Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Marcin Walków
Marcin Walków
|
aktualizacja

Trzy lata i 200 tys. zł. Tyle potrzeba, by zostać pilotem

Jak zostać pilotem? To pytanie zadaje sobie wielu miłośników lotnictwa. - Jeżeli masz dużo czasu, trochę pieniędzy, dużo energii i samozaparcia, to w ciągu trzech lat jesteś w stanie przejść tę drogę. To będą trzy lata ciężkiej pracy, gdzie będziesz musiał bardzo mocno się skupić na szkoleniach po to, by zyskać wszystkie możliwe uprawnienia, z którymi linia lotnicza cię weźmie. I dalej będzie cię szkolić, co zajmie pewnie z pół roku, byś mógł usiąść po prawej stronie jako pierwszy oficer - wyjaśnił w programie Money.pl Dominik Punda, pilot i instruktor oraz ekspert lotniczy. Ile to kosztuje? - Trzeba liczyć około 200 tys. zł za wszystkie szkolenia, dojazdy, hotele, badania, wydanie licencji i egzaminy. Oczywiście, to może być trochę niżej, trochę wyżej, w zależności od wybranej szkoły i modelu szkolenia. Jest kilka ścieżek, które możemy obrać - podkreślił.

16
Podziel się:
KOMENTARZE
(16)
faith
2 miesiące temu
Moje marzenie z dzieciaka jednak skutecznie niszczony i hamowany jak wiele moich talentów rzezz rodziców nie każdy ma szczęście. A ta cena to dla elyty albo złodzieji. "Taki mamy klimat"
bongo
rok temu
pilotem być to trochę obciach, w takich smiesznyc h czapkach trzeba chodzić...
chill
rok temu
Dobra wystarczy, autor sie staral cos napisac "ciekawego" a wy go tak objechaliscie. 99% artykulow na wp to jakies bzdury, a chlop musi jakis zaobic, wiec klikamy udajemy ze jest super.
Enick
rok temu
Napiszę jeszcze raz prawdę. Jak zrobisz CPL(A) i ME/IR i dostaniesz się do linii lotniczej to najpierw minimum pół roku nadal się szkolisz robiąc type rating i loty jako praktykant. Wtedy nie dostajesz żadnej kasy ! Ale już masz lojalne na minimum 5 lat za to szkolenie. Jak skończysz szkolenie zarabiasz około 10 000 brutto w sezonie letnim. Umowa b2b. Stawki są około 40 USD za godzinę max możesz wylatać 900 godzin rocznie ale teraz się lata dużo mniej bo jest dużo pilotów. Pilot na b2b nie kosztuje firmę za wiele.W Polsce jest 5 państwowych szkół które szkoła za free więc co roku jest około 150 nowych pilotów gotowych pracować za miskę ryżu. Takie są fakty
Enicj
rok temu
Po czym dostajesz umowę b2b z lojalka na min 5 lat. Stawkę 40 USD za godzinę i gwarantowane 40 godzin na miesiąc. Oczywiście wcześniej kilka dobrych miesięcy latasz za free szkoląc się. Naprawdę jest to atrakcyjne hobby.