednoosobowa działalność gospodarcza, firma rodzinna, czy też małe, średnie, albo duże przedsiębiorstwo, każdego dnia budzi się i zastanawia się, z której strony nadejdzie atak, ten czy inny. Z której strony urząd, taki czy inny, utrudni prowadzenie działalności, albo z której strony konkurent lub niesolidny partner biznesowy spowoduje, że firma będzie w kłopotach. I niestety to są te ciemne strony prowadzenia biznesu - powiedział w rozmowie z money.pl Rafał Brzoska, prezes InPost. - Wielu osobom, zwłaszcza obserwatorom nigdy nieprowadzącym działalności gospodarczej, wydaje się, że...

rozwiń
67 reakcji
49
5
13
Podziel się
Komentarze (13)
zobacz więcej komentarzy (13)
bETwNqhJ
KOMENTARZE
(13)
paniodpolaka
miesiąc temu
nieważne, nieważne, nieważne, nieważne, nieważne, nieważne, nieważne, nieważne, nieważne, nieważne, nieważne, nieważne, nieważne, nieważne, nieważne, nieważne, nieważne, nieważne, nieważne, nieważne, nieważne, nieważne, nieważne, nieważne, nieważne, nieważne, nieważne, nieważne, Jasiu napisz poprawnie sto razy...! Ach, przepraszam już nie jesteś Jasiem tylko redachtorem Janem?????
dzaidek654
miesiąc temu
Dopiero w Polskim nieŁadzie się zacznie drenowanie, czyli wykańczanie przedsiębiorców, emerytów, pracowników niekontrolowaną składką zdrowotną. Jeżeli jest 2000 zmian w ustawach wszelakich, to każdy urzędnik dopadnie każdego podatnika. I każdy może zostać oskubany do spodu, gdy podpadnie władzy. Przykłady Czarnecki się postawił antykorupcyjnie, Solorz zapłacił. Jeden zwija biznes, drugi kwitnie. Jeden jest szargany, drugi powinien być ścigany za łapownictwo bierne, a tu cisza. I to jest czarna strona nie tylko biznesu, ale i polskiej rzeczywistości gospodarczej. A Pan Rafał wcale się nie wyspowiadał. Dotknął kilku tematów ogólnie. Tytuł mylący.
pesymista
miesiąc temu
Dlaczego nic nie napisane ,że aby prosperować należy przeznaczyć w dochodzie przedsiębiorstwa kwotę od10% wzwyż na wziątki dla "uczciwych urzędników".Jest takie powiedzenie -ile się da ,tyle się zrobi.W przeciwnym przypadku nie będziesz miał żadnych zamówień.Korupcja,korupcja i tylko korupcja - czy tak powinno być?
bETwNqib
Der Sturmer
miesiąc temu
Szczera wypowiedź - tylko głęboko zakamuflowana - zaczynają się kolejne zagraniczne problemy InPost - kupili Mondial Relay - i z informacji jakie płyną z Francji wynika, że InPost nie ma zdolności i możliwości ludzkich by obie firmy zintegrować... Paczcie co się dzieje z akcjami InPost na giełdzie w Amsterdamie - spadek o 35% od debiutu..... przy znaczącym wzroście wolumenu przesyłek.... Giełda w Amsterdamie w przeciwieństwie do GPW jest rynkiem efektywnym i analitycy giełdowi wiedzą o co chodzi bo są kompetentni i dobrze poinformowani... tam tani PR nie przejdzie... Spadek o 35% wartości firmy to nie jest sukces... za takie rzeczy nie powinno się dostać tytułu człowieka roku....
mario
miesiąc temu
no niemal święty...charytatywnie pracuje dla idei..a te wredne urzędy go z każdej strony atakuja. szkoda, że jakoś nie ma wyrzutów wobec tych, co oberwali w d...na jego akcjach gdy były na GPW.