Notowania

Marian Banaś jednak odejdzie? Wicerzecznik PiS: czekamy do końca dnia

W poniedziałek marszałek Sejmu Elżbieta Witek czeka jeszcze na złożenie rezygnacji przez szefa NIK - ujawnia zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel. Dodaje, że od wtorku partia zacznie myśleć o planie "B" na usunięcie Mariana Banasia ze stanowiska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Marian Banaś jednak odejdzie? (Fot: Piotr Molecki/East News)

Fogiel powiedział RMF FM, że Elżbieta Witek liczy, iż rezygnacja Banasia w poniedziałek trafi jeszcze na jej ręce. - No więc czekamy z panią marszałek - tłumaczy Fogiel.

Jeśli tak się nie stanie, we wtorek zacznie się wprowadzanie w życie planu B. Jak dokładnie ma on wyglądać, jeszcze nie wiadomo i od tego zaczną się rozmowy w PiS.

Wiadomo jednak, że chodzi o takie zmiany w prawie, by można było usunąć prezesa NIK nawet gdy nie ma postawionych zarzutów.

Obejrzyj: Prezydent o Marianie Banasiu: "Jeżeli którykolwiek zarzut się potwierdzi, nie powinien sprawować urzędu"

Na razie bowiem CBA skierowało do prokuratury zawiadomienie w sprawie Banasia. Agenci badali jego oświadczenia majątkowe, ceny, po jakich wynajmował swoją krakowską kamienicę osobom z półświatka, a także fakt, że w oświadczeniu zataił informację o wzięciu kredytu pod zastaw nieruchomości.

Wokół Banasia zrobiło się tak gorąco, że już w ubiegły czwartek Jarosław Kaczyński wezwał go do ustąpienia ze stanowiska. Według wcześniejszych doniesień medialnych Banaś chciał to zrobić w piątek, ale finalnie pisma z rezygnacją nie złożył.

Jednak w poniedziałek po południu "Dziennik Gazeta Prawna" napisał, że w piątek szef NIK przez swojego kierowcę dostarczył dymisję na ręce marszałek Elżbiety Witek. Ta - według ustaleń dziennika - jednak jej nie przyjęła ze względów formalnych - poprosiła o ich usunięcie i ponownie przesłanie dokumentu. Banaś jednak drugi raz na dymisję się nie zdecydował.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-12-2019

buhahaA jaki macie plan na tych którzy wyrazili zgodę na objęcie stołka przez niego oraz na tych którzy go na tym stołku posadzili ???

02-12-2019

pepeszNie będzie Marian to znajdą innego ,,kryształa"

02-12-2019

XxxIle odprawy zaproponowano panu banasiowi?

Rozwiń komentarze (167)