Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
JSA
|

Szczepionka na COVID-19. Czy będzie obowiązkowa?

7
Podziel się

Szczepionka na COVID-19 budzi wśród Polaków mieszane uczucia. Narzędzie do walki z pandemią rodzi wśród nich wiele pytań, a część ankietowanych już teraz wskazuje, że nie zgadza się z ewentualnym obowiązkiem szczepień.

Szczepionka na COVID-19. Czy będzie obowiązkowa?
Szczepionka na COVID-19. Czy będzie obowiązkowa? (Getty Images)
bDRZxnSd

Szczepionka na COVID-19. Co z obowiązkiem szczepień?

Szczepionka na COVID-19 opracowana przez Pfizer i BioNTech ma przyczynić się do drastycznego spadku zachorowalności na koronawirusa. Jak nieoficjalnie podaje część rodzimych mediów, polski rząd liczy na to, że pierwsze szczepionki na koronawirusa, uda się sprowadzić do Polski już w grudniu. Rodzi to oczywiste pytanie o potencjalny obowiązek szczepień.

Zobacz także: Szczepionka na COVID. Prof. Simon o wysokiej skuteczności szczepionki Moderny
bDRZxnSf

- Nigdy nie jestem za żadnym przymusem - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, pytany czy rząd rozważa wprowadzenie obowiązkowych szczepień na koronawirusa. W Polskim Radiu 24 dodał, że na początku 2021 r. powinno być kilka różnych szczepionek na COVID-19.

Jednak obowiązkowa szczepionka budzi wśród Polaków mieszane uczucia.

Szczepionka na COVID-19. Polacy są sceptyczni

Szczepionka na COVID-19 może już wkrótce pomóc w walce z globalną pandemią. O ile Polacy chcą, by sytuacja epidemiczna się ustabilizowała, to niekoniecznie będą zainteresowani zaszczepieniem się. Aż 52 proc. ankietowanych nie planuje szczepić się przeciwko koronawirusowi.

bDRZxnSl

W przedziale wiekowym od 25 do 34 lat aż 72 proc. ankietowanych nie ma w planach zaszczepienia się przeciwko COVID-19, natomiast u osób powyżej 60 roku życia już tylko 37 proc. z ankietowanych deklaruje, że nie przyjmie szczepionki. 8 proc. odpowiedziało, że nie wie czy się zaszczepi – wynika z badań sondażowych przeprowadzonych przez Kantar na zlecenie Grupy LUX MED.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDRZxnSG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(7)
DrPsycho
5 miesięcy temu
Najpierw zaszczepimy rząd i parlamentarzystów, dla pewności 2 razy, w końcu oni są najważniejsi.
Kuba
5 miesięcy temu
Szczepionka ? Nigdy w życiu ! To jest trutka z rtęcią i czort wie jeszcze z czym.
Aga
5 miesięcy temu
Szczepionka przeciwko chorobie o niskiej śmiertelności. Nie, dziękuję. Oddam rządowi swoją. PS. Jak zrobią pokazówkę, że się szczepią, nie będziemy mieć żadnej gwarancji, że to rzeczywiście właśnie ta szczepionka a nie np roztwór soli fizjologicznej.
bDRZxnSH
Joanna K.
5 miesięcy temu
Najpierw zaszczepimy tych 460+100 z Wiejskiej. Jeśli przeżyją - szczepionka jest bezpieczna. Jeśli umrą - Polska jest bezpieczna.
bla
5 miesięcy temu
Mialam kontakt z ludzmi co mieli korone i mi nic nie bylo. Wiec po co?