Notowania

Brexit albo po myśli May, albo wcale. Premier Wielkiej Brytanii ostrzega

Theresa May sprawę stawia wprost. Przeciwnikom z rządzącej Partii Konserwatywnej za alternatywę dla jej propozycji porozumienia z Brukselą stawia jego brak.

Podziel się
Dodaj komentarz
(REUTERS/Dylan Martinez)

Porozumienie między Brukselą a Londynem w kwestii Brexitu wciąż nie zostało zawarte, a czasu jest coraz mniej. Wielka Brytania ma opuścić UE do końca marca przyszłego roku. Wśród punktów spornych jest m.in. kwestia granicy z Irlandią.

Jak przekonywała May, jedynym sposobem na to, aby granica między Irlandią Północną a Irlandią znów nie powstała, konieczny jest swobodny przepływ towarów bez ceł i kontroli – informuje Polska Agencja Prasowa.

Na antenie telewizji BBC zwróciła się również do swoich oponentów w rządzącej Partii Konserwatywnej. Twierdzi, że alternatywą dla porównanego przez nią porozumienia z UE jest brak porozumienia – przytacza słowa brytyjskiej premier PAP.

Im bliżej Brexitu, tym więcej wątpliwości. Jak pisaliśmy w money.pl, burmistrz Londynu Sadiq Khan wezwał do powtórzenia referendum w sprawie opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię. Polityk stwierdził, że zagrożenie w związku z Brexitem jest zbyt duże, by wyborcy nie mieli prawa się w tej sprawie jeszcze raz wypowiedzieć.

Wykrusza się również sztab urzędników, którzy "rozwód" z UE mieli przeprowadzić. Od momentu utworzenia specjalnego departamentu, który miał zająć się skomplikowaną procedurą umożliwiającą wystąpienie Królestwa ze Wspólnoty na jak najlepszych warunkach, odeszło do dziś 357 z 665 urzędników.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: brexit, wielka brytania, giełda, wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-09-2018

JasneChcieli Brexitu ale...bez granic z UE, bez ceł, bez wiz, bez problemów ! Najlepiej zachować wszystkie przywileje ale NIC nie płacić, nic nie stracić, … Czytaj całość

17-09-2018

BleeeeZaraz Jarek i Pinokio zafundują to samo Polakom... tylko patrzeć bo już się rwą do tego aby się oddać w łapy swojej matuszce ze wschodu

17-09-2018

Pat GarretNie będę za nimi płakał. W całej swojej historii Polska w relacji z nimi była i jest gospodarczo i politycznie, per saldo na minusie. Nic tego nie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (36)