Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Budowa drugiej lini metra. Warszawa dostanie z UE ponad 4 mld zł?

0
Podziel się:

Władze stolicy wystąpią o dofinansowania na cztery inwestycje drogowe.

Budowa drugiej lini metra. Warszawa dostanie z UE ponad 4 mld zł?
(Liwnik / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))
bEKAQMGJ

Władze stolicy wystąpią o dofinansowania na cztery inwestycje drogowe - zapowiedziała w poniedziałek premier Ewa Kopacz na wspólnym briefingu prasowym z prezydent Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz.

Kopacz poinformowała, że prezydent Warszawy podpisała i skierowała już do rządu deklarację dotyczącą przygotowania wniosków o dofinansowanie w ramach nowej perspektywy unijnej na lata 2014-20 sześciu warszawskich inwestycji transportowych: czterech inwestycji drogowych oraz dwóch związanych z rozbudową metra. Łącznie miasto będzie się starało o ponad 4 mld zł unijnego dofinansowanie na te inwestycje.

W deklaracji - poinformowała Kopacz - jest mowa m.in. o rozbudowie drugiej linii metra zarówno w kierunku wschodnim, jak i zachodnim. Zapowiedziała też, że niedługo zintegrowany transport miejski będzie łączył nie tylko warszawskie dzielnice, ale również miejscowości podwarszawskie ze stolicą.

bEKAQMGL

Premier podkreślała, że Warszawa to miasto, które - w sposób szczególny przewodzi w pozyskiwaniu środków europejskich. Zaznaczyła, że w poprzednim unijnym budżecie w latach 2007-2013 stolica otrzymała ponad 8 mld zł.

- To są olbrzymie pieniądze, które przełożyły się na dobre inwestycje - oceniła Kopacz.

Według niej, dzisiaj dobra energia mieszkańców Warszawy musi współpracować z działaniami rządu i samorządu po to, by przełożyła się na bardzo konkretne działania, ale też konkretne pomysły.

Premier przekonywała, że nowa perspektywa finansowa w UE jest szansą dla Warszawy.

bEKAQMGR

- Szczególnie jest szansą, kiedy ma takiego prezydenta, bo dzięki działaniom pani prezydent i jej wiceprezydentów, Warszawa została uznana jako zintegrowany węzeł drogowy. A więc wszystkie inwestycje, które będą czynione tutaj w infrastrukturę drogową, będą oczywiście w powiązaniu już z ciągiem dróg ekspresowych, ale również z ciągiem tych nowych dróg ekspresowych, które będą w przyszłości budowane- powiedziała szefowa rządu.

Zobacz także: Zobacz także: Prawie miliard euro na rozbudowę szybkiego internetu
bEKAQMHm
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)