Notowania

Szczecińska "Solidarność" zawiesza kontakty z PiS. Chce spotkania z Kaczyńskim

Związkowcy domagają się spotkania z Jarosławem Kaczyńskim, prezesem PiS oraz Piotrem Dudą, szefem "Solidarności". Chodzi o odwołanie zachodniopomorskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Szczecińska "Solidarność" zawiesza kontakty z PiS. (Fot: Monkpress)

- Zarząd Regionu NSZZ Solidarność Pomorza Zachodniego w trosce o dalszą dobra współpracę i w związku z nabrzmiałymi problemami, grożącymi wybuchem konfliktów społecznych, wnosi o pilne spotkanie J. Kaczyńskim w obecności Piotra Dudy. Do czasu spotkania, Zarząd regionu NSZZ solidarność Pomorza Zachodniego zawiesza kontakty i współpracę z Prawem i Sprawiedliwością w województwie zachodniopomorskim - napisał Mieczysław Jurek, szef zachodniopomorskiej "Solidarności".

Jak pisze "Głos Szczeciński", sprawa dotyczy odwołania Dariusza Ruczyńskiego, dyrektora szczecińskiego NFZ. Związkowcy twierdzą, że dyrektor został zmuszony do dymisji szantażem ze strony wiceministra zdrowia.

Miał usłyszeć m.in., że jeśli sam nie zrezygnuje, to będzie miał w przyszłości problemy ze znalezieniem pracy.

Oglądaj też: "Solidarność" ws. nauczycieli. "Być może będziemy zmuszeni protestować"

- Nie godzimy się na szantażowanie ludzi pracy. Metoda zastosowana przez obecne sprawujących władze jest skandaliczna i żenująca - mówił Mieczysław Jurek w rozmowie z "Głosem Szczecińskim".

Na środę związkowcy zaplanowali protesty przed siedzibą szczecińskiego NFZ. Będą się domagali powrotu dyrektora na stanowisko.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: solidarność, związki zawodowe, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-02-2020

RobertA co to, Solidarność zdziwiona chamskimi praktykami PiS. Przecież to trwa od samego początku. Widocznie teraz dotknęło to ich człowieka. Przez … Czytaj całość

25-02-2020

ZiębaW jakim ja kraju żyje? Polską nie rządzi ani Prezydent ani Premier tylko zwykły poseł.Na czele solidarności stoi zwykły zomowiec.Nie dla takiej Polski … Czytaj całość

25-02-2020

BenedekPłaćcie za poparcie.

Rozwiń komentarze (210)