Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wielka Brytania paraliżowała te projekty. Dyrektor MFW wzywa do ich realizacji

2
Podziel się:

Chrisitine Lagarde, dyrektor zarządzająca Międzynarodowego Funduszu Walutowego, wezwała w niedzielę kraje UE, aby gdy tylko Wielka Brytania wystąpi z Unii, przystąpiły do realizowania inicjatyw i projektów, które - jej zdaniem - paraliżował dotąd Londyn.

Wielka Brytania paraliżowała te projekty. Dyrektor MFW wzywa do ich realizacji
(AFP PHOTO / William West / EastNews)
bEKwUMrV

Chrisitine Lagarde, dyrektor zarządzająca Międzynarodowego Funduszu Walutowego, wezwała w niedzielę kraje UE, aby - gdy tylko Wielka Brytania wystąpi z Unii - przystąpiły do realizowania inicjatyw i projektów, które - jej zdaniem - paraliżował dotąd Londyn.

Występując na regionalnych Spotkaniach Gospodarczych w Aix-en-Provence na południu Francji, pani Lagarde nawiązała do wypowiedzi komisarzy unijnych, którzy mówili o "tylu rzeczach, których nie sposób zrobić wobec sprzeciwu Brytyjczyków".

Należałoby się za nie zabrać, kiedy już "nie będziemy siedzieli przy wspólnym stole" - powiedziała szefowa MFW. - Fundamentalne znacznie dla gospodarki światowej będzie miało to, aby Europejczycy wyszli zwycięsko z Brexitu - oświadczyła dawna francuska minister finansów.

bEKwUMrX

Przypomniała jednocześnie, że aż do czasu, gdy na podstawie artykułu 50. Traktatu Lizbońskiego zostanie uruchomiona dwuletnia procedura wyjścia W. Brytanii z UE, "wszystko, to znaczy jej obowiązki i wkłady finansowe, pozostają bez zmian".

Według Lagarde, "kampania na rzecz Brexitu jasno pokazała, że wszystkie wysiłki podjęte dla uczciwego i racjonalnego wyjaśnienia następstw, których należało się obawiać, okazały się próżne".

bEKwUMsy
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(2)
ARRRRARAR
5 lata temu
MFW jako przestępczą organizację należy natychmiast zamknąć a jej prominentnych p;rzedstawicieli jak i mocodawców wysłać na "resocjalizację do Korei Północnej do obozów pracy !
p.sz.
5 lata temu
Deflacja taa, tylko jedna podwyzka czynszu w styczniu, druga w kwietniu, opata za wode rowniez do gory. Ale oczywiscie inflacji nie ma. No tak - jak zwykle stanialy parowozy.