Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
MLG
|

Tusk uderza w Morawieckiego ws. inflacji. "W jednym roku zarobi ponad 300 tys. zł"

113
Podziel się:

Mamy w środku Europy premiera rządu, w kraju gdzie inflacja ma blisko 20 proc., który tylko w tym jednym roku zarobi ponad 300 tys. na tej inflacji. On chyba nie ma motywacji, żeby walczyć z inflacją - ten biznes za dobrze się kręci - powiedział przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk w Żywcu.

Tusk uderza w Morawieckiego ws. inflacji. "W jednym roku zarobi ponad 300 tys. zł"
Donald Tusk w Żywcu mówił m.in. o wysokiej inflacji (PAP, Zbigniew Meissner)

Szef Platformy Obywatelskiej, podobnie jak politycy PiS-u ruszył w Polskę na spotkania z sympatykami. W niedzielę kontynuował swoją podróż po Śląsku i był w Żywcu.

Polityk podczas swojego wystąpienia nawiązywał m.in. do aktualnych problemów, m.i. do wysokiej inflacji, czy braku pieniędzy z KPO.

Inflacja w Polsce. Tusk uderza w rządzących

Niestety, wtedy kiedy oni planowali jak zarobić na inflacji, to Polki i Polacy nie mieli środków na to, aby zainwestować i byli karmieni propagandą, że inflacja spadnie za dzień, za miesiąc, za dwa miesiące - powiedział Tusk.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nowa obietnica Tuska. Polityk PO o szczegółach

I dodał: mamy w środku Europy premiera rządu, w kraju gdzie inflacja ma blisko 20 proc., który tylko w tym jednym roku zarobi ponad 300 tys. na tej inflacji. On chyba nie ma motywacji, żeby walczyć z inflacją - ten biznes za dobrze się kręci - powiedział przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk w Żywcu.

Przypomnijmy, że inflacja w Polsce w lutym wyniosła 18,4 proc. rok do roku. To najwyższy odczyt od grudnia 1996 r.

Jak podał GUS, ceny żywności wzrosły w lutym o 24 proc. rok do roku, a użytkowanie mieszkania i nośniki energii – o 22,7 proc.

Jak podał GUS, ceny żywności wzrosły w lutym o 24 proc. r/r, a użytkowanie mieszkania i nośniki energii – o 22,7 proc.

Donald Tusk na filmiku udostępnionym w mediach społecznościowych pokazał gazetkę sklepową z popularnej sieci sklepów z marca 2015 r. Na podstawie oferty w niej zawartej porównał ówczesne ceny z tymi, które sam zastał w czasie swojej ostatniej wizyty w sklepie.

Dziennikarze Wirtualnej Polski postanowili sprawdzić ceny produktów wybranych przez lidera PO. W tym celu wybrali się do sklepu sieci, do której należała wspomniana gazetka.

Okazuje się, że Donald Tusk... nie doszacował cen, gdyż te są jeszcze wyższe. Przykład? Na filmiku na Twitterze polityk mówił, że cebula obecnie kosztuje 6 zł za kilogram, a za jego czasów cena kilograma wynosiła 1 zł. Tymczasem dziennikarze w dyskoncie znaleźli to warzywo w cenach od 6,99 do 7,99 zł za kilogram.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(113)
Mateusz
2 miesiące temu
Gdyby nie pomoc finea w przepływie finansowej w firmie, to już dawno musiałbym ją zamknąć, takie czasy...
zdrad
2 miesiące temu
TVP i TVPInfo dostępne są dla telewidzów na całym obszarze Polski. To ta telewizja zamiast publicznej stała się tubą propagandową reżimu i złoczyńców Kaczyńskiego na którą wykradziono z naszego budżetu 12,7 mld zł. Wiadomości z TVP ogląda niemal 37% Polaków, którzy nie mają dostępu do wolnych i niezależnych mediów jak TVN24 czy Polsat News To właśnie do tych ludzi docierają te wszechobecne i odrażające kłamstwa, że Tusk to szatan i Niemiec. To również ci ludzie są zaczadzeni nieuzasadnioną nienawiścią do Tuska i całej PO i zatruci tą niesprawiedliwą nagonką i nie dowiaduje się o przekrętach, oszustwach, przestępstwach działaczy i urzędników PiS. Ile jeszcze będzie kradzieży i rabunku Polski przez ludzi typu Sasina, Glińskiego, Ziobry, Szumowskiego, Czarnka, Bielana, Żalka, Mejzy, Czarneckiego, Cymańskiego i setki pozostałych przestępców.? To ci ludzie wykradli Polakom już setki miliardów zł a przez to, że zniszczyli praworządność płacimy kary ponad 500 mln Euro i nie możemy dostać należnych nam setek miliardów Euro z KPO. Dość tej zgnilizny i degrengolady jaką PiS Polsce wyrządził.
mmmm
2 miesiące temu
Kiedy wreszcie skończy się to złodziejstwo, ta grabież tej zdegenerowanej ekipy Kaczyńskiego, Morawieckiego. Oni zatracili już całkowicie poczucie godności, przyzwoitości. Ta mafia wykradła nam już miliardy złotych. Nie zgadzam się aby ta zdemoralizowana partia PiS za moje pieniądze podporządkowała sobie media z TVP i siała nienawiść na Tuska i opozycję. Na tą szczujnię poszło już 12,7 miliarda złotych z naszych podatków. Na Tuska fabrykują dlatego kłamstwa i szczują bo widzą w nim największego przeciwnika, który pokazuje ten olbrzymi rabunek naszego kraju przez tych tych złoczyńców z PiS-u i jest jedyną nadzieją na odsunięcie tych barbarzyńców od władzy i rozliczenie tych oszustów. Ile jeszcze będzie kradzieży przez ludzi typu Sasina, Glińskiego, Ziobry, Szumowskiego, Czarnka, Bielana, Żalka, Mejzy, Czarneckiego, Cymańskiego i setki pozostałych przestępców.?
Jewi
2 miesiące temu
Herszt z Nowogrodzkiej wydał polecenie i uruchomił akcję szykanowania nękania, karania nielicznych już niezależnych mediów ze szczególnym nastawieniem na TVN, które w niespotykanej skali ujawniają kłamstwa, oszustwa, przestępstwa, kradzieży dobra publicznego przez niezliczonych ilości działaczy, aktywistów PiS, ich rodzin, bliskich od samego Kaczyńskiego, Morawieckiego, Ziobry poczynając......... na Mejzie, Czarnku, Bielanie, Żalku, Czarneckim, Cymańskim i innych kończąc. Na te ohydne działania uruchomiono poza 3 miliardami z TVP dziesiątki innych wykradzionych nam Polakom z budżetu. Na ten front walki z opozycją, Tuskiem z TVN wysłani zostali przez Kaczyńskiego: Matyszkowicz, Olechowski, Świrski, Lichocka, Suski, Sakiewicz, Pereira, Hajdasz, Holecka, Jarząbek, Kłeczek, Duklanowski, Matecki, Ogórek, Janecki i pozostali, których reżim wynagradza olbrzymimi pieniędzmi za te obrzydliwe czyny. Do tych najemników PiS- należy dodać Jankowskiego z Polsatu.
Tomek
2 miesiące temu
Ta inflacja jest przerażająca, gdyby nie faktoring w efaktor to bym nie miał z czego płacić pracownikom
...
Następna strona