Notowania

Strajk nauczycieli. Dworczyk: Premier przedstawi dziś rozwiązania ws. matur

Rząd ma plan awaryjny ws. matur. Premier Morawiecki przedłoży we wtorek o godz. 15 nowelizację prawa oświatowego - poinformował Michał Dworczyk w rozmowie w studiu TVP1. - Matury się odbędą - zapewnił.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Michał Dworczyk, szef KPRM. (Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)

- Mamy do czynienia z trudną sytuacją, maturzyści od kilku tygodni są w niepewności, czy podejdą do egzaminów - mówił Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera, w studiu TVP. - Żeby przeciąć ten stan niepewności wczoraj premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o przedłożeniu specjalnej nowelizacji prawa oświatowego, która pozwoli na to, że wszyscy maturzyści będą mogli przystąpić do egzaminów.

- Dziś o 15 będzie posiedzenie Rady Ministrów, punkt pierwszy dotyczyć będzie tej ustawy - mówił Michał Dworczyk.

Jak napisał "Dziennik Gazeta Prawna", zmiana może polegać na przyznaniu dyrektorom szkół prawa do klasyfikacji czy dopuszczenia do matury, co obecnie leży w gestii rad pedagogicznych. Z kolei portal wPolityce.pl dowiedział się, że ma zostać również wydłużony rok szkolny uczniom piszącym egzamin dojrzałości.

Obejrzyj także: Strajk nauczycieli. Michał Dworczyk odpowiada Lechowi Wałęsie

Joanna Kopcińska, rzecznik rządu, w rozmowie w studiu Polsat News również zapewniła, że matury się odbędą. "Premier przedstawi rozwiązania ws. egzaminów" - powiedziała Kopcińska.

Po raz kolejny Michał Dworczyk powiedział, że nie można brać dzieci jako zakładników w walce o podwyżki.

Michał Dworczyk odniósł się do posiedzenia okrągłego stołu w oświacie. Zdradził, że pierwsze posiedzenie będzie trwało 5 godzin, otworzy je Mateusz Morawiecki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: strajk nauczycieli, michał dworczyk, matury, gospodarka, wiadomości, edukacja
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-04-2019

BykuBrawo PiS a terrorystów na bruk i zatrudnić młodych nauczycieli! Nauczyciele z gęba dorobiona przez Broniarza Wincentego zostaniecie na zawsze … Czytaj całość

24-04-2019

MareckiI bardzo dobrze. Takich nauczycieli, którzy tak nieodpowiedzialnie podchodzą do egzaminów maturalnych trzeba natychmiast zwolnić. Do września rząd … Czytaj całość

24-04-2019

jajacek gorszy sortznowu cuda pissane na kolanie i uchwalone nocą

Rozwiń komentarze (431)