Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Jakub Ceglarz
Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

Marian Banaś podał się do dymisji w piątek? Gigantyczne zamieszanie

531
Podziel się

Marian Banaś w ubiegły piątek miał złożyć na ręce marszałek Sejmu rezygnację ze stanowiska prezesa NIK - twierdzi "Dziennik Gazeta Prawna". Dymisja jednak nie została przyjęta. - Nie znam sprawy - komentuje Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS. "Takie pismo nie wpłynęło" - twierdzi Kancelaria Sejmu.

Zdaniem "DGP" Marian Banaś podał się do dymisji w piątek przed południem. Ta jednak nie została przyjęta
Zdaniem "DGP" Marian Banaś podał się do dymisji w piątek przed południem. Ta jednak nie została przyjęta (East News, Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)
bDBohimt

Jak pisze dziennikarz "DGP" Bartłomiej Godusławski, pismo miało dotrzeć do marszałek Sejmu w piątek przed południem. Przywiózł je kierowca Mariana Banasia.

"Kierując się Dobrem Polski, Najwyższej Izby Kontroli oraz mojej rodziny, składam rezygnację" – tak miała brzmieć jego treść.

Marszałek Witek jednak tej dymisji nie przyjęła. Dlaczego? Zdaniem "DGP" marszałek Sejmu odesłała prezesowi inaczej zredagowane pismo.

bDBohimv

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

"Na podstawie art. 17 ustawy o NIK, zrzekam się stanowiska prezesa Najwyższej Izby Kontroli z dniem 29 listopada 2019 roku" - czytamy w drugiej wersji takiej dymisji. Pismo publikuje dziennikarz "DGP" Bartłomiej Godusławski.

Oprócz takiej informacji, w piśmie znajdowała się adnotacja, że do pełnienia swoich obowiązków Banaś wyznacza swojego zastępcę Tadeusza Dziubę.

bDBohimB

Tak zredagowanego pisma Banaś podpisać już jednak nie chciał. Co więcej, już po tej wymianie pism NIK wydał oświadczenie w piątek po południu.

"W związku z pojawiającymi się informacjami, jakoby Prezes NIK złożył dymisję z zajmowanego stanowiska informujemy, że decyzja taka nie zapadła" - poinformowała Najwyższa Izba Kontroli, o czym pisaliśmy w money.pl.

Co ciekawe, w piątek po południu marszałek Witek wystąpiła również na konferencji prasowej, podczas której powiedziała dziennikarzom, że żadna dymisja nie wpłynęła. - Nikt nie mówił, że to będzie w piątek, czekamy do przyszłego tygodnia - powiedziała Witek.

bDBohimC

Pierwotny dokument podpisany przez Banasia - według "DGP" - marszałek Witek odesłała do nadawcy. W takiej sytuacji szansa na dymisję przepadła. Chyba, że prezes NIK zgodzi się podpisać pismo, zredagowane przez marszałek Sejmu.

Gdy zapytaliśmy w PiS o te doniesienia, odpowiedzi nie uzyskaliśmy. - Nie znam sprawy - komentuje w money.pl Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS.

W ramach odpowiedzi na nasze pytania dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka wysłał do naszej redakcji komunikat. "W nawiązaniu do doniesień medialnych, chciałbym zakomunikować, iż do sekretariatu Marszałek Sejmu nie wpłynęło pismo, opisane w artykule. Co jednocześnie oznacza, że Marszałek Sejmu nie mogła się z nim zapoznać, ani tym bardziej go odesłać. Jednocześnie należy podkreślić, że Marszałek Sejmu nie spotkała się z kierowcą z Najwyższej Izby Kontroli, który - według relacji w jednym z portali - miał w piątek przyjechać do gabinetu drugiej osoby w państwie" - czytamy w piśmie Grzegrzółki.

"To prawda, pismo trafiło do pani marszałek bezpośrednio" - tak na stanowisko CIS odpowiedział na Twitterze autor tekstu w "DGP".

bDBohimD

O doniesienia "DGP" zapytaliśmy też rzeczniczkę PiS Anitę Czerwińską. To ona w czwartek pisała na Twitterze, że Jarosław Kaczyński podczas spotkania z Marianem Banasiem wyraził oczekiwanie, że prezes NIK ustąpi ze stanowiska. W poniedziałek na prośbę o komentarz do doniesień "DGP" odpowiada nam tylko: - To jest pytanie nie do mnie.

Również w wydziale prasowym NIK nie udało nam się potwierdzić rewelacji "DGP". Jak usłyszeliśmy, w tej chwili pracownicy wydziału nie mają kontaktu z Marianem Banasiem i nie mogą zweryfikować tych doniesień.

Współpraca Tomasz Sąsiada

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDBohimE
bDBohimW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(531)
Mariusz
rok temu
całkowity demontaż państwa, wszystkie zawory bezpieczeństwa wyrwane z kablami
ytrewq
rok temu
Tym razem nie jak pancernik (tonący), ale jak jego kapitan, najpierw ratuje załogę (rodzinę)
bolek
rok temu
Marian nie poddawaj się nie ma wyroku sądowego to jesteś niewinny
bDBohimX
KRYSZTAŁOWY B...
rok temu
PIS TO IMPERIUM ZŁA I OBŁUDY, KSIĄŻĘTA KŁAMSTW I MANIPULACJI.
patriota
rok temu
Marian jesteś wielki,stałeś się dla Polaków symbolem,już nie będziemy mówili Rzeczpospolita bananowa,ale Rzaczpospolita Banasiowa.Chłopie przechodzisz do historii,razem ze swoimi towarzyszami.Szacun
...
Następna strona