Notowania

zbrojenia na świecie
20.10.2014 10:04

Łódź podwodna powodem do zwiększenia wydatków na zbrojenia w Szwecji

Rosyjska gazeta sugeruje, że w ostatnich latach Szwedzi często podnosili alarm z powodu tajemniczych okrętów podwodnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(O de Andrad/CC/Flickr)

Tajemnicza łódź podwodna to pretekst dla Szwedów, aby się zbroić. Do takiego wniosku doszli eksperci _ Niezawisimoj Gaziety _. Dziennik przypomina, że szwedzka Marynarka Wojenna, szuka śladów obcego obiektu wojskowego, na swoich wodach, a szwedzcy dziennikarze sugerują, że chodzi o rosyjski okręt podwodny.

Gazeta cytuje komunikat rosyjskiego ministerstwa obrony, z którego wynika że wszystkie jednostki nadal wykonują swoje zadania i żadna z nich nie znalazła się w nadzwyczajnej sytuacji.

_ Niezawisimaja _ wraca do historii z 1981 roku, kiedy to radziecki okręt podwodny osiadł na mieliźnie, w pobliżu szwedzkiej bazy. Tamto wydarzenie posłużyło władzom w Sztokholmie do zwiększenia wydatków na zbrojenia. W opinii rosyjskiego dziennika, podobnie może być i tym razem.

Gazeta zwraca uwagę, że w ostatnich latach Szwedzi często podnosili alarm z powodu tajemniczych okrętów podwodnych. Zdaniem _ Niezawisimoj Gaziety _ - cel ostatniego alarmu jest prosty, wymusić dodatkowe pieniądze na nowy sprzęt wojskowy i uzbrojenie.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosyjski okręt wtargnął na szwedzkie wody terytorialne? Sztokholm zaprezentował zdjęcie mogące świadczyć o obcej aktywności podwodnej.
Szwecja na tropie obcego wywiadu Szwedzkie siły zbrojne poinformowały o zintensyfikowaniu operacji zwiadowczej podjętej w piątek w związku z informacją o "obcej aktywności podwodnej w archipelagu sztokholmskim".
Rosja przegra wyścig zbrojeń? Projekt budżetu, rozpatrywany obecnie w Dumie, przewiduje pierwsze ograniczenia w wydatkach wojskowych od 1998 roku.
Tagi: zbrojenia na świecie, szwecja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, prawo, wiadmości, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz