Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bankructwo Grecji nadal możliwe. Agencja Moody's oceniła ryzyko

5
Podziel się:

Moody's podkreśla, że ryzyko bankructwa Grecji pozostaje wysokie zwłaszcza biorąc pod uwagę, że termin wykupu sporej ilości greckich obligacji upływa w lipcu 2017 roku.

Bankructwo Grecji nadal możliwe. Agencja Moody's oceniła ryzyko
(AFP PHOTO / Peter PARKS)
bEJLYQmZ

Grecja wciąż stanowi dla pożyczkodawców znak zapytania - tak sytuację w tym kraju oceniła agencja ratingowa Moody's. Jej zdaniem ryzyko bankructwa Grecji w czasie trwania trzeciego programu kredytowego, jest wciąż wysokie.

Mimo że pierwsza ocena greckich reform zakończyła się pomyślnie, agencja Moody's ocenia, że wciąż nie można mieć pewności co do przyszłości greckiego programu. Jest to głównie związane z niestabilną sytuacją polityczną w tym kraju. W związku z tym nie wiadomo, czy Atenom uda się zrealizować kolejne założenia programu kredytowego, łącznie z najbliższą - drugą oceną greckich reform.

Od jej pozytywnego zakończenia zależy odblokowanie następnej ponad 6-miliardowej transzy dla Grecji. Negocjacje w tej sprawie między greckim rządem a wierzycielami rozpoczną się w nadchodzącym tygodniu w Atenach.

bEJLYQnb

Tymczasem największe związki zawodowe w Grecji już wzywają do udziału w masowej demonstracji przeciwko reformom, które dotyczą m.in. zmian w prawach pracowniczych. Moody's podkreśla, że ryzyko bankructwa Grecji pozostaje wysokie zwłaszcza biorąc pod uwagę, że termin wykupu sporej ilości greckich obligacji upływa w lipcu 2017 roku.

bEJLYQnC
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(5)
takiePOmysły
5 lata temu
Cała UE składa się na spłatę przez Grecję kredytów zaciągniętych w niemieckich bankach, żeby te nie zbankrutowały. Cała UE składa się na niemieckie zaproszenie islamskich emigrantów, żeby Niemcom żyło się lepiej. Niemieckie konsorcja podpisują umowę na budowę drugiej nitki gazociągu Rosja - Niemcy i też nie Niemcy tylko UE musi walczyć z całkowitym uzależnieniem Europy od Niemiec. Taka to równość i solidarność w UE, która według totalnie najaranej na władzę oPOzycji POwinna być jeszcze bardziej POgłębiona.
normalny
5 lata temu
martw się o siebie
malorolny
5 lata temu
wszystkie nasze dzienne sprawy
bEJLYQnD
savoy
5 lata temu
gospodarczej okupacjii Grecjii przez Niemcy ciag dalszy
stary Polak
5 lata temu
na tym opiera swą gospodarkę Germania - pożyczali Grekom kasę w niemieckich bankach, by Gracy mogli kupować niemiecki towar. potem Niemcy zmusili kraje Unii do pożyczki Grekom, którzy dzięki tej pożyczce spłacili niemieckie banki. Stan na dziś Niemcy bogate, reszta krajów ma długi nie do odzyskania, Gracja tak czy inaczej zbankrutuje.