Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|
aktualizacja

Tarcza antykryzysowa 3.0. Będzie dodatek finansowy dla osób pracujących zdalnie

41
Podziel się:

Jeżeli pracodawca nie zapewni niezbędnych narzędzi do pracy zdalnej, pracownik będzie mógł liczyć na dodatkowe 100 złotych z tytułu wykorzystywania własnego sprzętu. Taki zapis ma znaleźć się w nadchodzącej aktualizacji tarczy antykryzysowej.

Tarcza antykryzysowa ma zakładać, że przedsiębiorca musi zapewnić sprzęt do pracy zdalnej.
Tarcza antykryzysowa ma zakładać, że przedsiębiorca musi zapewnić sprzęt do pracy zdalnej. (GETTY, Dmitry Feoktistov/TASS, Dmitry Feoktistov)

O nowym wsparciu dla osób pracujących zdalnie informuje "Fakt". W opracowywanej aktualizacji tarczy antykryzysowej ma znaleźć się zapis, który nakazuje przedsiębiorcy zapewnić swoim pracownikom niezbędny sprzęt do pracy zdalnej. Chodzi tutaj m.in. o komputery czy dostępy do potrzebnych programów.

A co w przypadku, gdy pracownik wykorzystuje własny sprzęt? Wtedy ma otrzymać za to pieniądze. Jak podaje fakt.pl, dodatek z tego tytułu ma wynieść 100 złotych miesięcznie.

Jednak pieniądze nie będą wypłacane "z automatu". Pracownik uzyska dodatek dopiero po złożeniu odpowiedniego wniosku.

Zobacz także: Zobacz też: Tarcza antykryzysowa 3.0. "Przedsiębiorców pokonuje biurokracja"

To nie koniec nowości, bowiem aktualizacja tarczy do wersji 3.0 ma zakładać, że pracodawca będzie mógł wysłać wypowiedzenie drogą e-mailową na służbową skrzynkę, o czym informowaliśmy w money.pl. Pracownik będzie mógł się w ciągu 21 dni odwołać do sądu.

Nowy projekt przewiduje również łatwiejsze zwalnianie osób, które pracują na drugim etacie, lub też pobierających emerytury czy renty.

Do tych informacji odniósł się na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller.

"Informacje medialne o ograniczaniu praw pracowniczych nie znajdą odzwierciedlenia w projekcie, który ma przyjąć rząd. Pracownicy i pracodawcy zgłaszają różne propozycje zmian. Procedujemy je w drodze dialogu. Warto chwilę poczekać zanim ogłosi się ich ostateczne przyjęcie" - napisał Müller.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(41)
hanka
3 lata temu
powinien być dodatek dla sprzedawców w spożywczakach!!!
T w ó j ni c ...
3 lata temu
Czyli każdy uczeń za elekcje tez dostanie?
Wściekła
3 lata temu
Dlaczego wszystkich wrzucacie do jednego wora. Jestem nauczycielem i walczę z przygotowaniem lekcji i z ćwiczeniami dla dzieci po kilka godzin. Normalnie prowadzę lekcje on-line, pomagam dzieciom i ich rodzicom, którzy, wierzę nie są przyzwyczajeni do tak długiego siedzenia z dziećmi w domu i jeszcze dopilnowania żeby się uczyły. Pracuję na własnym prądzie na własnym sprzęcie. Nam też mimo tego co mówią poobcinali pensję bo samorządy nie mają pieniędzy i oszczędzają. Nie lamentuję, wiem że inni mają gorzej, ale wypraszam sobie wyzywaniem mnie od nierobów. Ci, którzy bluzgają na nauczycieli zapraszam do klasy aby spróbowali pouczyć.
fdf
3 lata temu
Hehehe pracuje na uczelni z czołówki najlepszych polskich uczelni, i odkąd tam pracuję nikt mi nie zapewnił wody w upały nie mówiąc o czymkolwiek innym, noszę swój prywatny komputer do i z pracy, problemem było nawet biurko, które sam sobie musiałem "wyszarpać". Tak więc doceniam ten gest i to 100 zł którego nigdy nie zobaczę bo bardzo mnie to rozbawiło. Być może w prywatnych firmach coś takiego zadziała ale w budżetówce szkołach, uczelniach to nie wierzę.
tytyrtyrtyrty
3 lata temu
Złożysz wniosek o dodatek, dostaniesz e-mail z wypowiedzeniem umowy.
...
Następna strona