Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Brytyjskie media piszą o Discovery. Może przenieść siedzibę do Warszawy

21
Podziel się:

Przez Brexit amerykański giganty telewizyjny chce zamknąć swój oddział w Londynie. Rozważa kilka scenariuszy dotyczących dalszej obecności w Europie. Jeden korzystny dla nas.

Brytyjskie media piszą o Discovery. Może przenieść siedzibę do Warszawy
(EAST NEWS)
bEKaLBjF

Brytyjskie media donoszą, że przez Brexit amerykański giganty telewizyjny chce zamknąć swój oddział w Londynie. Rozważanych ma być kilka scenariuszy dotyczących dalszej obecności w Europie. Sam nadawca odcina się od tej wiadomości.

Nieoficjalne informacje o wyprowadzce Discovery z Londynu, portal Guardian uzyskał od źródła w centrali nadawcy. W związku z potencjalną wyprowadzką z Londynu pracę ma stracić 100 osób.

Według jednego z nieoficjalnych scenariuszy gigant przeniesie londyńską część biznesu do Stanów. Inny scenariusz zakłada, że oddział londyński zostanie przeniesiony do Amsterdamu, gdzie mieści się na przykład europejski oddział Netflixa.

bEKaLBjH
Zobacz także: Zobacz też: Szefowa Discovery: Żyjemy w erze wideo

Jednak możliwe jest też, że biuro Discovery przeprowadzi się do Warszawy. Polska jest bowiem coraz ważniejszym dla firmy punktem na mapie. Świadczą o tym dwa fakty.

Pierwszy to listopadowe rozszerzenie terenu, na którym szefową Discovery jest Polka Katarzyna Kieli. Zarządza ona w tej chwili biznesem firmy w Wielkiej Brytanii, Skandynawii, Europie Południowej i Środkowo-Wschodniej, Bliskim Wschodzie i Afryce. W sumie w 140 państwach.

bEKaLBjN

Drugi to sfinalizowanie transakcji przejęcia Scripps Networks Interactive, właściciela TVN, do którego doszło w marcu tego roku.

Samo Discovery odcina się od doniesień Guardiana. - Chcielibyśmy uprzejmie poinformować, że w zeszłym roku, jako pierwszy nadawca telewizyjny, wykorzystaliśmy technologię Cloud do emisji kanałów z portfolio Discovery w Stanach Zjednoczonych. Niedawno postanowiliśmy rozszerzyć ten projekt także o kanały płatne nadawane z Londynu. Decyzja ta nie ma związku z Brexitem i nie oznacza zamknięcia biura Discovery w Londynie. Jest to globalna inicjatywa, w ramach której tworzymy jedno, najnowocześniejsze centrum emisyjne w Sterling w Stanach Zjednoczonych. Kanały sportowe oraz programy na żywo nadal będą nadawane z Londynu i Paryża. Nieustannie wprowadzamy innowacje technologiczne, dzięki którym możemy dynamicznie się rozwijać - czytamy w wyjaśnieniu wysłanym przez przedstawicielkę nadawcy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bEKaLBki
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(21)
ccc
3 lata temu
taaa, akurat do Warszawy....nasze rezimy od dawna odstraszaja produkcje kinowe z polski bezsensownymi podatkami i cinkciarska chytroscia....
Fred
3 lata temu
Kurski go wystraszy :D
Lolo
3 lata temu
Tak do polski😂😂😂jak i te banki ktore sa we Frankfurt
bEKaLBkj
rr
3 lata temu
To dobrze! Niech w London City poczują, że kieszenie im więdną.
Alex
3 lata temu
Do Polski? Przecież wg zachodnich mediów to kraj niedemokratyczny, gdzie codziennie łamane są prawa człowieka i nie ma wolności słowa. Kraj zamieszkany przez antysemitów i faszystów, gdzie biedne mniejszości są drastycznie szykanowane i poddawane wymyślnym torturom w tajnych więzieniach i obozach zagłady.
...
Następna strona