Notowania

Afera Mariana Banasia. Nieoficjalnie: syn prezesa NIK zakończył pracę w Banku Pekao

Jakub Banaś od poniedziałku nie pracuje już w Banku Pekao - ustalił dziennikarz "Dziennika Gazety Prawnej".

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
(Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)

"Jakub Banaś (prywatnie syn prezesa NIK Mariana Banasia), pełnomocnik zarządu i dyrektor w Banku Pekao od dzisiaj już tam nie pracuje" - napisał na Twitterze dziennikarz Bartek Godusławski.

To na razie nieoficjalne ustalenia dziennika i trudno je będzie potwierdzić u źródła. Katarzyna Żądło, Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Banku Peako, mówi nam jedynie, że bank z zasady nie komentuje spraw pracowniczych.

I choć tym razem nie chodzi o szeregowego pracownika, a o pełnomocnika zarządu, Żadło odpowiada, że nic w tej chwili nie może powiedzieć.

O tym, że Jakub Banaś mógłby stracić stanowisko, mówi się już od kilku dni - po tym, jak w ubiegły piątek z fotela prezesa banku zrezygnował Michał Krupiński.

Obejrzyj: Prezydent o Marianie Banasiu: "Jeżeli którykolwiek zarzut się potwierdzi, nie powinien sprawować urzędu"

Według ustaleń "Rzeczpospolitej" podczas czwartkowego spotkania Jarosława Kaczyńskiego i Mariusza Kamińskiego z Banasiem poruszana była m.in. kwestia kariery syna. Niedawno skarbówka uchyliła fundacji Jakuba Banasia regon i NIP. Dziennikarze "Rz" i "Gazety Wyborczej" podkreślają, że może to być próba wywarcia na szefie NIK presji i skłonienia go do rezygnacji ze stanowiska.

– Liczę na to, że przez weekend pan Marian Banaś skonsultuje się z rodziną, z jakimiś zaufanymi osobami i podejmie jedyną słuszną decyzję – mówił w sobotę w RMF FM europoseł PiS Adam Bielan.

W poniedziałek "Dziennik Gazeta Prawna" ujawnił jeszcze jeden wątek w aferze Banasia. Prezes NIK miał w piątek - przez swojego kierowcę - złożyć na ręce marszałek Sejmu Elżbiety Witek rezygnację.

Witek jednak miała nie przyjąć jej ze względów formalnych i odesłała Banasiowi do uzupełnienia. Prezes NIK drugi poprawionej wersji już jednak nie wysłał. Centrum Informacyjne Sejmu zaprzecza jednak, że taka sytuacja w ogóle miała miejsce.

Syn Mariana Banasia pojawił się w Banku Pekao w kwietniu tego roku. Wcześniej pracował w PGZ jako dyrektor i doradca zarządu, a także w Przedsiębiorstwie Sprzętu Ochronnego MASKPOL. Firma jest wiodącym producentem sprzętu dla policji, straży granicznej i wojska. Syn prezesa NIK był tam najpierw członkiem zarządu, a później pełnił obowiązki prezesa zarządu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-12-2019

Jack374Ale się mafia wyżynają nawzajem. Aż miło patrzeć.

02-12-2019

dobre wzorceNo stalinowskie metody - uderzać w rodzinę....

02-12-2019

młodyGrubo się robi 😁

Rozwiń komentarze (236)