Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Tysiąc plus" dla polskiej turystyki. Ministerstwo pracuje nad bonami na wycieczki

Pracujemy z Polską Organizacją Turystyczną nad programem 1000 plus, w postaci bonów o wartości 1000 zł, które można wydać na wycieczkę czy inne wydarzenie związane z turystyką - zapowiedziała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Jej zdaniem to powinno w odczuwalny sposób wesprzeć branżę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Minister Emilewicz zapewniła, że nie zostawi turystyki bez wsparcia (Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)

Jak najlepiej wesprzeć polską turystykę po pandemii? Korzystając z krajowych hoteli, usług turystycznych lokalnych przewodników. Aby nas do tego zachęcić, ministerstwo rozwoju i Polska Organizacja Turystyczna pracują nad programem "1000 plus": ma to być bon do wydania na dowolne wydarzenie związane z turystyką krajową. Plany takie zdradziła minister Jadwiga Emilewicz na antenie Radia Maryja.

Miała tu na myśli przede wszystkim postanowienie, zgodnie z którym zwrot pieniędzy za odwołaną imprezę turystyczną będzie możliwy z mocy prawa po upływie 180 dni od rozwiązania umowy. Zamiast pieniędzy klient będzie mógł otrzymać od organizatora roczny voucher na inną imprezę turystyczną. Klient będzie mógł z niego skorzystać w ciągu roku od dnia, w którym miała się odbyć odwołana impreza.

Obejrzyj: Koronawirus zatrzymał turystykę. Idzie fala zwolnień

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-04-2020

miłośnik PiSKolejny + z dodruku pieniądza może tylko zniszczyć gospodarkę.

02-04-2020

wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrPani Minister, już był program TVP +, Komisja Smoleńska +, Tani Lot na Podkarpacie+ i jeszcze kilka innych. Może wy znieście wszelkie daniny … Czytaj całość

02-04-2020

MariaDziękujemy wyborcom pisu,,jesteście współodpowiedzialni za upadek gospodarczy naszego kraju

Rozwiń komentarze (720)