Notowania

Syn Mariana Banasia odchodzi z Pekao. "Moja decyzja ma charakter w pełni suwerenny"

"Zakończyłem pracę w Banku Pekao SA; moja decyzja ma charakter w pełni suwerenny" – napisał w czwartek w oświadczeniu Jakub Banaś. Rzeczniczka banku potwierdziła, że takie oświadczenie wpłynęło do firmy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Jakub Banaś 5 grudnia 2019 roku zakończył pracę w Banku Pekao. (Fot: Tomasz Kawka/East News)

"Oświadczam, że zakończyłem pracę w Banku Pekao SA. Moja decyzja ma charakter w pełni suwerenny. W Banku miałem okazje z sukcesem zrealizować projekty o charakterze strategicznym, które wykorzystywały moje kwalifikacje i pozwoliły mi uzyskać dodatkowe doświadczenie" – napisał Jakub Banaś w oświadczeniu, datowanym na 5 grudnia 2019 roku, do którego dotarł Polsat News.

W oświadczeniu Jakub Banaś podziękował bankowi, a także wszystkim współpracownikom za okazane zaufanie i dobrą współpracę.

"Jednocześnie zwracam się z prośbą o nie łączenie mnie i moich decyzji zawodowych z doniesieniami medialnymi dotyczącymi Banku Pekao SA." – dodał.

Zobacz też: Tomasz Siemoniak: przerzucanie na opozycję odpowiedzialności za Mariana Banasia jest absurdalne

Polsat News zdobył również potwierdzenie tego, że oświadczenie Banasia wpłynęło do firmy.

Marian Banaś, prezes NIK
Kolejne śledztwo w sprawie Banasia. Prezesa NIK sprawdza ABW

– Potwierdzam, że takie oświadczenie pan Jakub nam przekazał – powiedziała dziennikarzom stacji Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Pekao Katarzyna Żądło. Dodała również, że treść pisma jest wiążąca.

Katarzyna Żądło wskazała także, że formalnie Jakub Banaś pracę w Banku Pekao zakończył w czwartek 5 grudnia, gdyż taka data widnieje na piśmie.

Dyrektorzy MF i KAS ostrzegali premiera ws. Banasia
Afera Mariana Banasia. Dyrektorzy MF i KAS ostrzegali premiera Morawieckiego

Jakub Banaś jest synem prezesa NIK Mariana Banasia. Według nieoficjalnych informacji miał on zakończyć pracę w banku już w poniedziałek.

Tymczasem Banaś senior zapowiedział, że będzie kontynuować pracę w Najwyższej Izbie Kontroli. Nie zmieniają tutaj nic żądania Prawa i Sprawiedliwości, które domaga się jego dymisji. Według informacji medialnych szef NIK miał złożyć stosowny dokument o ustąpieniu ze stanowiska, ale nie zaakceptował zmian naniesionych przez Marszałek Sejmu Elżbietę Witek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-12-2019

pisiorekwy banaś nim ciebie dopadnie nieszczęście zacznij sypac mafie kaczyńskiego. kosecki nie doczekał i kilku innych.

05-12-2019

Tak wiemI co teraz. Pewnie członkostwo w Radzie Nadzorczej w Spółce Skarbu Państwa za 40 tys m-cznie.

05-12-2019

Wróż HenioOj będzie miał Marian wypadek jak dalej pójdzie ...

Rozwiń komentarze (16)