Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sprawa 11-letniej Zuzi. Komornik umorzył postępowanie

Komornik umorzył postępowanie egzekucyjne względem 11-letniej Zuzi z Libiąża. Dziewczynka odziedziczyła milionowy dług po zmarłym ojcu, przez co jej renta została później częściowo zajęta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Komornik umorzył postępowanie egzekucyjne wobec 11-letniej Zuzi z Libiąża (Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News)

Historię jako pierwszy opisał "Wprost", ale informowaliśmy również o niej w naszych serwisach. Tygodnik informuje również w środę o umorzeniu postępowania.

Komornik już wcześniej przeprosił dziewczynkę i jej mamę, kupił też nastolatce wymarzony rower. W środę Wojciech Brzozowski z kancelarii Absolutio, który reprezentuje pro bono 11-latkę, poinformował, że komornik na wniosek firmy windykacyjnej w całości umorzył postępowanie wobec dziewczynki.

"To jednak nie zamyka sprawy. Dług nadal istnieje. Postępowanie przeciwegzekucyjne, które ma na celu całkowite wyeliminowanie wierzytelności jest rozpatrywany przez sąd" - pisze "Wprost".

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Przypomnijmy, że 11-letnia dziś Zuzia o wynoszącym milion złotych długu dowiedziała się dopiero po kilku latach. Bank Millennium sprzedał wierzytelność wrocławskiej firmie Ultimo.

Ta najpierw domagała się pieniędzy od ojca Zuzi, a jak zorientowała się, że mężczyzna nie żyje - od samej dziewczynki. Po latach odsetki spowodowały, że kwota długu sięgnęła ponad miliona złotych, z czego ponad 600 tys. zł to właśnie same odsetki.

Dziewczynka otrzymuje nieco ponad 600 złotych renty, do tego 500+. Jej mama pracuje dorywczo w bibliotece. W sumie dochód rodziny nie przekracza 1500 zł miesięcznie.

11-letnia Zuzia musi spłacać prawie milion złotych długu po zmarłym ojcu
Komornik zajął rentę Zuzi. Dziewczynka bez pieniędzy

Mimo trudnej sytuacji komornik stwierdził, że ściągnie milion złotych, zajmując dziewczynce rentę. Z wspomnianych 600 zł zabierał co miesiąc 180 złotych.

Firma Ultimo, która zajmowała się windykacją, broniła się, że nie wiedziała o trudnej sytuacji dłużniczki. Z kolei Rafał Łyszczek, prezes Polskiej Rady Komorniczej, twierdził wówczas we "Wprost", że rzeczywiście do zajęcia renty nie powinno dojść. I że to błąd ludzki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-02-2020

dedesa komornicy i komornicy,ten akurat ma trochą sumienia, ale gdyby był to jakis komornik z jedynej słusznej partii to nie wiem jak by to sie mogło … Czytaj całość

19-02-2020

Kitawa PłonskaDziwna ta Polska jak dziecko może mieć dług milionowy śmiech na sali i syf

20-02-2020

wAlkaNajwiększy bandytyzm to handlowanie długami. Bak udzielił pożyczki nie zrobił odpowiednich zabezpieczeń. przez lata było dobrze, pewnie część … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (230)