Notowania

Brexit wyjaławia Londyn. City straci 10,5 tys. miejsc pracy

Na upadku londyńskiego centrum finansowego skorzystają przede wszystkim Dublin i Frankfurt. Londyn, występując z Unii Europejskiej, utraci tysiące pracowników. Co trzecia firma z sektora finansowego przeniesie część swoich operacji poza Wielką Brytanię.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech Strozyk/REPORTER)
Brexit będzie się łączył z likwidacją wielu stanowisk, głównie w finansach.

Z badań firmy doradczej Ernst & Young (EY) wynika, że rynek pracy Wielkiej Brytanii już pierwszego dnia po faktycznym wystąpieniu z UE tąpnie. Najbardziej odczuje to Londyńskie City – podała PAP.

Według ubiegłorocznych szacunków gospodarka Zjednoczonego Królestwa miała stracić 12,5 tys. pracowników. Najnowszy raport ogranicza tę liczbę do 10,5 tys. To i tak duża strata, zwłaszcza dla sektora finansowego.

Szacunki te są zbliżone do badań, jakie przedstawiał Bank Centralny Wielkiej Brytanii. Z jego raportu wynika, że Brexit będzie się łączył z likwidacją około 10 tys. stanowisk.

Jak wynika z raportu EY, 33 proc. firm sektora finansowego publicznie zapowiedziało, że ma zamiar przenieść część operacji lub pracowników poza Wielką Brytanię.

Wraz z wizją Brexitu Frankfurt i Dublin stają się głównymi spadkobiercami wyludniającego się londyńskiego City. Jak informowaliśmy na łamach money.pl, wiele instytucji finansowych, w tym baków, już tworzy tam swoje siedziby i przenosi personel.

Przypomnijmy, że aż 8 proc. PKB Wielkiej Brytanii wypracowuje właśnie sektor finansowy. Warto zauważyć, że bankowość zapewnia także 3,4 proc. całego brytyjskiego rynku pracy. Opuszczenie City przez zagraniczne banki będzie oznaczać utratę jego znaczenia, a co za tym idzie, zdaniem niektórych analityków - upadek w perspektywie paru lat.

Tagi: brexit, wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-12-2017

polakOni nic nie produkują tylko manipulują pieniędzmi. Banda darmozjadów żyjących z manipulacji finansowych.

13-12-2017

PolakWedle oficjalnych niemieckich danych Frankfurt nad Menem to najniebezpieczniejsze niemieckie miasto. Multi kulti odbija się tam czkawką. Tylko czekać … Czytaj całość

12-12-2017

Przestancie pisać takie bzduryPrzestancie pisać takie bzdury. Firmy wyprowadzają się z Londynu już od dłuższego czasu bo ceny utrzymania są wysokie. Głownie kosmicznie wysokie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (67)

Wybrane dla Ciebie