Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. LOS
|
aktualizacja

Straż miejska likwiduje magazyn broni i tnie etaty. Zaskakujący efekt Polskiego Ładu?

39
Podziel się:

Rada Miejska w Łodzi w przyszłym tygodniu zajmie się reorganizacją straży miejskiej. Miasto szuka oszczędności. Od miesięcy powtarza, że Polski Ład zabrał z budżetu ok. 300 mln zł. Mocno odczują to mieszkańcy. Wkrótce wejdą w życie drastyczne podwyżki biletów na przejazd MPK. Cięcia kosztów czekają natomiast straż miejską — informuje "Dziennik Łódzki".

Straż miejska likwiduje magazyn broni i tnie etaty. Zaskakujący efekt Polskiego Ładu?
Straż miejska w trakcie patrolu, zdjęcie ilustracyjne (money.pl, Rafał Parczewski)

- W nadchodzącym roku zaplanowaliśmy dochody miasta na poziomie 5 miliardów 15 mln zł. Stanowi to 96,5 proc. dochodów uchwalonych na 2021 r. To pierwszy rok, gdy dochody są mniejsze niż w poprzednim roku. Jest to spowodowane ubytkami z Polskiego Ładu, przede wszystkim są to dochody podatkowe przekazywane z budżetu państwa - mówił pod koniec ub.r. Krzysztof Mączkowski, skarbnik miasta Łodzi.

Łódzki magistrat wyliczył, że reforma podatkowa pozbawiła stolicę województwa łódzkiego 300 mln zł. Urzędnicy podlegli Hannie Zdanowskiej stawali na głowie, by komunikat tej treści dotarł do jak najszerszego grona mieszkańców. Antyreklama Polskiego Ładu znalazła się m.in. na pojazdach MPK Łódź.

Miasto już na etapie przedstawiania projektu budżetu na 2022 r. zapowiadało cięcia i podwyżki. W przypadku biletów na korzystanie komunikacji miejskiej — aż o ok. 30 proc. Cena 20-minutowego biletu (ważnego przez prowadzone remonty 40 minut) wzrośnie z początkiem marca z 3 do 4 zł. A o klasę wyższy (40-minutowy ważny godzinę) - z 3,8 zł do 5 zł.

Straż miejska szuka oszczędności przez Polski Ład

Poszukiwanie oszczędności przez Urząd Miasta Łodzi się nie zakończyło. Reorganizacja, a innymi słowy — cięcie kosztów, czeka straż miejską. "Dziennik Łódzki" podał, że szef formacji musi obciąć etaty kierownicze. Zlikwidowane ma zostać stanowisko zastępcy komendanta ds. logistyki. Zniknie też samodzielny referat profilaktyki społecznej, który wchłonie inny oddział.

Zobacz także: Belka: "Inflację można zwalczyć przez podnoszenie podatków"

To nie wszystko. Straż miejska zlikwiduje też swój magazyn broni. SM w Łodzi ma na wyposażeniu sześć sztuk broni. Marcin Masłowski, rzecznik prezydent miasta, podał, że pistolety są przygotowywane do sprzedaży.

- Dozór magazynu broni to wielotysięczny koszt utrzymania, koszty elektryczności i wyłączenie ze służby patrolowej człowieka do obsługi i konserwacji broni. Co do reorganizacji: w przypadku zastępcy komendanta ds. logistyki nastąpi redukcja etatu, Pozostałe osoby, których dotyczy reorganizacja, pozostaną w straży miejskiej i będą wykonywać pracę na innych stanowiskach - poinformował Masłowski.

Zmiany w straży miejskiej na razie znajdują się tylko w projekcie uchwały. W przyszłym tygodniu na sesji zajmie się sprawą radni. Wprowadzenie oszczędności wydaje się formalnością. Ugrupowania związane politycznie z Hanną Zdanowską (KO) stanowią miażdżącą przewagę w radzie miejskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(39)
Obserwer_1
10 miesięcy temu
a czołgów ta straż miejska nie ma ? jakby mieli to teraz więcej kasy dostali by ze sprzedaży. te wszystkie straże miejskie, wiejskie i nijakie należy rozgonić na kopach
stylistka
10 miesięcy temu
Broń i amunicję rozdać bezpłatnie mieszkańcom. Poziom bezpieczeństwa w mieście wzrośnie stu krotnie. Wobec braku straży wiejskiej do psich kup na trawnikach będą wzywane julkoklepy, jak to drzewiej bywało. Słuchajcie. Same korzyści.
zcx
10 miesięcy temu
A kto dopuścił by SM posiadała broń palną.
mieszkaniec
10 miesięcy temu
a po cholerę ta straż miejska ?
Qwinto
10 miesięcy temu
SM i 6 sztuk broni i oddelegowany człek do czyszczenia broni plus koszty energii elektrycznej..... W USA sa miliony , dziesiatki milionów sztuk broni ... poziom państwa i poziom myslenia. W Szwajcarii każdy dorosły mieszkaniec ma giwerę w domu na okoliczność obrony państwa
...
Następna strona