Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|
aktualizacja

Syn Mariana Banasia odchodzi z Pekao. "Moja decyzja ma charakter w pełni suwerenny"

16
Podziel się:

"Zakończyłem pracę w Banku Pekao SA; moja decyzja ma charakter w pełni suwerenny" – napisał w czwartek w oświadczeniu Jakub Banaś. Rzeczniczka banku potwierdziła, że takie oświadczenie wpłynęło do firmy.

Jakub Banaś 5 grudnia 2019 roku zakończył pracę w Banku Pekao.
Jakub Banaś 5 grudnia 2019 roku zakończył pracę w Banku Pekao. (East News, Tomasz Kawka/East News)

"Oświadczam, że zakończyłem pracę w Banku Pekao SA. Moja decyzja ma charakter w pełni suwerenny. W Banku miałem okazje z sukcesem zrealizować projekty o charakterze strategicznym, które wykorzystywały moje kwalifikacje i pozwoliły mi uzyskać dodatkowe doświadczenie" – napisał Jakub Banaś w oświadczeniu, datowanym na 5 grudnia 2019 roku, do którego dotarł Polsat News.

W oświadczeniu Jakub Banaś podziękował bankowi, a także wszystkim współpracownikom za okazane zaufanie i dobrą współpracę.

"Jednocześnie zwracam się z prośbą o nie łączenie mnie i moich decyzji zawodowych z doniesieniami medialnymi dotyczącymi Banku Pekao SA." – dodał.

Zobacz także: Zobacz też: Tomasz Siemoniak: przerzucanie na opozycję odpowiedzialności za Mariana Banasia jest absurdalne

Polsat News zdobył również potwierdzenie tego, że oświadczenie Banasia wpłynęło do firmy.

– Potwierdzam, że takie oświadczenie pan Jakub nam przekazał – powiedziała dziennikarzom stacji Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Pekao Katarzyna Żądło. Dodała również, że treść pisma jest wiążąca.

Katarzyna Żądło wskazała także, że formalnie Jakub Banaś pracę w Banku Pekao zakończył w czwartek 5 grudnia, gdyż taka data widnieje na piśmie.

Jakub Banaś jest synem prezesa NIK Mariana Banasia. Według nieoficjalnych informacji miał on zakończyć pracę w banku już w poniedziałek.

Tymczasem Banaś senior zapowiedział, że będzie kontynuować pracę w Najwyższej Izbie Kontroli. Nie zmieniają tutaj nic żądania Prawa i Sprawiedliwości, które domaga się jego dymisji. Według informacji medialnych szef NIK miał złożyć stosowny dokument o ustąpieniu ze stanowiska, ale nie zaakceptował zmian naniesionych przez Marszałek Sejmu Elżbietę Witek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(16)
dewloper kacz...
4 lata temu
znowu drze morde ze to nie jego reka
Suweren
4 lata temu
Po to pisowi były potrzebne banki, by stworzyć dodatkowe super płatne stanowiska pracy dla swoich członków rodziny.
Vv
4 lata temu
Dddd
gap
4 lata temu
Jak każda dobrze funkcjonująca mafia, PiS dał młodemu Banasiowi tradycyjną "propozycję nie do odrzucenia" a życie I bezpieczeństwo rodziny są najważniejsze ! Dlatego nie należy się dziwić zapewnieniom skazańca.
mARMAR
4 lata temu
CHŁOPIE CO TY MÓWISZ ! WYWALILI CIĘ Z HUKIEM.TAK TO JEST ZADAWAĆ SIĘ Z DOBRĄ ZMIANĄ.