Notowania

zarobki w nbp
09.01.2019 22:23

Szef NBP sam sobie zaprzecza. Mówi, że podpisze ustawę, na której nie zostawił suchej nitki

Adam Glapiński stwierdził w środę, że pod ustawą o jawności wynagrodzeń w Narodowym Banku Polskim podpisze się obiema rękami. Tym samym prezes NBP sam sobie zaprzecza. Niemal dwa lata temu jego urzędnicy napisali krytyczną opinię do ustawy o jawności życia publicznego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Adam Glapiński, prezes NBP (Fot: Jakub Kamiński)

- Ja wykonuję każde prawo, jakie jest ustanowione. Będzie ta ustawa, ujawnię wszystko, nawet do pensji pań sprzątaczek - powiedział prezes NBP zapytany o kwestię jawności pensji pracowników banku.

Brak jednomyślności w obozie władzy. Jarosław Gowin w kontrze do Patryka Jakiego

Przyznał, że jeśli taka ustawa się pojawi, to podpisze ją obiema rękami. Dodał jednak, że dla banku to będzie bardzo niekorzystne wydarzenie. Oprócz tego, dziennikarze przypomnieli na Twitterze Adamowi Glapińskiemu napisaną dwa lata temu 16-stronicową opinię o ustawie o jawności życia publicznego. W dokumencie urzędnicy już nie byli tacy chętni to ujawniania zarobków pracowników NBP.

W środę odbyły się dwie konferencje w Narodowym Banku Polskim. Pierwsza dotyczyła polityki kadrowej banku, a druga – polityki pieniężnej. Jednak rzekome zarobki dyrektor departamentu komunikacji i promocji zdominowały obie odsłony. Według medialnych doniesień Wojciechowska może zarabiać w banku nawet 65 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-01-2019

polakkstare capy biora młode kozy nza nasze pieniadze DYMISJA CAPA

09-01-2019

jarekon sam nie wie co plecie od tej kasy którą bierze ma pustki pod dachem

09-01-2019

ojjjfacet jest tak paskudny, ze ta jego dworka zbyt malo bierze za lody

Rozwiń komentarze (22)