Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

To nie koniec problemów z COVID-19. Zaszczepieni mają czego się obawiać

1152
Podziel się:

Badania kanadyjskich uczonych nie pozostawiają złudzeń – temat związany z COVID-19 na pewno jeszcze wróci. Z analizy wynika, że osoby niezaszczepione będą stwarzać zagrożenie dla osób zaszczepionych. Dlatego też już jesienią może wrócić problem związany z tym, jak organizować pracę tak, żeby zapewnić pracownikom bezpieczeństwo w trakcie wykonywania obowiązków.

To nie koniec problemów z COVID-19. Zaszczepieni mają czego się obawiać
Osoby niezaszczepione mogą stwarzać zagrożenie osobom zaszczepionym (Getty Images, Jasmin Merdan)

Koronawirus nie zniknął, ale Zachód nauczył się już z nim funkcjonować. W większości państw zachodnich zniesiono dużą część restrykcji covidowych. Lato, co pokazały poprzednie dwa lata pandemii, jest okresem, kiedy spada liczba nowych przypadków COVID-19.

Dodatkowo Omikron, mimo tego, że bardzo zaraźliwy, w porównaniu do poprzednich wariantów wywoływał chorobę o stosunkowo łagodnym przebiegu. Nie oznacza to jednak, że ludzie nagle przestali umierać na COVID-19.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Organizacje i instytucje Unii Europejskiej - Statistica

Badania na temat COVID-19 nie pozostawiają złudzeń

Jesienią niestety temat COVID-19 może powrócić, a wraz z nim problem z osobami, które nie chcą się zaszczepić. Jak wynika z nowego badania opublikowanego w Canadian Medical Association Journal (CMAJ), osoby niezaszczepione zagrażają bezpieczeństwu osób zaszczepionych, nawet w przypadku wysokiego poziomu uodpornienia przeciwko wirusowi Covid-19 – informuje "Forbes".

Zdaniem naukowców osoby niezaszczepione stwarzają "nieproporcjonalnie duże" ryzyko zakażenia wirusem COVID-19 w stosunku do osób zaszczepionych. Naukowcy z Uniwersytetu w Toronto za pomocą modelu komputerowego zbadali interakcje między grupami osób niezaszczepionych i zaszczepionych. Badacze stworzyli symulację, rozprzestrzenia się koronawirusa przy wielu różnych parametrach i mieszaniu się osób nieszczepionych i zaszczepionych.

Analiza bierze pod uwagę skuteczność szczepionki, wyjściowy poziom odporności wśród osób nieszczepionych oraz szybkości powrotu do zdrowia po zakażeniu. Analiza wykazała "wyraźnie wyższe" ryzyko zakażenia we wszystkich scenariuszach, w których mieszały się osoby nieszczepione i szczepione.

Z tego powodu jesienią będą mogły wrócić dyskusje na temat paszportów covidowych i obowiązku szczepień. Powróci problem zapewnienia w miejscu pracy bezpieczeństwa pracownikom. Jednak wszystko tak naprawdę zależy od tego, jak bardzo groźne będą kolejne mutacje koronawirusa.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1152)
Aaa
miesiąc temu
Nawet badania producentów nie potwierdzają działań pozytywnych tego wlewu. Zatem po co ten bełkot? I nikt się nie podpisał pod tym pustym przekazem?
Lekarz
3 miesiące temu
Stek bzdur bez żadnych podstaw naukowych i mający uzasadniać faszystowską segregację sanitarną!!!
eoś
6 miesięcy temu
BARDZIEJ NIŻ KOWID ZAGRAZAJĄ SPOŁECZEŃSTWU takie artykuły .. niby jak oszuści niezaszczepieni mają komuś zagrażać... bo zaszczepieni roznoszą wirusa aż miło patrzeć... Media i tacy autorzy powinni ponieść część finansowej odpowiedzialności za NOP-y .. tvn by zbankrutował w 1 dzień, gdyby przysolić im odszkodowanie za nopy... Taki biznez zrobicie na straszeniu ludzi że będziecie mieć bliżej do piekła.. Bóg istnieje, ale szczepionki skutecznej na covida jeszcze nie wymyśliono xd Człowiek ma pełne prawo się nie szczepić, jak jesteś tchórzem siedź w domu załóż 8 maseczek i balię na łeb i wtedy będziesz bezpieczny. To zaszczepieni są groźni bo produkują toksynę (białko kolca) ... takim nawet ręki nie powinno się podawać ;-) Niedługo takich fałszywych mediów nie będzie, bo wszyscy zakłamani redaktorkowie trafią do piekła... operacja nazywa się "koniec świata".. Pobrzęczcie sobie jeszcze postraszcie bo już więcej nigdy okazji nie będziecie do tego mieć. Do piekła z kłamcami, zbrodniarzami, złodziejami.... To oni na ziemi nie są potrzebni. Jesteś ofiarą, zaszczepiłeś się, trudno. Pogadaj z adwokatem, czy ktoś aby nie powinien ci za udział w ryzykownym eksperymencie zapłacić xD adekwatną cenę... szczególnie jak złapiesz covida i wyjdzie na to, że szczepiłeś się zupełnie niepotrzebnie.. Niedługo ze złodziejami, oszustami i fałszywymi redaktorkami kłamiącymi za pieniądze będzie definitywny koniec. PIeniędzy do piekła ze sobą nie zabiorą xDDD Dałem jedynkę za artykuł takie artykuły powinien czytać diabeł w piekle a nie dla ldzui je prezentować xD
Egon
7 miesięcy temu
Szkoda zdrowia i czasu takie fałszywe teksty czytać,,,,, ten covid to taki wirus że wszyscy o nim mówią, nikt nie wie o czym mówią, niby wszyscy chorują, ci szczepieni umierają a nie szczepieni stanowią zagrożenie,,,, zbyt długiego życia!?
Doma
7 miesięcy temu
Algorytm wyliczył symulacje. Czyli to co wprowadzili to wyliczyło im tak jak chcieli. Ciekawe bzdury. Kolejny raz wam się to nie uda. Więc symulacja podała już jakie warianty po centaurionie i ninja będą. To bedzue Shrek, pokahontas czy czarodziejka z księżyca.
...
Następna strona