Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Marian Banaś jednak odejdzie? Wicerzecznik PiS: czekamy do końca dnia

167
Podziel się

W poniedziałek marszałek Sejmu Elżbieta Witek czeka jeszcze na złożenie rezygnacji przez szefa NIK - ujawnia zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel. Dodaje, że od wtorku partia zacznie myśleć o planie "B" na usunięcie Mariana Banasia ze stanowiska.

Marian Banaś jednak odejdzie?
Marian Banaś jednak odejdzie? (East News, Piotr Molecki/East News)
bDApIUuZ

Fogiel powiedział RMF FM, że Elżbieta Witek liczy, iż rezygnacja Banasia w poniedziałek trafi jeszcze na jej ręce. - No więc czekamy z panią marszałek - tłumaczy Fogiel.

Jeśli tak się nie stanie, we wtorek zacznie się wprowadzanie w życie planu B. Jak dokładnie ma on wyglądać, jeszcze nie wiadomo i od tego zaczną się rozmowy w PiS.

Wiadomo jednak, że chodzi o takie zmiany w prawie, by można było usunąć prezesa NIK nawet gdy nie ma postawionych zarzutów.

bDApIUvb

Obejrzyj: Prezydent o Marianie Banasiu: "Jeżeli którykolwiek zarzut się potwierdzi, nie powinien sprawować urzędu"

Na razie bowiem CBA skierowało do prokuratury zawiadomienie w sprawie Banasia. Agenci badali jego oświadczenia majątkowe, ceny, po jakich wynajmował swoją krakowską kamienicę osobom z półświatka, a także fakt, że w oświadczeniu zataił informację o wzięciu kredytu pod zastaw nieruchomości.

Wokół Banasia zrobiło się tak gorąco, że już w ubiegły czwartek Jarosław Kaczyński wezwał go do ustąpienia ze stanowiska. Według wcześniejszych doniesień medialnych Banaś chciał to zrobić w piątek, ale finalnie pisma z rezygnacją nie złożył.

bDApIUvh

Jednak w poniedziałek po południu "Dziennik Gazeta Prawna" napisał, że w piątek szef NIK przez swojego kierowcę dostarczył dymisję na ręce marszałek Elżbiety Witek. Ta - według ustaleń dziennika - jednak jej nie przyjęła ze względów formalnych - poprosiła o ich usunięcie i ponownie przesłanie dokumentu. Banaś jednak drugi raz na dymisję się nie zdecydował.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDApIUvC
KOMENTARZE
(167)
buhaha
rok temu
A jaki macie plan na tych którzy wyrazili zgodę na objęcie stołka przez niego oraz na tych którzy go na tym stołku posadzili ???
pepesz
rok temu
Nie będzie Marian to znajdą innego ,,kryształa"
Xxx
rok temu
Ile odprawy zaproponowano panu banasiowi?
bDApIUvD
kojak
rok temu
"chodzi o takie zmiany w prawie, by można było usunąć prezesa NIK nawet gdy nie ma postawionych zarzutów". Jasne, wystarczy, że wódz sobie tego zażyczy. Ludzie, to już jawnie zmierza do dyktatury.
Dymisja=aresz...
rok temu
Gdyby złożył dymisję Banaś to byłby największym frajerem jakiego znam. Chroni go konstytucja i nieusuwalność ze stanowiska. Dziś dymisja a jutro do więzienia jak szef nadzoru finansowego Chrzanowski. Taki będzie finał dymisji. A jak wierzy w zapewnienia o nietykalności ludzi PiS to jest naiwniakiem który rzeczywiście zasługuje na aresztowanie.
...
Następna strona