Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KRWL
|

Turów. Morawiecki obiecywał porozumienie. Dworczyk tłumaczy przedłużające się negocjacje

36
Podziel się:

Michał Dworczyk odniósł się w RMF FM do przedłużających się negocjacji w sprawie Turowa. W maju Mateusz Morawicki informował o porozumieniu ze stroną czeską. Niestety nie doszło do podpisania żadnej ugody, a rozmowy cały czas nie przynoszą rezultatów.

Turów. Morawiecki obiecywał porozumienie. Dworczyk tłumaczy przedłużające się negocjacje
Michał Dworczyk tłumaczył dlaczego wciąż nie ma porozumienia w sprawie Turowa (Flickr, KPRM)
bEJugHNh

Od czerwca trwają negocjacje w sprawie Turowa. Natomiast jeszcze w maju Mateusz Morawiecki zapowiedział, że Polska jest już dogadana z Czechami w sprawie sporu wokół wydobycia węgla w polskiej kopalni i zastrzeżeń Czechów, którzy zaskarżyli polskie decyzje do TSUE.

Michał Dworczyk w piątek w radiu RMF FM podkreślał, że premier w maju "ustalił zręby porozumienia", ale "diabeł ma tkwić w szczegółach".

- W tej chwil trwa cały czas dialog z Czechami dotyczący szczegółów porozumienia – mówił w RMF FM minister Dworczyk.

bEJugHNj
Zobacz także: Polska będzie drugą Grecją? Balcerowicz wskazuje sygnały ostrzegawcze

Polityk uważa, że porozumienie utrudnia sytuacja polityczna w Czechach. Nad Wełtawą jesienią mają odbyć się wybory i to zdaniem polityków PiS usztywnia stanowisko strony czeskiej w sprawie Turowa. - Mam nadzieję, że sprawa znajdzie szczęśliwy finał – podsumował Turowa minister.

Przypomnijmy, pod koniec maja Mateusz Morawiecki, po rozmowach z premierem Czech Andrejem Babiszem w Brukseli w czasie szczytu UE, informował, że obie strony są bliskie porozumienia, w wyniku którego Republika Czeska zgodziła się wycofać wniosek z TSUE. Z kolei Babisz zapowiedział wówczas, że rząd czeski nie wycofa skargi z TSUE, dopóki nie zostanie podpisana umowa z Polską.

bEJugHNp

Później poinformowano, że rząd Czech będzie wnioskować o 5 mln euro kary za każdy dzień zwłoki w wykonaniu przez Polskę postanowienia TSUE. Komisja Europejska zdecydowała o dołączeniu jako strona do pozwu Czech przeciwko Polsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJugHNK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(36)
opinia
3 tyg. temu
Być może, że władze Czech z tym brakiem wody nieco przesadziły. Nie zmienia to faktu, ze nie popieram zatruwania powietrza i środowiska w ogóle. A wycinka lasów to już bestialstwo. PiS ma to zo na sumieniu. Poza Rząd PiS pozwolił na milionowe kary, sam zmarnował dziesiątki milionów na bezsensowne karty wyborcze na 10 maja (a i tak być może wybory prezydenckie zostały oszukane na ileś tys głosów), miliony na trefne respiratory od przestępcy z Lublina, miliardy na propagandę w TVP, co Duda ochoczo oczywiście podpisał. A służba zdrowia, onkologia od lat niedofinansowana. Nie będzie miał niedługo kto nas leczyć. Nauka też, zabytki też. I wiele innych. Za te działania więzienie się należy! Opozycjo ratuj Polskę przed PiSem i Zjednoczoną Prawicą, bo za parę lat nie będzie nawet z czego zbierać tych ruin!
Czapajew
miesiąc temu
Pinokio
PiS go mać
miesiąc temu
Kłamali kłamią i będą kłamać oto cały program PiS
bEJugHNL
Jozef
miesiąc temu
To tylko zabawa w Polskę............ Polska to już była. Podstawą walki o Polskę jest nazwanie rzeczy po imieniu. Czczona przez elity III RP „transformacja ustrojowa” — to mylna i zakłamana nazwa żydowskiego rozbioru Polski. Ze strony atlantyckiej gospodarczy podbój naszego kraju, nadzorowała globalna finansjera, — z Żydami Sorosem vel. Schwartzem i Sachsem na czele. Wewnętrznie, na czele spisku stanęli byli żydowscy funkcjonariusze aparatu i ich spadkobiercy, zjednoczeni pod szyldem KOR-u. — Takie są fakty. Zrozumienie tego mechanizmu to klucz, który pozwoli zbudować podstawy wizji walki o wolną Polskę. 1. Wróg wewnętrzny – syjoniści z KOR. Wraz z 17 września 1939 roku rozpoczęły się przygotowania do utworzenia żydowskiego protektoratu nad terenami polskimi z ramienia ZSRR. Już od pierwszych dni rozpoczęto eliminację polskiej inteligencji i kadry wojskowej za pomocą tzw. „czerwonej milicji”, — która przeprowadza serię pogromów ludności polskiej. W latach 1939-41 Żydzi stanowili 75-90 % kadry kierowniczej tworzącego się aparatu sowieckiego, — wskutek czego, w latach 1944-56, osiągnęli całkowitą władzę nad Polską i będą przez ten czas stanowić podstawowy trzon sowieckiej okupacji. Ich pozorne „wycofanie się” z Polski, — zakończone dobrowolnym i planowym opuszczeniem kraju przez wielu Żydów w 1968 roku, — związane było ze zmianą światowej polityki żydowskiej wobec państw socjalistycznych. Stanowiło zasłonę dymną dla przygotowania gruntu pod ekspansję gospodarczą z ramienia globalnych lichwiarzy z USA. — Tutaj liczne fakty, źródła, statystyki i dokumenty dowodzące niezbicie prawdziwości wszystkich tych faktów: Komentarz do usunięcia,,,,,,,,,,,,
Obserwator
2 miesiące temu
A 5mln codziennie w plecy ale spoko Polacy nic się nie stało Polacy nic się nie stało
...
Następna strona