Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

To największe zagrożenie dla polskiej gospodarki. Ekonomista ostrzega

Jeśli spirala cenowo-płacowa będzie się nakręcała, a to będzie oznaczać, że wysoka inflacja będzie nam towarzyszyła przez dłuższy czas – twierdzi w programie ”Money. To się liczy” Grzegorz Maliszewski, główny ekonomista banku Millennium. Jak mówi trzeba zwrócić uwagę na rynek pracy ze wskazaniem na płace i wynagrodzenie. - Wysoka inflacja wpływa na oczekiwania inflacyjne. To z kolei może przekładać się na wyższe oczekiwania płacowe. Ten proces został już w zeszłym roku uruchomiony – zaznacza główny ekonomista banku Millennium. Ekspert zwraca też uwagę na ostatnie badania koniunktury w sektorze przedsiębiorstw, 60 proc. firm uzasadnia podwyżki wysokim poziomem inflacji.

Tagi:
0
0
30
Podziel się
Komentarze (30)
zobacz więcej komentarzy (30)
KOMENTARZE
(30)
dvds
3 miesiące temu
Będziemy jeść, tylko nie łykać. Dziękujemy rządzącym za Polski ład. Znowu trzeba się bronić przed ich super pomysłami. Jedno dali, drugie zabrali i wyszło na minus lub na zero. Wiedza finansowa może pomóc… gromadzenie majątku i inwestowanie. Przeczytajcie sobie ksiazkę Jacka Borowiaka pt. "Chcę być szczęśliwy i bogaty, a nie tylko szczęsliwy". Świetnie opisuje zasady działania inflacji, jak np. inwestować w obligacje skarbowe na 7-9%, podstawy tworzenia majątku i wolności finansowej, by nie musieć pracować do końca życia – na rzecz Państwa i nierobów
Vincent R.
3 miesiące temu
Nawet nie chcę myśleć, co byłoby, gdyby dziś rządzili ci z PO.
petro
3 miesiące temu
Czy Donald ma jakiś program?Niechże się podzieli.
tak pytam
3 miesiące temu
Mam pytanie : Dlaczego na Litwie prąd staniał o 30% ? Czy ich nie obowiązuje 60% podatek nałożony przez UE ? A może to jak zwykle PIS zawinił a UE winna ?
Zenon
3 miesiące temu
Co za odkrywcza myśl. O mało z krzesła nie spadłem.
...
Następna strona