Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. oprac. Krystian Rosiński
|
aktualizacja

Tarcza antykryzysowa 3.0. Będzie dodatek finansowy dla osób pracujących zdalnie

41
Podziel się

Jeżeli pracodawca nie zapewni niezbędnych narzędzi do pracy zdalnej, pracownik będzie mógł liczyć na dodatkowe 100 złotych z tytułu wykorzystywania własnego sprzętu. Taki zapis ma znaleźć się w nadchodzącej aktualizacji tarczy antykryzysowej.

Tarcza antykryzysowa ma zakładać, że przedsiębiorca musi zapewnić sprzęt do pracy zdalnej.
Tarcza antykryzysowa ma zakładać, że przedsiębiorca musi zapewnić sprzęt do pracy zdalnej. (GETTY, Dmitry Feoktistov/TASS, Dmitry Feoktistov)
bDmAZPsl

O nowym wsparciu dla osób pracujących zdalnie informuje "Fakt". W opracowywanej aktualizacji tarczy antykryzysowej ma znaleźć się zapis, który nakazuje przedsiębiorcy zapewnić swoim pracownikom niezbędny sprzęt do pracy zdalnej. Chodzi tutaj m.in. o komputery czy dostępy do potrzebnych programów.

A co w przypadku, gdy pracownik wykorzystuje własny sprzęt? Wtedy ma otrzymać za to pieniądze. Jak podaje fakt.pl, dodatek z tego tytułu ma wynieść 100 złotych miesięcznie.

Jednak pieniądze nie będą wypłacane "z automatu". Pracownik uzyska dodatek dopiero po złożeniu odpowiedniego wniosku.

bDmAZPsn
Zobacz także: Zobacz też: Tarcza antykryzysowa 3.0. "Przedsiębiorców pokonuje biurokracja"

To nie koniec nowości, bowiem aktualizacja tarczy do wersji 3.0 ma zakładać, że pracodawca będzie mógł wysłać wypowiedzenie drogą e-mailową na służbową skrzynkę, o czym informowaliśmy w money.pl. Pracownik będzie mógł się w ciągu 21 dni odwołać do sądu.

Nowy projekt przewiduje również łatwiejsze zwalnianie osób, które pracują na drugim etacie, lub też pobierających emerytury czy renty.

bDmAZPst

Do tych informacji odniósł się na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller.

"Informacje medialne o ograniczaniu praw pracowniczych nie znajdą odzwierciedlenia w projekcie, który ma przyjąć rząd. Pracownicy i pracodawcy zgłaszają różne propozycje zmian. Procedujemy je w drodze dialogu. Warto chwilę poczekać zanim ogłosi się ich ostateczne przyjęcie" - napisał Müller.

bDmAZPsu

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bDmAZPsO
KOMENTARZE
(41)
kris
7 miesięcy temu
A czy ktoś policzył ile ten sprzęt pobiera prądu za który trzeba zapłacić z własnej kieszeni.
Ala
7 miesięcy temu
Pracuję w dużej firmie handlowej. Dostaję 80% wynagrodzenia bez premii która wcześniej była dość pokaźna kiedy wyrobiłam plan sprzedarzy. Codziennie obsługuję ok 50 klientów. Każdemu z nich oczywiście jest ,,duszno" więc odsłania twarz i ma w d. moje zdrowie. Są pracownicy w firmie ,, u góry" którzy podstawy wynagrodzeń mają dużo wyższe ,siedzą bezpoecznie w domu, nikt na nich nie kicha i dostaną 100 na sprzęt? Czy nasi politycy mają jakiś kontakt z ziemią? Ci co są w stanie pracować zdalnie MAJĄ sprzęt w domach bo nie zarabiają i nie zarabiali tyle co szeregowi pracownicy. Dla nich znalazła się 100 ale na maseczki zabrakło.. .
edward
7 miesięcy temu
Jestem nauczycielem całe życie pracuję na własnym sprzęcie , za własne pieniądze kupuję tusz do kopiarki ,papier i inne przybory biurowe i jeszcze nikt nigdy mi za nic nie zapłacił.To jest jedyny zawód w Polsce , gdzie pracodawca nie musi wyposażać stanowiska pracy.
bDmAZPsP
Bill
7 miesięcy temu
Tarcz naprowadzali a jeszcze z tarczy 1.0 nie slyszalem by ktos dostal zwrot a mija drugi miesiac...zamiast gadac robili by cos wkoncu...
los milos
7 miesięcy temu
czy nauczyciele za prace na własnych komputerach tez dostaną taki dodatek?
...
Następna strona