Trwa ładowanie...
bFfEDLhh
Notowania
Przejdź na

Stan wyjątkowy na stałe? Jest rządowa ustawa, opozycja grzmi. Minister Ozdoba: Absurdalny argument

Kończy się konstytucyjny okres trwania stanu wyjątkowego. Rząd, by reagować na kryzys na granicy Polski i Białorusi, przygotował projekt ustawy o ochronie granicy, którym zajmie się teraz parlament. Opozycja grzmi, że to pozwoli rządowi na omijanie konstytucji i niedopuszczanie dziennikarzy do granicy. - Absurdalny argument, ale tak naprawdę nie chciałbym zajmować się argumentacją opozycji, bo ona pokazuje, że jest nieodpowiedzialna. Zachowania, których byliśmy świadkami, od posła, który niczym pędziwiatr czy Benny Hill biegał z torbą po granicy, czy panią Jachirę, czy ataki na godność funkcjonariuszy. Ja uważam, że nawet przekroczono uprawnienia, bo pokazywanie legitymacji, skanowanie twarzy i wyzywanie, to jest coś niedopuszczalnego, a tego byliśmy świadkami - powiedział w "Money. To się liczy" Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu, rzecznik Solidarnej Polski. - Wprowadzono stan wyjątkowy z uwagi na sytuację, która była na polsko-białoruskiej granicy. Wojna...

rozwiń
15 reakcji
0
0
15
Podziel się
Komentarze (15)
zobacz więcej komentarzy (15)
bFfEDLht
KOMENTARZE
(15)
Ewa
2 miesiące temu
Taka strefa była na granicy NRD i RFN. Jakiś czas mieszkałem w takiej strefie. Mieliśmy przepustki na wjazd i wyjazd. PiS to komuna do kwadratu więc nic dziwnego.
przegrana PiS
2 miesiące temu
PiS przegrywa i kombinuje jak zatrzymać na stałe władzę. Wymyślają nieprawdopodobne historie tylko że i lud przestaje w nie wierzyć. To do UE będą napływać imigranci to jest już normą, tak samo jak do USA też napływają imigranci. Natomiast traktowanie niehumanitarnie tych osób jest karygodne i godne potępienia. To PiS chce ukryć przed Polakami i próbują zablokować informację o tym. To nic innego jak cenzura.
Asdf
2 miesiące temu
To samo byloby rok temu w czasie wyborow
bFfEDLhL
Myślący
2 miesiące temu
Ludzie. Trzeba wszystko zrobić.żeby formacja reprezentowana przez obecny rząd nigdy więcej jakichkolwiek wyborów nie wygrała.
jarek
2 miesiące temu
każdy ze zjednoczonej prawicy powinien siedzieć za zdradę stanu!