Trwa ładowanie...
bEpzXmFx

Notowania

Przejdź na

Tarcza finansowa PFR. Pieniądze wciąż czekają, zostało 1,5 miesiąca

- Wypłaciliśmy w sumie 48 mld zł dla 270 tys. mikro, małych i średnich przedsiębiorstw - mówi w programie "Money. To Się Liczy" Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, który odpowiada za wypłaty środków w ramach tarczy finansowej. Przypomina jednocześnie, że program ten jest przewidziany tylko do końca lipca. A to oznacza, że przedsiębiorcom pozostało już niewiele ponad 1,5 miesiąca. - Jeśli ktoś odnotował spadek przychodów, to niech się zgłosi do swojego banku, bo pieniądze jeszcze są - apeluje prezes PFR. Jak podkreśla Borys, dużo większe wyzwanie czeka PFR w najbliższym czasie. - W ubiegłym tygodniu wreszcie dostaliśmy zgodę Komisji Europejskiej na rozpoczęcie programu wsparcia dla dużych firm - mówi szef Funduszu. To właśnie pomoc dla tych przedsiębiorstw będzie najbardziej skomplikowany. Z programu może jednak skorzystać cały biznes - małe przedsiębiorstwa za każdego pracownika mogą otrzymać 12 tys. zł subwencji (w przypadku niewielkiego spadku...

rozwiń
52 reakcje
9
17
26
Podziel się
Komentarze (26)
zobacz więcej komentarzy (26)
bEpzXmFJ
KOMENTARZE
(26)
rafał
rok temu
Program ten oceniam rewelacyjnie, bo kilka pytań 0 800 800 120, potem wniosek i finanse dodatkowe na koncie. Nic więcej, a pilnując się zaleceń, nie będę musiał zwracać całości.
RR20
rok temu
Widocznie skala katastrofy jest tak duża, że dużo przedsiębiorców nie decyduje się na podjęcie ryzyka utrzymania zatrudnienia lub w ogóle działalności w najbliższym czasie.
KRIS
rok temu
Kwota wolna od dochodowego 30tyś. podnieść progi, VAT 16%, zawiesić połowę ZUS-u od wynagrodzeń do końca roku I NIE BĘDZIE KRYZYSU!
bEpzXmGb
ja
rok temu
W Polsce dba się głównie o niechcących pracować i ludzi o niskich kwalifikacjach podnosząc pensje minimalne. A przedsiębiorców traktuje się jak dojne krowy. Podnosi im ZUS i koszty płac dla pracowników podnosząc płace minimalne. W Polsce nie ma przyjaznego klimatu dla przedsiębiorców. Zewsząd są atakowani przepisami trudnymi do interpretacji, nowymi obowiązkami, podatkami, podwójnymi składkami zdrowotnymi. Traktuje się ich jak potencjalnych oszustów. Założysz biznes, to za jakiś czas zmienią przepisy i musisz go zamknąć. Nic dziwnego, że ludzie uciekają za granicę pracować lub tam zakładają firmy albo siedzą w szarej strefie. Mimo wszytsko da się zarobić. Wszystko zależy od nas, naszych umiejętności i starań. Przeczytajcie sobie ksiażke pt. Emery tura nie jest Ci potzerbna. Jest o zarządzaniu pieniędzmi by ludzie mogli się dowiedzieć jak mogą sami zbudować sobie bezpieczeństwo finansowe, a nawet osiągnąć wolność finansową.
Jakub
rok temu
Ja tam jestem zadowolony, bo wszystko mi wypłacono jak trzeba. Spełniłem wszystkie wymagania i nie było z tym żadnego problemu. Jeśli ktoś takowe ma to moze zawsze pomóc sobie wiadomościami na stronie PFR. Lub zadzwonic na infolinie w tym celu przygotowaną.
...
Następna strona