Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Theresa May leci na G-20 przekonać światowych liderów. Jaki ma plan?

9
Podziel się:

Szczyt G-20 będzie międzynarodowym debiutem brytyjskiej premier Theresy May. Wizyta w Chinach będzie dla niej okazją do zaprezentowania jej punktu widzenia na Brexit i przyszłe miejsce Wielkiej Brytanii w świecie.

Theresa May leci na G-20 przekonać światowych liderów. Jaki ma plan?
(PAP/EPA)
bELhnWHV

Przed odlotem wojskowym samolotem z Heathrow do Hangzhou premier Theresa May powiedziała, że będzie przekonywać uczestników szczytu G-20, że Brytania jest otwarta na biznes i chce ufnie i śmiało odgrywać kluczowa rolę na scenie światowej.

Theresa May zapowiedziała, że będzie rozmawiać z przywódcami innych państw o szansach, jakie otworzą się przed Wielką Brytanią po Brexicie i o swej gotowości do ich pochwycenia. - Moją ambicją jest, aby Wielka Brytania była globalnym liderem wolnego handlu - powiedziała.

bELhnWHX

Dopóki jednak Londyn pozostaje w Unii Europejskiej, nie może samodzielnie negocjować własnych umów handlowych nawet z sąsiadami w Europie, a już zwłaszcza nie z reszta świata, bo monopol na takie rokowania posiada Komisja Europejska w Brukseli. Ścierają się w niej nieustannie interesy państw członkowskich, paraliżując już od 9 lat rozmowy handlowe z Indiami i Chinami, a ostatnio również z USA.

bELhnWIy
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(9)
Frank Einsrei...
5 lata temu
Tyle czasu jest premierem a jeszcze po Polakach nie pojechała...
Frank Einsrei...
5 lata temu
Tyle czasu jest premierem a jeszcze po Polakach nie pojechała...
Chewall
5 lata temu
To przykre jak dawne imperium na własną prośbę zmienia się w skansen.
bELhnWIz
Zdzichu wytry...
5 lata temu
Wywala imigrantów. Podpiszą nowe umowy z Indiami. To powód dlaczego trzymają tych darmozjadów u siebie. Moim zdaniem będzie tam dużo lepiej za kilka lat niż miałoby być gdyby zostali w EU.
AL
5 lata temu
Angole jak zawsze, zapatrzeni w czubek swojego angolskiego nosa, chcieliby zjeść ciastko i w nagrodę dostać dwa następne. Pani May, czas imperium się skończył, dosyć życia na koszt całej reszty świata!