Notowania

Strajk nauczycieli. Broniarz: Jeśli, to dopiero po wyborach

Strajk nauczycieli pozostanie zawieszony. ZNP wpierw zamierza zapytać nauczycieli o formę, jaką ma przyjąć protest.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Sławomir Broniarz, prezes ZNP.

- Jeszcze we wrześniu opublikujemy wyniki sondażu, który ma wskazać wybór nauczycieli, co do formy protestu. Jeśli opowiedzą się za strajkiem, to najpewniej dopiero zostanie on odwieszony po wyborach – mówił na antenie "Radia Zet" Sławomir Broniarz, prezes ZNP.

Według wstępnych zapowiedzi wyniki referendum dotyczące ewentualnego strajku nauczycieli i jego formy miały być ogłoszone 16 września.

Jak przekonywał szef ZNP, strajk to poważne przedsięwzięcie i trudno mówić o tak wielkim wydarzeniu i emocjach bez konsultacji. - Po kwietniowym strajku nauczycieli wyszli poobijani. Wielu straciło też pensje – wyjaśnia Broniarz.

Mimo tego 82 proc. opowiada za jakąś formą protestu, a 43 proc. wciąż jest za strajkiem.
- Związek ma obowiązek zapytać o to nauczycieli. To nie prezes ZNP o tym decyduje czy będzie strajk czy nie, ale nauczyciele. Tylko prezes jednej partii w tym kraju może o wszystkim samodzielnie decydować – mówił Broniarz.

Obejrzyj: Strajk nauczycieli. Broniarz: o dalszej formie zdecydują nauczyciele

Jak podkreślał szkoła znajduje się dzisiaj w trudnej sytuacji. Początek roku szkolonego zawsze jest trudny, a ten w którym lekcje rozpoczynają dwa roczniki, szkoły są przeładowane, a dyrektorom brakuje nauczycieli jest szczególny. Zaapelował też o to, aby obecnie skupić się na odpowiednim wprowadzeniu uczniów w nowy rok szkolny.

- Słuchamy i rozmawiamy z nauczycielami i rodzicami. Dajemy czas, aby okrzepnąć w trudnej sytuacji w jakiej znaleźli się uczniowie i nauczyciele – zaznaczył Broniarz. – Zdecydowaliśmy o wydłużeniu referendum strajkowego wśród nauczycieli. Sądzę, że koniec września to będzie moment krańcowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-09-2019

NCdaruj SOBIE I NIE WCIĄGAJ LUDZI W GŁUPOTĘ

02-09-2019

hubaBroniarz, jak organizujesz strajk miej na to pieniądze nie jak ostatnio puściłeś nauczycieli w skarpetkach.

02-09-2019

SABIWEŹ SIĘ ZA PRACĘ I SKOŃCZ Z PODBURZANIEM NASTROJÓW !

Rozwiń komentarze (25)