Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
JCK
|

Szastają pieniędzmi. 55 mln zł na nagrody w czasie pandemii

421
Podziel się

Miały być oszczędności i zaciskanie pasa, a płyną miliony. Agencja Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa wydała w 2020 roku 55 mln zł na nagrody dla pracowników. Jak pisze Fakt, pracownicy żądają takich premii także w tym roku.

Szastają pieniędzmi. 55 mln zł na nagrody w czasie pandemii
Pandemia to nie jest czas na podwyżki pensji i premie - mówił premier Mateusz Morawiecki (NurPhoto via Getty Images, NurPhoto)
bDZSwZxh

Jak przypomina gazeta, przed rokiem premier Mateusz Morawiecki przekonywał, że pandemia to nie jest czas na podwyżki pensji i premie. Ich wypłaty miały być wstrzymane we wszystkich rządowych instytucjach.

Jak dowiedział się Fakt, w pierwszych miesiącach 2020 roku premie wstrzymano, ale ostatecznie ponad 11 tys. pracowników dostało średnio miesięcznie po 414,5 zł. Co oznacza, że dostali w sumie po 5 tys. ekstra pensji. W skali całej instytucji to ponad 55 mln zł.

bDZSwZxj

ARiMR nie odpowiedział gazecie za co zostały przyznane nagrody. W tym roku związkowcy również domagają się takich nagród.

Zobacz także: Wyjazd na majówkę? Zapomnij. Minister komentuje
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZSwZxK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(421)
Zorro
4 tyg. temu
Szeregowi pracownicy ARiMR BP dostawali premię od 200 do 500 zł na kwartał.Płaca parę stówek wyższa od najniższej krajowej.Dodatkowe obowiązki typu akcja:chryzantemy,COVID itp.decyzje do wydania na już.7 procent pracowników biur powiatowych dostało podwyżki w zeszłym roku-najwyższa 584zł brutto.KOmuś bardzo zależało żeby nas szeregowych pracowników oczernić w oczach beneficjentów.
Piotr
4 tyg. temu
Poranny przegląd internetu i…. Chyba money.pl zmienia się z portalu rzetelnie informującego w portal rozpowszechniający plotki, ploteczki i manipulacje. Gdybym nie znał wielu ludzi pracujących w Biurach Powiatowych ARiMR to bym być może uwierzył w te informacje że dostają takie pieniądze. Kompletna nieprawda. Ci ludzie ciężko tam pracują a ich wynagrodzenia są bardzo niskie. Nagrody też dla ogromnej większości są bardzo niskie. Większość pieniędzy trafia do niezliczonej rzeczy osób zajmujących stanowiska kierownicze. Bardzo ciężko tam pracują zwykli szeregowi pracownicy! Ktoś pamięta akcję zamknięcia cmentarzy w listopadzie? A kto musiał ogarnąć smród tym spowodowany w ciągu chwili? Pracownicy BP ARiMR! I to nagłą dodatkowa praca która spadłą z nieba i nikogo nie obchodziło jaki i kiedy mają to zrobić. A kto kojarzy inny urząd otwarty cały czas w pandemii z pełną obsługą beneficjentów? To informuję, że chyba jedyny taki urząd to BP ARiMR. Wiele można by jeszcze napisać jednak czytając w fakcie informacje, że jest spór zbiorowy ze związkiem zawodowym od razu widać, ze oczernia się pracowników ciężko pracujących w ramach tej walki o podwyżki. Teraz apel do money.pl i autora tego artykułu. Bardzo proszę rzetelnie przedstawić dane o wynagrodzeniach i nagrodach przyznanych w roku 2020 dla poszczególnych grup pracowników tj. pracowników biur powiatowych oddzielnie szeregowych i zajmujących stanowiska kierownicze. O podobne dane proszę dla Oddziałów Regionalnych i Centrali w Warszawie. Proszę nie podawać średnich tylko procent pracowników zarabiających konkretne kwoty w przedziałach powiedzmy 500 zł. To wtedy ukarze prawdziwy obraz a nie manipulacje. Pozdrawiam.
Dominik
miesiąc temu
Chyba jest w tym artykule sporo manipulacji. 1. Dane o kwocie i liczbie pracowników pochodzą z oficjalnego źródła. To chyba jedyny pewnik. 2. "Jak pisze Fakt, pracownicy żądają takich premii także w tym roku." Pisze FAKT?! Czy to nie ta gazeta która pisze o każdej plotce, podejrzeniu, aferze, pomówieniu itd a każdą informację interpretuje tak aby skłócić ludzi, poróżnić a poprzez to nabić nakład i odsłony serwisu a poprzez to zarabiać na reklamach jak najwięcej? 3. Czy ktoś się pod tym artykułem w money.pl podpisał imieniem i nazwiskiem? Nie. To o czymś świadczy dla was czy nie? 4. Zdanie "...ale ostatecznie ponad 11 tys. pracowników dostało średnio miesięcznie po 414,5 zł. Co oznacza, że dostali w sumie po 5 tys. ekstra pensji." Ktoś świadomie i ze zrozumieniem przeczytał to zdanie? Bo mnie od razu rzuca się w oczy słowo "średnio". Za długo żyję żeby tego nie wyłapać. Średnia to taka miara która raczej zakłamuje rzeczywistość niż obrazuje rzeczywisty obraz. Przykład? Średnia pensja w Polsce w roku 2020 - 5411.45 zł. Ilu z was tyle zarabia? Inny przykład? Loteria w której wygrywa 50 osób. 1 osoba wygrywa 10 000 zł a pozostałe 49 po 50 zł. Jak myślicie ile średnio wygrała każda osoba? Odpowiedź brzmi 249 zł!!! Czyli w tym przypadku średnia zawyża 5-cio krotnie wynik 49 osób :) Powtórzę: PIĘCIOKROTNIE ZAWYŻA!!! Wniosek: Podawanie czegoś średnio to więcej manipulacji niż rzeczywistości. Reasumując: W tym konkretnym przypadku kilkadziesiąt osób mogło wziąć ogromne pieniądze a reszta dostać po kilkadziesiąt złotych a średnia pokaże, że każdy dostał dużo pieniędzy. Dodatkowo proszę zauważyć, że bardzo sprytnie kwoty podawane są brutto. Czyż nie wygląda wtedy kwota bardziej obficie? 5. "Działająca w ARiMR „Solidarność” weszła w spór zbiorowy z władzami agencji..." To już cytat ze strony FAKTu. Spór zbiorowy? I wszystko jasne. Czy na pewno ten artykuł i sposób podania danych tj. kwoty brutto i podanie danych średnio nie jest już elementem przyduszenia związku zawodowego i wywołania fali nieprzychylnych komentarzy? Moim zdaniem słowa FAKT, średnia kwota, brutto, spór zbiorowy świadczą o tym, że to wszystko manipulacje i próba skłócenia ludzi i poróżnienia ich. Tzn. zgadzają się zapewne kwota całościowa czyli 55 mln i 11 tyś. - liczba pracowników jednak poza tym rzeczywistość jest już zupełnie inna. Artykuł w FAKCIE raczej na zamówienie czyjeś a money.pl idiotycznie go rozpowszechnił ośmieszając swoją reputację branżowego portalu za jaki do tej pory w moich oczach uchodził.
bDZSwZxL
25000brutto
miesiąc temu
będą mieli co oddawać ?
sąsiad
miesiąc temu
lubinianie widza jednego z tych co dla dobra Polski zrobią wszystko i tak przeniósł się z wieżowca na pałacową wieś - widzimy ten przepych my statyści
...
Następna strona