Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
audi
21.07.2017 16:53

Audi naprawi 850 tys. aut. Chodzi o system neutralizacji spalin

Należąca do koncernu Volkswagen niemiecka firma Audi poinformowała w piątek, że chce wprowadzić poprawki w systemie neutralizacji spalin w 850 tys. swych samochodów z silnikami wysokoprężnymi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Joachim Koehler/wikimedia (CC BY-SA 3.0))

Zmiany oprogramowania mają poprawić "zachowania emisyjne" pojazdów z sześcio- i ośmiocylindrowymi silnikami Diesla, dostosowanymi do norm czystości spalin Euro-5 i Euro-6. Z modyfikacji będą mogli bezpłatnie skorzystać klienci w Europie oraz na innych rynkach poza USA i Kanadą.

"Audi chce się w ten sposób przyczynić do zredukowania całości emisji w centrach miast" - głosi komunikat firmy. Serwis będzie także dostępny dla tych modeli samochodów marek Porsche i Volkswagen, które wyposażone są w identyczne silniki.

Wszystkie dieslowskie systemy napędowe są nadal badane pod kątem ewentualnych nieprawidłowości, przy czym Audi współpracuje tutaj ściśle z władzami. Zaoferowane obecnie modyfikacje są dobrowolne i obejmują także przedsięwzięcia obiecane już wcześniej.

*W kontekście emisji spalin najgłośniej było o samochodach Volkswagena. W tej sprawie ruszyły już pozwy. Zobacz wideo: *

Na początku czerwca niemiecki minister transportu Alexander Dobrindt wystąpił wobec Audi publicznie z zarzutem zainstalowania "niedopuszczalnych urządzeń wyłączających" w 24 tys. samochodów wyższej klasy.

Zdaniem organizacji proekologicznych, rozporządzenie KE w tej sprawie jest niedostatecznie rygorystyczne, dając producentom samochodów nadmierną swobodę w programowaniu systemów neutralizujących.

##Najpierw Mercedes, teraz Audi

Krajowy rząd Bawarii uchwalił we wtorek przedsięwzięcia na rzecz poprawy jakości powietrza w centrach tamtejszych wielkich miast. Chodzi konkretnie o dokonanie na koszt producentów modyfikacji w samochodach dieslowskich bawarskich firm Audi i BMW.

Również we wtorek mający swą siedzibę w Stuttgarcie w Badenii-Wirtembergii koncern Daimler zadeklarował zamiar wprowadzenia poprawek w systemie neutralizacji spalin w silnikach wysokoprężnych ponad 3 mln samochodów marki Mercedes-Benz w całej Europie.Pisaliśmy o tym w money.pl.

W ubiegłym tygodniu Daimler określił jako bezpodstawny stawiany mu przez Federalny Urząd Motoryzacji (KBA) zarzut nielegalnych machinacji. Jak zaznaczył, regulacja neutralizowania spalin jest kwestią wysoce skomplikowaną zarówno pod względem technicznym, jak i prawnym.

"Mając za podstawę informacje jakimi dysponujemy, będziemy się wszelkimi prawnymi środkami bronić przed stawianym przez KBA zarzutem stosowania nielegalnych urządzeń wyłączających" - głosi oświadczenie koncernu.

Tagi: audi, wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-07-2017

co-driverA roczników aut do naprawy to już nie udało się pismakowi podac ?

21-07-2017

yAudi ha ha jakie to suuuuper auta najlepiej popytaj w serwisie

22-07-2017

BekohleTeraz to ..coś... się nazywa naprawą ......

Rozwiń komentarze (7)