Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
PGO
|
aktualizacja

Sprzedawca prądu wysyła pisma ws. cen. To dotyczy ponad miliona odbiorców

67
Podziel się:

Odbiorcy prądu dostarczanego przez firmę E.ON otrzymują pisma z podsumowaniem regulacji prawnych, mających wpływ na ceny energii elektrycznej w 2023 roku oraz z informacją o nowych stawkach. Chodzi m.in. o rozwiązania wprowadzone przez rząd w ramach tzw. Tarczy Solidarnościowej. List otrzyma około miliona klientów E.ON w całej Polsce.

Sprzedawca prądu wysyła pisma ws. cen. To dotyczy ponad miliona odbiorców
E.ON wysyła pisma swoi klientom. Chodzi o ceny prądu (E.ON, Getty Images, Ingunn B. Haslekaas, screenshot)

E.ON w piśmie wyjaśnia swoim klientom wpływ rządowych rozwiązań na wysokość cen zużycia energii elektrycznej. "Dzięki wprowadzeniu Tarczy Solidarnościowej, ceny energii w 2023 roku będą częściowo zamrożone na poziomie średnich cen z taryf dla energii elektrycznej zatwierdzonych dla sprzedawców z urzędu na 2022 rok. Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie regulacji prawnych, które mają wpływ na ceny energii w 2023 roku" - czytamy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nowe godziny szczytu zużycia energii. "Są codzienne obliczane. Ważna jest pogoda i nasze zachowania"

E.ON wysyła pisma swoim klientom. Chodzi o ceny prądu w 2023 r.

W piśmie znajdują się wyliczenia dot. cen energii w ramach nowych przepisów, a także wynikające z nich konkretne zmiany w ofercie operatora.

Przypomnijmy, że na podstawie Ustawy o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparcia niektórych odbiorców w 2023 r., która weszła w życie 4 listopada 2022 r. - cena prądu w 2023 r. dla określonych grup odbiorców nie będzie mogła być wyższa, niż maksymalna wskazana w tej ustawie. Ma to ochronić odbiorców energii przed podwyżkami.

W rozliczeniach z małymi i średnimi firmami, jednostkami samorządu, a także podmiotami wrażliwymi wskazanymi w ustawie, które złożyły oświadczenia do 30 listopada 2022 r., będzie stosowana cena maksymalna na poziomie 785 zł za megawatogodzinę, w odniesieniu do zużycia od 1 grudnia 2022 r. do 31 grudnia 2023 r.

Limity cen energii elektrycznej

Gospodarstwa domowe nie składają oświadczeń: po przekroczeniu przyznanego limitu zużycia energii elektrycznej mechanizm cen maksymalnych zostanie zastosowany wobec nich automatycznie. Gospodarstwa domowe, którym przysługuje wyższy limit niż 2 tys. kilowatogodzin, mają czas na złożenie oświadczeń do 30 czerwca 2023 r.

Rząd wprowadził również dodatek elektryczny. To jednorazowe wsparcie finansowe dla osób, dla których głównym źródłem ogrzewania jest energia elektryczna. Dodatek wynosi 1 tys. zł dla gospodarstw domowych zużywających do 5 MWh rocznie oraz 1,5 tys. zł dla gospodarstw domowych zużywających powyżej 5 MWh rocznie (warunkiem jest załączenie potwierdzenia przekroczenia 5 MWh wysokości rocznego zużycia za 2021 r.).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(67)
D.D,
10 miesięcy temu
chciałam dowiedzieć się ile kosztuje 1 mWh i nigdzie na rachunku nia znalazłam, a nr tel na infolinię nie działa prawidłowo. Tak robi sie ludzi na szaro. Proste pytanie koszt 1 kWh z licznika. Kto zna odpowiedź?
Bowisz
2 lata temu
Tylko dlaczego przy okazji likwidowana jest druga taryfa, o tym nikt nie mówi.
Truizm
2 lata temu
A gdzie peremier?!
Hjkkkk
2 lata temu
Jutro w hiszpanii 50€ za mwh czyli 235 zl porownaj dzialania rządów
hmm...
2 lata temu
A ja się pytam kto z odrobiną oleju w głowie podpisuje umowę z jakimś pośrednikiem? Jeśli to prąd to dostawca jest jeden -ten który utrzymuje całą infrastrukturę, jeśli gaz to wiadomo, też wyboru ni ma. Z wodą to samo. Jak widzę oferty od kolesi od telefonii na prąd albo od banku na ubezpieczenia to z tego nic dobrego nie będzie. Poza tym, kto pozwolił na to żeby na rynku pojawili się jacyś pseudo pośrednicy, którzy oprócz trzepania kasy i jej księgowania nic więcej w temacie nie robią! Ja od takich trzymam się z daleka a spoooro tego się namnożyło się na rynku i póki co wychodzę na tym nie najgorzej.
...
Następna strona