Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Bereźnicki
|

TVN już należy do Discovery. Sfinalizowano transakcję zakupu Scripps Networks Interactive

54
Podziel się:

W lutym na przejęcie TVN przez Discovery warunkowo zgodziła się Komisja Europejska.

Nowy właściciel TVN zmienił nazwę z Discovery Communications na Discovery.
Nowy właściciel TVN zmienił nazwę z Discovery Communications na Discovery. (Maciej Luczniewski/REPORTER)

Amerykańska spółka Discovery Communications ogłosiła we wtorek zakończenie przejęcia rodzimego konkurenta - Scripps Networks Interactive. Przy okazji wartej 14,6 mld dol. transakcji, właściciela zmieniła stacja TVN, a Discovery Communications
zmieniło się w Discovery.

"Akwizycja rozpoczyna nowy rozdział w ponad 20-letniej obecności Discovery i TVN w Polsce. Pozwoli ona stworzyć jeszcze ciekawszą propozycję dla polskich widzów, obejmującą takie gatunki programowe, jak dokument, fabuła, rozrywka, sport i informacje, dostępne na kanałach otwartych, płatnych oraz w serwisach skierowanych bezpośrednio do konsumenta" - napisano w informacji prasowej.

W lutym na przejęcie TVN przez Discovery warunkowo zgodziła się Komisja Europejska. Bruksela jednocześnie odrzuciła wniosek Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który sam chciał zająć się sprawą.

Zobacz także: Wideo: TVP nie wpuściło dziennikarzy na swoją ramówkę

Aby odpowiedzieć na zastrzeżenia Komisji dotyczące konkurencji, spółka Discovery zobowiązała się, że będzie udostępniać kanał TVN24 i związany z nim kanał TVN24 BiS obecnym i przyszłym dystrybutorom telewizyjnym w Polsce za rozsądną cenę ustalaną poprzez odniesienie do porównywalnych umów. Zobowiązanie to ma obowiązywać przez okres 7 lat.

Discovery jest globalnym przedsiębiorstwem medialnym z siedzibą w USA, produkującym filmy i programy dokumentalne, a także programy sportowe (takie jak Eurosport) i korzystającym z wielu różnych platform dystrybucji, w tym platform telewizji płatnej i ogólnodostępnej, a także szeregu platform dystrybucji cyfrowej na całym świecie.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(54)
Polak z Warsz...
2 lata temu
Poza tym ..to jak ponownie dwa "standardy"? Stara unia ma mieć profilowany i modelowany udziałami właścicielskimi sektor mediów a w Polsce- to jako kolonii niemieszków i jankeskich pastuchów to jak sobie pastuchy i ich kuzyni ze Wzgórz Golan ..nam nakażą !!!! ????
Polak z Warsz...
2 lata temu
No to w końcu ile zapłacili gdy TVN pierwszy raz kupili? Bo tak na oko to ten budyneczek przy ul. Wiertnicza w Warszawie to ma się ni jak do fabryk VW w Antoninku pod Poznaniem i innymi fabrykami hihihi jankeskie pastuchy "zainwestowały" w Polsce hihihihi koń i kot by sie ...uśmiał. hhihi
Roman
5 lata temu
Właściciel się zmienił , zapomniano jeszcze o pracownikach po przekaz się nie zmienił jak był Niemiecki tak jest nadal.
gutek
6 lat temu
zgiń,przepadnij tvn nieczysta
Hahaha
6 lat temu
Przecież to ruskie jest, a siedzibę to może mieć i na Grenlandii, kgb fsb stacjonuje w głowach Polaków
...
Następna strona